Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Bahamy South Andros

Letenka Bahamy South Andros


Bahamy sú prázdninovým rajom pre mnohých ľudí z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na Bahamách je ostrov South Andros. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov a hľadáte letenku, tu sú niektoré užitočné informácie.

South Andros je najväčší z ostrovov Andros a nachádza sa len asi 15 minút lietadlom od ostrova Nassau, ktorý je hlavným letiskom na Bahamách. Preto mnohí ľudia volia letisko v Nassau ako východiskový bod pre svoju cestu na South Andros.

Existujú dve primárne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety na South Andros: Bahama Air a Western Air. Lety sú pravidelné a ponúkajú rôzne možnosti v závislosti od vašich potrieb.

Letenky stoja v priemere okolo 250 dolárov za osobu na jednu cestu, v závislosti od ročného obdobia a dostupnosti miest na palube. Najlepšie je plánuvať cestu vopred a rezervovať si letenku skôr, aby ste získali najlepšie ceny.

Po prílete na South Andros môžete zvoliť medzi rôznymi dopravnými prostriedkami, ako sú taxi služby, izbový servis a prenájom áut. Väčšina letectiev ponúka rôzne balíky vrátane prepravy z letiska až na váš hotel, takže by ste nemali mať žiadne problémy s dopravou.

South Andros je známy svojimi plážami, rybačkou a potápaním. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych od každodenného zhonu a chcú sa ponoriť do prírody.

V spolupráci s miestnymi prevádzkovateľmi si môžete zabezpečiť aj rôzne aktivity, ako sú rybárske výlety, potápanie s delfínmi či vodné športy. Niektoré hotely na ostrove ponúkajú aj požičiavanie bicyklov alebo kajakov.

Cesta na South Andros sa môže zdať ako malý krok, ale je to skutočný dobrodružstvo. Pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy a klid, je letenka na tento ostrov určite investíciou, ktorá sa oplatí.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy South Andros


1) Ako sa dostanem na South Andros na Bahamách?
- Letecky z hlavného mesta Nassau alebo z USA cez mesto Fort Lauderdale v štáte Florida.

2) Kde sa dá ubytovať na South Andros?
- Na južnej časti ostrova sa nachádza niekoľko hotelových komplexov a penziónov.

3) Aké aktivity sa dajú na ostrove robiť?
- Návšteva pláží, potápanie, rybačka, prechádzka v prírode a pozorovanie vtákov sú najpopulárnejšie aktivity.

4) Potrebujem víza na pobyt na Bahamách?
- Víza nie sú potrebné pre občanov mnohých krajín, vrátane USA.

5) Aká je najlepšia sezóna na návštevu Bahám?
- Najlepšia sezóna je od decembra do apríla, kedy je počasie suché a teploty sú príjemné. No v tomto období je to aj najdrahšie.

6) Je bezpečné cestovať na Bahamy?
- Všeobecne áno, no ľudia by mali byť opatrní v odľahlých oblastiach a v noci.

7) Aká je miestna mena a koľkými môžem platiť?
- Miestna mena je Bahamský dolár, no v mnohých obchodoch a reštauráciách je prijímaný aj americký dolár.

8) Aký je časový rozdiel medzi Bahamami a USA?
- V letnom období je časový rozdiel -4 hodiny, v zimnom období -5 hodín.

9) Ako si objednať lietadlo zo South Andros späť do USA?
- Existujú viaceré letecké spoločnosti, ktoré operujú na týchto trasách, a jedným z najvhodnejších spôsobov je vyhľadávanie letov v internetových porovnávačoch letov.

10) Kde je najlepšie si požičať auto na Bahamách?
- Je možné požičať auto na hlavnom ostrove Nassau alebo na letisku v meste Kemps Bay na South Andros. Väčšina cestovných agentúr ponúka požičovanie áut na týchto miestach.


Dovolenka Bahamy South Andros


Bahamy stoja za určite jeden z najkrajších ostrovov na svete a medzi nimi nezaostáva ani South Andros. Nachádza sa v juhozápadnom Atlantiku a patrí medzi menej známe časti Baham a preto je tu stále zachovaná tichá a nedotknutá príroda. Ak teda hľadáte dovolenku pre oddych a príjemný pobyt, môže byť South Andros tou správnou voľbou.

Prírodné bohatstvo

South Andros ponúka rôzne možnosti na prechádzky, turistiku alebo rôzne športové aktivity. Ostrov je obklopený koralovým útesom a tým je naplnený podmorský život. Ak by ste si radi užili potápanie, či potapľačské výlety, sami alebo v skupinách, dostanete príležitosť vidieť mnohé rastliny a živočíchy. Samozrejme, je tu aj možnosť rybárčenia, ktoré dokáže byť pre niekoho naozaj relaxom. Na ostrove sa predovšetkým vyskytuje bonefish, ktorý je medzi rybármi veľmi obľúbený.

Kultúra a histórie

Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru, môže byť South Andros naozaj veľkým prekvapením. Ostrov je plný rôznych miest a pamiatok, ktoré by vás mohli prekvapiť. Môžete navštíviť rôzne miestne obchody a trhy, kde môžete vidieť miestnu ručnú prácu a nakúpiť si miestne produkty. Navyše, tu si môžete pozrieť aj rôzne miestne múzeá, ktoré ponúkajú náhľad do histórie a kultúry Baham a koreňov miestneho ostrova.

Záverečné myšlienky

Dovolenka na South Androse ponúka skutočné zážitky pre všetkých, ktorí majú radi prírodu a kultúru. Ostrov nie je narúbaný turistami a preto sa zachovala jeho príroda a kultúra. Dnes preto ponúka naozaj skutočne exkluzívne zážitky. Dovolenka na Bahamách je naozaj nezabudnuteľný zážitok. Ak teda hľadáte niečo, čo ponúka veľa príležitostí pre oddych a zároveň si užiť relaxačnej dovolenky, South Andros je skutočne dobrá voľba pre vás.


Počasie Bahamy South Andros


Bahamy South Andros je územia, ktoré už dlhé roky privádza do nadšenia turistov z celého sveta. Toto miesto je známe svojimi krásnymi plážami, jasnou vodou a nenarušenou prírodou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo možností na relaxáciu a oddych.

No, ako je to s počasím v Bahamách South Andros? Aký je klimatický charakter tohto regiónu? Na tieto otázky sa zameriame v nasledujúcich riadkoch.

Všeobecné informácie o počasí Bahamy South Andros

Bahamy South Andros má subtropické klima s tropickými vplyvmi, kde sa vyskytuje len niekoľko míľ od rovníka. Charakteristickými znakmi sú vysoké teploty, vysoká vlhkosť a silné slnečné žiarenie.

Sú tu dva hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie sa v Bahamách South Andros počína od decembra do mája, keď prichádza nízka vlhkosť a nižšie teploty. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie, opaľovanie a outdoorové aktivity.

Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od júna do novembra. V týchto mesiacoch sa očakáva mnoho dážďov, búrok a tropických cyklón. Môže to mať vplyv na cestovanie a dovolenky, pretože niektoré aktivity môžu byť zrušené kvôli nepriaznivému počasiu.

Teplota a vlhkosť

Teplota v Bahamách South Andros je relatívne stála počas celého roka, a pohybuje sa v rozmedzí od 23 až 32 stupňov Celzia. Aj napriek tomu, že to nie sú extrémne vysoké teploty, vysoká vlhkosť môže byť veľmi náročná na organizmus, a preto je dôležité dodržiavať pitný režim.

So zvyšujúcou sa vlhkosťou môže byť počasie naháňačské a ťažké pre turistov, ktorí nie sú zvyknutí na horúčavy.

Záver

Bahamy South Andros ponúka skvelé počasie počas väčšiny roka. Avšak, ako v každom tropickom prostredí, môže továrať počasie byť neisté, a turisti by mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky. Napriek tomu, toto miesto stále ponúka rôzne aktivity a poskytuje priestor pre relaxáciu a odpočinok, ktoré si zaslúžite.


Ubytovanie Bahamy South Andros


South Andros je ostrov, ktorý sa nachádza na juhu Bahám. Tento ostrov je domovom širokej škály hotelov a iných ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú turistom pohodlné a luxusné ubytovanie.

Ak sa chystáte navštíviť Bahamy, je dôležité vybrať si správne ubytovanie, ktoré vám poskytne všetko potrebné na príjemný pobyt.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na juhu Androsu je Tiamo Resort. Toto luxusné stredisko ponúka nádherné ubytovanie v bungalovoch, ktoré sú obklopené tropickou prírodou a oceánskou panorámou. Tento hotel má vlastnú pláž a ponúka rôzne aktivity, ako je potápanie, rybolov a vodné športy.

Ďalšou skvelou možnosťou na juhu Androsu je Long Bay Resort. Tento hotel ponúka prístup k nekonečnej bielych pláží a teplému moru. Okrem toho má Long Bay Resort vlastné zariadenia pre vodné športy a množstvo ďalších aktivít, ktoré môžete využiť.

Ak hľadáte niečo trochu viac budget-friendly, potom si môžete vybrať z množstva menších hotýlov a miestnych penziónov. Napríklad AJ's Inn ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie pre turistov. Tento hotel má vlastnú reštauráciu a bar a okrem toho poskytuje služby pre potápanie a rybolov.

Všetky tieto miesta sú vynikajúcimi miestami na pobyt na juhu Androsu a ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a vkusu. Nie je to však všetko, čo môžete na tomto úžasnom ostrove zažiť. Okrem vodných športov a aktivít môžete navštíviť aj miestne dedinky a zoznámiť sa s miestnou kultúrou a tradíciami. Takže, čo ešte váhate? Vyberte si svoje ideálne ubytovanie na South Andros a zažite nezabudnuteľný pobyt na Bahamách!


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách