Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Chorvátsko Crikvenica

Počasie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica, ktorá sa nachádza na pobreží Jadranu v severnej časti Chorvátska, ponúka návštevníkom krásne pláže, ostrovy a nádherné panoramatické rozhľady. Crikvenica má typicky mediteránske podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami.

Letné teploty sa v júli a auguste pohybujú v priemere okolo 27 °C, ale môžu dosahovať aj vyššie hodnoty až do 30 °C. Tento čas roka je veľmi populárny pre turistov, ktorí sem prichádzajú hľadať ochladenie v mori a relaxáciu na pláži. Voda v mori je teplá a čistá, s teplotou okolo 24 °C.

Jeseň a jar sú v Crikvenici menej rušné, ale stále príjemné pre tých, ktorí si radi užívajú tichšie a pokojnejšie prostredie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 15 °C do 25 °C.

Zima v Crikvenici nie je až taká drsná ako inde v Európe. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a niekedy pavú zima prináša ohromujúce výhľady na sniehové vrcholy a hory.

Väčšina dní v Crikvenici sú slnečné a s malým množstvom dažďa. Najviac zrážok je bežne koncom leta a na jeseň.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Crikvenica ponúka nádherné prostredie pre návštevníkov. Ak milujete more, pláže a slnko, v lete nájdete to, čo hľadáte. Naopak, ak máte radi pokoj a menej turistov, na jar a na jeseň určite nájdete svoj kúsok pokoja v srdci Chorvátska.


Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je pekné a kľudné mesto na pobreží Chorvátska, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive, asi hodinu jazdy od Rijeky. Jeho príťažlivosťou sú jeho krásne pláže s tyrkysovým vodou, mangrove lesy a dobré ubytovacie možnosti.

Crikvenica ponúka mnoho možností ubytovania pre turistov, od luxusných hotelov a apartmánov až po kempingy. Tieto možnosti sa rôznia v cene a službách, ktoré ponúkajú.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si zvoliť niektorý z mnohých plážových hotelov Crikvenice. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na more, plné zariadené izby a služby ako sú wellness centrá, masáže a bazény. Cena týchto hotelov závisí od sezóny a umiestnenia, no expectujte minimálnu cenu na jednu noc od 100 eur a viac.

Pokojnejšie ubytovanie v Crikvenici môžete nájsť v súkromných apartmánoch. Tieto apartmány sú cenovo dostupnejšie ako hotely, ale stále poskytujú pohodlie a sú veľmi kvalitné. Zvyčajne sa nachádzajú v blízkosti pláže, mávajú vlastné kuchyne a terasy s výhľadom na more. Cena za takéto apartmány osciluje od 40 do 60 eur za noc.

Navzdory tomu, ak je váš cestovateľský rozpočet obmedzený a hľadáte ekonomickejšie možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre kempingy alebo apartmány v blízkosti mesta. Kempingy zvyčajne ponúkajú zariadené stany, karavany alebo priestor pre stanovanie. Nachádzajú sa priamo na pláži, takže budete môcť vychutnať krásne výhľady na more, zatiaľ čo sa prechádzate po pláži. Cena kempingov sa pohybuje od 10 do 25 eur na noc, podľa toho, ako sú zariadené.

Obytné apartmány mimo mesta sú ďalšou cenovo dostupnou alternatívou. Ponúkajú jednoducho zariadené izby s kuchyňou, sú zvyčajne kúsok od pláže a ich cena sa pohybuje od 30 až do 50 eur na noc.

Crikvenica je ideálnym miestom na dovolenku v Chorvátsku pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov alebo páry. Ponúkne vám krásne pláže, pohodlie a rozsiahlu ponuku ubytovania pre každý rozpočet. Takže, ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, neváhajte a navštívte krásne mesto Crikvenica!


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko Crikvenica – Prázdniny u Jadranského mora

Crikvenica je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Chorvatsku. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, v Kvarnerské zátoce, jen 35 km od Rijeky. Město je díky své krásné pláži, čistému moři, klidné atmosféře a bohaté kulturní historii dokonalým místem pro prázdniny.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Crikvenice, je letenka. Crikvenica je dobře spojena s různými evropskými destinacemi, například s Prahou, Vídní, Budapeští, Milánem nebo Londýnem. Letenky jsou k dispozici celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je možné si opravdu užívat krásného počasí.

Po příletu na letiště v Rijece je nejlepší přepravovat se autobusem do Crikvenice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu a jezdí zde v pravidelných intervalách.

Jakmile dorazíte do Crikvenice, čeká vás bezpočet aktivit. Můžete se vydat na procházku po historickém centru města, kde najdete jak renesanční, tak barokní architekturu. Funguje zde také několik muzeí a galerií. Navštivte muzeum jam a sauny nebo si prohlédněte kamenný most přes řeku Dubračinu. Za návštěvu stojí i kostel svatého Antonína Paduánského, který pochází z 16. století.

Crikvenica je rovněž známá svou krásnou pláží, která je ideální pro koupání, opalování a vodní sporty. Pláž se rozprostírá podél celého města, a to v délce 8 km. Naleznete zde jak oblázkové pláže, tak i pláže s pískem. Pro ty, kteří vyhledávají větší adrenalin, jsou zde služby windsurfingu, šnorchlování nebo půjčování lodí.

Po celý den můžete ochutnávat místní speciality v restauracích a kavárnách. Chorvatsko je známé svou chutnou a kvalitní kuchyní, která je v Crikvenici k nalezení v každém rohu. Mezi speciality patří čerstvě ulovené ryby a mořské plody, ale také jídla z vepřového nebo hovězího maso. K obědu se doporučuje ochutnat místní specialitu Burek nebo Pljeskavica, což jsou druhy palačinek s náplní z mletého masa nebo ryb.

Příjemný pobyt v Crikvenici si můžete zpříjemnit také tím, že se vydáte na výlety do okolí. Můžete navštívit ostrůvky Krk, Rab a Pag nebo se vydat na výlet do hor v národním parku Velebit.

Rezervujte si letenku do Crikvenice a zažijte nezapomenutelné prázdniny u Jaderského moře!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Je Crikvenica dobrá destinácia na letnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je obľúbeným letoviskom na juhu Chorvátska s krásnymi plážami, množstvom zaujímavých aktivít a veľkým výberom ubytovania.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Crikvenice?
Najlepším spôsobom je letecky pricestovať do letiska v Rijeke a odtiaľ pokračovať autobusom alebo taxíkom do Crikvenice. Možno cestovať aj autom alebo vlakom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
Medzi najlepšie pláže v Crikvenici patria plážové zóny Kačjak, Crni molo, Omorika a Balustrada. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny výhľad na more, mäkký piesok a čistú vodu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Crikvenice?
Najlepší čas na návštevu Crikvenice je od mája do septembra, keď je teplo a slnečno. V tomto období je aj najväčšia turistická sezóna a mnoho atrakcií a podujatí je k dispozícii.

5. Aké sú najlepšie miesta na výlet z Crikvenice?
Okolo Crikvenice sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad letovisko Krk, Krčský most, Ostrov Pag a mnoho iných. Odporúča sa aj prechádzka po Národnom parku Risnjak, kde si môžete vychutnať krásnu prírodu a pamiatky.

6. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by som mal ochutnať v Crikvenici?
Tradičné chorvátske jedlá sa v Crikvenici podobajú ostatným regiónom krajiny. Väčšinou ide o jedlá pripravené z čerstvých morských plodov, ako sú hody, chobotnice, ryby, cevapi, pljeskavice, domáce klobásy.

7. Ako je s možnosťou športovania v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho aktivít pre športovcov, ako sú napríklad plávanie, potápanie, jachting, vodné lyžovanie, windsurfing, kiteboarding a mnoho iných. Môžete tiež navštíviť telocvične a fitness centrá.

8. Kde nájdem najlepšie ubytovanie v Crikvenici?
V Crikvenici je veľký výber ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Najlepšie ubytovanie nájdete na internete, kde si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Odporúča sa však ubytovanie rezervovať vopred, najlepšie niekoľko týždňov pred návštevou.


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je krásne prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letoviskom medzi turistami. Nachádza sa v regióne Kvarner, v blízkosti ostrova Krk a má veľa pekných pláží s čistou vodou a príjemným podnebím.

Dovolenka v Crikvenici ponúka mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pláže v meste sú charakteristické čistou a jemnou piesočnou plážou a prekrásnym modrým morom. Navštíviť môžete pláž Selce, ktorá je pre svoje malé zálivy výborne vhodná pre rodiny s deťmi. Ak ste zástancom nudistickej pláže, smerujte do Uvala Slana, ktorá je známa svojou prírodou a oddychom bez plaviek.

Okrem pláž môžete v Crikvenici navštíviť aj rôzne historické pamiatky a kostoly, ktoré zdobia mesto. Najznámejšou atrakciou je kostol sv. Antuna Padovanského, ktorý je vybudovaný v barokovom štýle a očaruje vás svojou zvláštnou architektúrou. Ďalšou kostolom je kostol sv. Katariny, ktorý patrí k najstarším kostolom v meste. Najviac z návštevníkov si budú užívať neskoro večerné prechádzky starým meste. Je to miesto, ktoré by vás malo určite zaujať. Na každej uličke nájdete rôzne miestne obchodíky či reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá.

Pre aktívne relaxovanie sa v Crikvenici ponúka turistické trasy po okolitých kopcoch, cyklistické prechádzky, a pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, areál Wakeboard Crikvenica, kde môžete vyskúšať wakeboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vycestovať s rodinou, v Crikvenici nájdete mnoho aktivít aj pre deti. Napríklad Aquapark Crikvenica, je malý vodný park plný tobogánov a atrakcií na báze vody, ktoré roztúžia aj tých najmenších návštevníkov.

Dovolenka v Crikvenici je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prémiovú dovolenku s fantastickými plážami, krásnou prírodou a príjemným klimatom. Svojim návštevníkom ponúka mnoho zábavy, atrakcií a kulinárskych zážitkov. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Chorvátska, neváhajte a zvoľte si Crikvenicu, kde zažijete neuveriteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách