Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Chorvátsko Šibenik

Ubytovanie Chorvátsko Šibenik


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe a Šibenik je jedným z najkrajších a najatraktívnejších miest, kde by ste mohli stráviť svoje dovolenky. Ak hľadáte ubytovanie v Šibeniku, máte na výber z mnohých možností. Nižšie ponúkame prehľad o rôznych typoch ubytovania, ktoré môžete v Šibeniku nájsť.

Hotely a motel

V Šibeniku nájdete mnoho hotelov a motelov rôznej kategórie, ktoré sú vhodné pre rôzne typy turistov a rozpočty. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, niektoré hotely v Šibeniku môžu ponúkať špičkové služby a vybavenie, vrátane spa, vyhrievaného bazénu, barov a reštaurácií. Ak ste na rozpočet, často nájdete kvalitné ubytovanie v menších motelochn alebo hoteloch, ktorý ponúkajú základné pohodlie ačo najlepšiu možnú ponuku.

Apartmány a domáce ubytovanie

Ak chcete zažiť šibenický šarm a dovoliť si niečo skutočne autentické, môžete si vybrať vlastné apartmány alebo domov na prenájom. Tento typ ubytovania je ideálny pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí vyžadujú komfort a súkromie. Šibenik ponúka mnoho pekných apartmánov rôznych veľkostí a štýlov, umožňujúcich asi najlepší zážitok o túto časť Chorvátska.

Kempy a karavany

Ak máte radi dobrodružstvo a radi sa cítite blízko prírode, môžete si vybrať kemp alebo kempovanie. Šibenik má niekoľko kempov a karavanových miest, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú cítiť v pohybe a nezávisli. Kempovanie je jednou z najlacnejších možností ubytovania v Šibeniku.

Vzrušujúca možnosť pre všetkých

Nebudete mať zlý výber pre váš pobyt v Šibeniku, kde je mnoho druhov ubytovania. Nech už sa rozhodnete pre ubytovanie v hoteli, apartmáne, kempingových miestach alebo karavanoch, iste si vychutnáte vašu dovolenku. Každý typ ubytovania má svoje výhody a nevýhody, takže si starostlivo zvolte a užite si Šibenik a celé Chorvátsko v plnej miere.


Letenka Chorvátsko Šibenik


Ak hľadáte letenku na jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, určite by ste mali uvažovať o letenke do Šibeniku. Toto nádherné mesto na pobreží Jadrana ponúka nekonečné množstvo príležitostí na objavovanie nových miest a skúmanie čarovnej chorvátskej kultúry.

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Šibeniku, je cez letisko Zadar alebo letisko Split, ktoré sú vzdialené asi 60 a 80 kilometrov od mesta. Dokonca aj keď budete musieť cestovať na letisko v Zadare alebo Splite z iného miesta, letenky do Chorvátska sú často cenovo dostupné a môžete získať skvelé ponuky na nálezy.

Keď už budete v Šibeniku, určite navštívte miestne atrakcie, ktoré sú neodolateľné pre turistov. Katedrála sv. Jakuba je nádherným príkladom chorvátskej gotickej architektúry a je jedným z najvýznamnejších symbolov mesta. Staré mesto, ktoré sa nachádza v jeho blízkosti, sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka úžasné príležitosti na prechádzky a objavovanie.

Ďalšou populárnou turistickou atrakciou v Šibeniku je Fort Sv. Mikuláš, ktorý sa nachádza na vrchole kopca v blízkosti mesta. Fort ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu a súčasne je dôležitou pamiatkou z histórie mesta. Okrem toho, ďalšími zaujímavými miestami, ktoré by ste mali navštíviť, sú Krka vodopády a Národný park Kornati.

Šibenik je tiež známy svojou kuchyňou a plážami. Môžete ochutnať tradičné jedlá chorvátskej kuchyne v miestnych reštauráciách a plážové strediská, ako je Solaris, ponúkajú nádherné piesočné pláže a množstvo možností na kúpanie a oddych.

Celkovo, letenka do Šibeniku ponúka príležitosť na objavovanie krás chorvátskeho pobrežia spojené s množstvom aktivít a možností na relaxáciu. Neváhajte a objavte tento krásny kus Európy.


Počasie Chorvátsko Šibenik


Šibenik je veľmi populárny turistický cieľ v Chorvátsku a jeho počasie je pre návštevníkov veľmi dôležité. Letné mesiace sú tu veľmi teplé a slnečné, so strednou teplotou okolo 30°C. Zimy sú miernejšie, ale stále príjemné, s teplotami okolo 10-15 °C. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vyzerá počasie v Šibeniku v rôznych ročných obdobiach.

Leto: Jún - August
Leto je najpopulárnejším obdobím pre turistov v Chorvátsku a Šibenik nie je výnimkou. Teploty tu obvykle dosahujú 30°C a menej a slnko svieti až 12 hodín denne. Voda v mori je v tejto dobe príjemne teplá s teplotou okolo 22-25°C a je ideálna na kúpanie alebo šnorchlovanie. Teplé letné noci sú plné starých mestečiek, ktoré sa stávajú živými centrami pre návštevníkov.

Jeseň: September-November
Počasie v Šibeniku je stále prijateľné aj počas jesene. Teploty obvykle klesajú na 20°C a menej, a aj keď je voda v mori chladnejšia, väčšina ľudí si stále užíva plávanie. Jesenné mesiace tiež prinášajú nízke turistické sezóny a nižšie ceny, čo umožňuje návštevníkom cestovať s menším rozpočtom.

Zima: December-Február
Zimy sú v Šibeniku veľmi mierné a teploty sa pohybujú okolo 10-15°C. Zima je najlepší čas na skúmanie Chorvátska ako kultúrneho centra spojeného s prírodou. Turisti môžu navštíviť známe pamiatky, ako je katedrála sv. Jakuba alebo staré mesto Šibeniku, a prechádzať sa nezaplateným okolím plným krásnych červených skál a zelenej prírody.

Jar: Marec-máj
Jar je v Šibeniku perfektným časom pre tých, ktorí chcú uniknúť veľkému množstvu turistov a vychutnať si krajiny bez vydania veľa peňazí. Teploty sa začínajú pomaly zvyšovať, a či už je to pre izolované turistické destinácie alebo populárne pamiatky Šibenika, jar je skutočne ideálny čas pre tých, ktorí potrebujú oddýchnuť si od každodenného života.

Na záver by sme mali zhrnúť, že Šibenik má po celý rok príjemné počasie a každá sezóna má svoje výhody a nevýhody. Ak máte radi teplé slnečné dni a živé večery, leto je ideálnou dovolenkou v Šibeniku. Ak sa vám páči kultúrna atmosféra a menej turistov, zima a jar by mohli byť pre vás úžasné. Nech už sa rozhodnete ísť kedykoľvek v roku, Šibenik vám ponúka príjemný a nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Chorvátsko Šibenik


Dovolenka v Chorvátsku je pre mnohých turistov synonymom pre krásne pláže, turistické atrakcie, historické pamiatky a skvelú gastronómiu. Jedným z najatraktívnejších miest pre dovolenie je mesto Šibenik nachádzajúce sa v strede chorvátskeho pobrežia. Šibenik ponúka pre turistov množstvo zábavy, kultúrnych pamiatok a prekrásnych pláží, ktoré sú ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Jednou z najväčších atrakcií v tomto meste je UNESCO chránený Chorvátsky katedrálny komplex sv. Jakuba. Tento komplex obklopuje veľké množstvo historických pamiatok a architektonických zázrakov, ktoré sú dôležitou súčasťou kultúrnej dedičiny Chorvátska. Stejnako pozoruhodné sú aj ďalšie kultúrne pamiatky, ako napríklad krásny zámok Svätého Mikuláša alebo kláštor Svätého Františka. Pri prechádzkach po starom meste Šibenika máte pocit, akoby ste prešli z času do histórie.

Pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii, môžu využiť pláže a letoviská, ktoré sú nachádzajúce v blízkosti mesta. Takmer každý deň nájdete novú pláž s kryštálovo čistou vodou a prekrásnym výhľadom na hory a more. Okrem toho sú k dispozícií rôzne vodné športy, ako napríklad windsurfing, kajak, plachtenie alebo potápanie. Šibenik ponúka tiež rôzne zábavy, ako sú nočné kluby, bary a reštaurácie, kde sa môžete zabávať a poznať nových ľudí.

V šibenickom regióne sa tiež nachádza množstvo nádherných ostrovov a národných parkov, ktoré sú ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú prírodné krásy. Je to tiež skvelý spôsob, ako prekonať horúce počasie, keďže ostrovy a národné parky ponúkajú ideálne miesta na prechádzky a prieskum okolitého terénu.

Všetko dokopy, dovolenka v meste Šibenik chorvátskom meste poskytuje skvelý príležitosť, aby ste poznali krásy chorvátskeho pobrežia s jeho historickými pamiatkami, úchvatnými plážami a prirodzenou krásou. Preto si určite naplánujte návštevu tohto krásneho mesta a otrite si káro na Vašej dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šibenik


1. Ako sa dostanem do Šibeniku z letiska v Spliti?
- Z letiska v Spliti je možné do Šibeniku cestovať autobusom, vlakom alebo taxíkom.

2. Aké sú najkrajšie pláže v okolí Šibeniku?
- Najkrajšie pláže v okolí Šibeniku sú napríklad pláž Banj, pláž Žaborić a pláž Solaris.

3. Kde si môžem zohnať ubytovanie v Šibeniku?
- V Šibeniku je možné nájsť ubytovanie v hoteloch, apartmánových domoch, súkromných apartmánoch a kempoch.

4. Aké sú najznámejšie pamiatky v Šibeniku?
- Najznámejšie pamiatky v Šibeniku sú katedrála sv. Jakova, pevnosť sv. Mihovila a radnica na námestí.

5. Kde sa dá v okolí Šibeniku navštíviť prirodzený park?
- V okolí Šibeniku sa nachádza prirodzený park Krka a paklenický prírodný park.

6. Sú v Šibeniku nejaké špeciality a jedlá, ktoré by som nemal minúť?
- Šibenik je známy pre dusené mäso v plnke, škarpinu a tento týždeň prichádza na trhy slávna Chorvátska pagáč.

7. Aké sú možnosti zábavy v Šibeniku počas letnej sezóny?
- Počas letnej sezóny sú v Šibeniku organizované koncerty, divadielne predstavenia a festivaly. Turistov takisto láka výlet do klubu Aurora, ktorý je na ostrove pag, jednom z obľúbených miest pre tancovanie.

8. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať okolie Šibeniku?
- Najlepší spôsob, ako preskúmať okolie Šibeniku, je prechádzať sa po meste, využívať cyklodopravu alebo prenajať si auto a pozrieť si okolie na vlastnú päsť.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách