Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Džibutsko Foret du Day

Letenka Džibutsko Foret du Day


Džibutsko je malá africká krajina, ktorá sa nachádza na východnom pobreží Afriky. Pre mnohých cestovateľov môže byť neznáma, ale krajina ponúka množstvo skvostov, ktoré stojí za to vidieť. Medzi tieto miesta patrí aj národný park Foret du Day. Ak hľadáte dobrodružstvo a unikátne zážitky, letenka do Džibutska je pre vás tou správnou voľbou.

Národný park Foret du Day sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny. S rozlohou približne 41 000 hektárov ide o jeden z najväčších národných parkov v Džibutsku. Hlavnou atrakciou parku sú jeho bambusové porasty, ktoré sú jedinečné a nádherné, ale aj mnohé druhy zvierat, ktoré sú chránené v rámci parku.

Jedným z najzaujímavejších druhov zvierat, ktoré sa v parku nachádzajú, sú opičky grivet. Táto druh opíc je domáca v južnej Afrike a zvyčajne sa živí ovocím, listami a hmyzom. Svojim očiam nepriateľa sa snažia zastrašiť otvorením úst a ukázaním zubov.

Okrem opičiek sú v parku aj iné zaujímavé druhy zvierat, ako napríklad púštne antilopy, dikobrazi, hrochy, ale aj šeliemy ako leopardy a hyeny.

Pre tých, ktorí sa radi túlajú prírodou a chcú si vychutnať krásy Foret du Day, sú k dispozícii turistické trasy, ktoré vás prevedú cez park. Zároveň je možné pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a je to skvelá príležitosť na získanie nádherných fotografií.

Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, letenka do Džibutska a návšteva národného parku Foret du Day je tou správnou voľbou. Okrem krásnej prírody a zaujímavých druhov zvierat, ktoré tam môžete vidieť, ponúka krajina aj bohatú históriu a kultúru, ktorú určite stojí za to spoznať.


Dovolenka Džibutsko Foret du Day


Džibutsko Foret du Day: Nepoznaný klenot východnej Afriky

Džibutsko, krajina nachádzajúca sa v oblasti známej ako Veľké rohy Afriky, môže byť pre mnohých turistov ešte relativne neznámym cieľom. Ako však ukazuje národný park Foret du Day, Džibutsko poskytuje návštevníkom mnoho skrytých klenotov podobných tomuto.

Foret du Day leží na západnom okraji Džibutska, len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Djibouti City. Svojou rozlohou presahuje 1 000 kilometrov štvorcových a tvorí tak jednu z najvýznamnejšie zachovaných oblastí pralesa vo východnej Afrike.

Národný park nabída turistom nespočetné množstvo možností na strávenie dovolenky. Medzi najpopulárnejšie aktivity patria turistika a pozorovanie vtákov. V parku sa nachádza mnoho zaujímavých druhov vtákov, ktoré návštevníci nemajú možnosť vidieť inde na svete. Okrem toho si tu môžu turisti pozrieť aj krokodily a množstvo ďalších druhov divých zvierat.

V prípade, že máte záujem o aktívnejší spôsob trávenia voľného času, určite si nenechajte ujsť možnosť trekovať pralesom. Počas tejto aktivity si môžete vychutnať nezabudnuteľné zážitky v tesnom kontakte s prírodou.

Národný park Foret du Day je taktiež skvelým miestom na kempovanie a obdivovanie nočnej oblohy. V parku sa nachádzajú prírodne kempovacie miesta, ktoré poskytujú úkryt pod stínmi stromov a chladným vodopádom.

V prípade, že sa rozhodujete pre dovolenku v Džibutsku, nezabudnite si naplánovať návštevu Foest du Day. Tento dizajnový klenot Afriky vás prekvapí svojou krásou a prírodou, akú na iných miestach sveta neuvidíte.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Foret du Day


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Foret du Day v Džibutsku sú:

1. Čo je Foret du Day?
- Foret du Day je národný park v Džibutsku, ktorý sa nachádza približne 20 km východne od hlavného mesta Džibutsko.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo s miestnym sprievodcom. Pred cestou by ste mali zabezpečiť správne povolenia a víza.

3. Aké aktivity sa tam dajú robiť?
- V Foret du Day sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, kempovanie, pozorovanie vtákov a zvierat, adrenalinové športy a podobne.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Foret du Day?
- V Foret du Day sa dajú vidieť rôzne zvieratá, ako napríklad gazely, pavy, hyeny, šakali, opičky a podobne.

5. Je to bezpečné miesto?
- Foret du Day je relatívne bezpečné miesto, ale pred cestou by ste mali zabezpečiť správne bezpečnostné opatrenia a odporúčania miestnych orgánov.

6. Aký je najlepší čas na návštevu Foret du Day?
- Najlepší čas na návštevu Foret du Day je medzi novembrom a februárom, keď počasie nie je príliš horúce a zvieratá sa dokážu ľahšie pozorovať.

7. Aké sú vstupné poplatky?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od toho, akú aktivitu plánujete a koľko času strávite v parku.

8. Potrebujem miestneho sprievodcu?
- Nie je nutné mať miestneho sprievodcu, ale pre bezpečnosť a lepšie skúsenosti sa odporúča mať sprievodcu, ktorý pozná park a jeho zvieratá.


Počasie Džibutsko Foret du Day


Džibutsko Foret du Day je malebný lesný masív v krajine Džibutsko, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Les je obľúbený nielen medzi miestnymi, ale aj turistami, ktorí hľadajú prírodné krásy a relaxáciu v pokoji lesa.

Počasie v Džibutsko Foret du Day má pomerne konzistentné ročné obdobia s dvojicou základných sezón. Prvým z nich je suché obdobie, ktoré sa vyskytuje vo všeobecnosti v období od novembra do mája. Toto obdobie sa vyznačuje minimálnym množstvom zrážok a nízkou vlhkosťou v ovzduší. Hoci teploty v tomto období môžu byť vysoké, okolo 35 - 40 stupňov Celzia, v neskorších popoludňajších hodinách a v noci môžu klesnúť až na 20 stupňov Celzia.

Druhá sezóna je obdobie dažďov, ktoré sa odohráva v období od júna do októbra. Toto obdobie je charakteristické vysokými množstvami zrážok, ktoré môžu trvať niekoľko hodín až dni. Teploty v tomto období sú mierne s vysokou vlhkosťou a mrákavým počasím.

Klimatické podmienky v Džibutsku sú ovplyvnené púštnymi a morskými vplyvmi a vzhľadom na geografické umiestnenie krajiny, teploty sa môžu výrazne líšiť medzi pobrežím a vnútrozemím. V oblasti Foret du Day je vplyv mora málo cítiť a teploty sa upravujú podľa stromov a rastlín.

Celkovo sa dá povedať, že najlepším obdobím na návštevu Džibutsku Foret du Day je v období sucha, keď je lepšie vychutnať si krásy lesa a obdivovať kamenné útvary a rieky, ktoré prostupujú celým lesom. Turisti, ktorí sú plánovaní navštíviť Džibutsko by si mali byť vedomí, že krajina má tropický podnebný systém a je potrebné aby sa pripravili na teplé a vlhké počasie v letných mesiacoch a menej teplé a suché počasie v zimných mesiacoch.


Ubytovanie Džibutsko Foret du Day


Džibutsko je malá africká krajina ležiaca v tesnej blízkosti Arabského mora a červeného mora. Mnohí z nás o nej nikdy nepočuli, no práve v tom spočíva jej kúzlo. Ak hľadáte niečo netradičné, uprostred púšť a saván Džibutska, potom by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu Foret du Day.

Táto malá oáza pohodlia je situovaná v srdci národného parku a je zasadená do krásnych štiavnatých palmových hájov. Foret du Day (v preklade les dňa), je skutočným rajom pre milovníkov prírody a turistiku, pretože ponúka úžasné zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.

Ubytovanie Foret du Day je obľúbenou voľbou pre turistov, ktorí sa chcú ponočovať priamo v národnom parku. Vzhľadom k tomu, že sa nachádza uprostred divokých saván a divočiny, ubytovanie ponúka skutočnú pohostinnosť, ktorá robí celú skúsenosť nezabudnuteľnou.

Foret du Day je vybavené základnými potrebami, ktoré budete počas vášho pobytu potrebovať. K dispozícii sú príjemné drevené domčeky s prekrásnym výhľadom na okolitú prírodu a klimatizáciou. K dispozícii je aj spoločná kuchyňa so základnými kuchynskými potrebami, ktoré vám umožňujú variť svoje vlastné jedlá.

Okrem toho si môžete užiť relaxačnú atmosféru v reštaurácii a občerstvení, ktorá ponúka tradičné jedlá a nápoje z Džibutska a celého afrického kontinentu.

Jedným z najkrajších miest na Foret du Day je jazierko obklopené paliem, kde môžete plávať a relaxovať. Tento malý raj vám poskytne útočisko pred horúcim slnkom a okolo neho nájdete množstvo exotických vtákov a zvierat.

Ak máte radi turistiku a chcete vidieť divokú prírodu Džibutska, potom Foret du Day je ideálne miesto, kde sa môžete naučiť skutočne objavovať nezberné tajomstvá afriky. Môžete sa vydať na prechádzku po divokej savane v sprievode skúseného sprievodcu alebo sa ísť kúpať do miestnych termálnych prameňov.

Ak hľadáte úplne iný druh dovolenky, plný adrenalinu a zážitkov, tak by ste si určite nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť Foret du Day v Džibutsku. Nielenže budete mať možnosť zakúsiť skutočnú prírodnú krásu a zaručené pohodlie, ale tiež sa naučíte viac o histórii a kultúre tejto malej africkej krajiny.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách