Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Ekvádor El Imbabura

Dovolenka Ekvádor El Imbabura


Dovolenka v Ekvádore El Imbabura: Objavujte krásy And

Ecuador je krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Nachádza sa v Južnej Amerike a domovom mnohých pôvodných národov, ktoré zostávajú veľmi súčasťou kultúry a spoločnosti. Jedným z najkrajších miest v Ekvádore je El Imbabura - pohorie, ktoré ponúka príležitosť objavovať nádherné prírodné scenérie, ako aj kultúrne a historické pamiatky.

El Imbabura sa nachádza na severe Ekvádoru a je súčasťou horského pásma Andes. Táto oblasť je domovom mnohých ľudí, ktorí dodnes zachovávajú ich pôvodné kultúry a tradície. V El Imbabure sa nachádza mnoho mestečiek a dediniek, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť, ako žijú miestni ľudia a objaviť ich tajomstvá.

Jedným z najkrajších a najznámejších miest v oblasti El Imbabura je jazero Cuicocha. Toto krásne jazero sa nachádza v kráteri sopky a je obkolesené zelenými kopcomi a lemované hustým lesom. Návštevníci môžu stráviť čas relaxáciou na brehu jazera alebo podniknúť plavbu po jazere s miestnymi loďkami. V blízkosti jazera sú tiež mnohé turistické trasy, ktoré vedú cez horské kopce a viedu k miestam s nádhernými výhľadmi.

Ďalšou veľmi obľúbenou atrakciou v oblasti El Imbabura je mestečko Otavalo. Toto mestečko je známe svojim tradičným trhom, kde miestni obyvatelia predávajú svoje domáce výrobky a remeslá. Návštevníci tu môžu vidieť mnoho tradičných krojov a rôznych druhov textilových výrobkov. Okrem tradičných trhov, mestečko Otavalo ponúka aj mnoho historických pamiatok a kostolov, ktoré sú trvalým svedectvom etnických národností a ich kultúry.

Ak hľadáte niečo adrenalinovo, tak môžete pokračovať do oblasti Intag, kde si môžete vyskúšať zipline alebo jazdu na koni. Okolie je nádherné a ponúka veľa možností pre adrenalinových nadšencov.

Aby sme zakončili, ak sa chystáte na dovolenku, ktorá ponúka neuveriteľné prírodné scenérie a zážitky, tak by ste mali zvážiť cestu do Ekvádoru a oblasti El Imbabura. Toto miesto ponúka veľa atrakcií a aktivít pre všetky vekové kategórie a zároveň Vám umožní objaviť krásy And a osláviť pôvodnú kultúru a históriu krajiny.


Ubytovanie Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krajina nachádzajúca sa v Južnej Amerike, ktorá láka mnohých turistov exotickou kultúrou a fascinujúcou prírodou. Jedným z najkrajších miest určite patrí El Imbabura - údolí ležiace v severnom regióne, ktoré ponúka návštevníkom neprekonateľný zážitok z pobytu v úplnom súlade s prírodou.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť svoj čas v tomto kraji, je tu nespočetné množstvo možností na ubytovanie. Väčšina hotelov a penziónov sa nachádza v mestečku Otavalo, ktoré je známe pre svoje tradičné trhy a ručne vyrábané produkty.

Hotel Otavalos Inn je jedným z najkrajších ubytovaní v tomto regióne, ponúka elegantné izby a napriek tomu nevysiela korporátnu atmosféru. Svojim hostiam ponúka aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet. Stravovanie vo vnútri hotela je možné v reštaurácii, kde si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá.

Iným príkladom ubytovania v oblasti El Imbabura je Hotel Doña Esther. Nachádza sa v mestečku San Pablo a ponúka množstvo atrakcií vo svojom okolí, ako je turistický výlet po sopke Imbabura alebo návšteva rímsko-katolíckeho kostola v mestečku kúzelníkov-Ibarra. Hotelové izby sú priestranné a zariadené sú v rustikálnom štýle. Ideálnym miestom na relaxáciu Alebo zážitky z prírody.

Ak hľadáte ubytovanie na vidieku, La Mirage Garden Hotel & Spa vám zaručene ponúkne nezabudnuteľný zážitok. Tento luxusný hotel sa nachádza medzi zelenými poliami, záhradami a jazerami. Každý majestátny pokoj vás vtiahne do prírody a dá vám pocit ako v stredoveku. Spoločné priestory sú vybavené štýlovou eleganciou, a tak vytvárajú dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych.

Keď prídu na rad penzióny, Pensión Santa Ana určite zaujme svojou krásou, umiestnením a pohodou. Tento penzión ponúka 13 izieb vybavených súkromným kúpeľňami a so štýlovým menu zameraným na ekvádorskú kuchyňu. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú pohodlie za dobrú cenu.

El Imbabura a okolitá oblasť ponúkajú návštevníkom množstvo možností na ubytovanie, ktoré uspokoja každého cestovateľa. S množstvom luxusných hotelov, penziónov a hostincov, kam mužete vyberať, bude vaša dovolenka v Ekvádore plná zážitkov a pamiatok. Určite nezmeškajte príležitosť stráviť svoj voľný čas v tomto nádhernom kúsku sveta, očakáva vás tam všetko, čo potrebujete pre dokonalý pobyt vo voľnej prírode a spokojnosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor El Imbabura


Otázka: Kde sa nachádza Imbabura v Ekvádore?
Odpoveď: Imbabura je provinciou v severnom Ekvádore.

Otázka: Ktoré sú najpopulárnejšie miesta na návštevu v provincii Imbabura?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších miest na návštevu v provincii Imbabura sú mesto Otavalo, jazero San Pablo, horu Imbabura, rezerváciu Los Arrayanes a termálne pramene v Cayambe.

Otázka: Aké je počasie v provincii Imbabura?
Odpoveď: Počasie v provincii Imbabura je zväčša teplé a mierne vlhké. Je tam sezónne obdobie dažďov a slabé chladné fronty, ktoré môžu spôsobiť, že je počasie trochu chladnejšie a suchšie.

Otázka: Čo je tradičným jedlom v provincii Imbabura?
Odpoveď: Tradičným jedlom v provincii Imbabura sú napríklad guinea pig (morčacie mäso), encebollado (rybí guláš s cibuľkou) a fanesca (špeciálny zmes fazule a mäsa, ktorá sa konzumuje počas Veľkej noci).

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Dostanete sa tam autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Quito alebo z iných miest v krajinov. Provincia Imbabura má aj vlastný letiskov v meste Ibarra, ktoré je súčasťou domáceho letového spojenia Ekvádora.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Letenka do Ekvádoru, špeciálne do oblasti El Imbabura, je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v nezvyčajnom prostredí a chcú spoznať krásu prírody i kultúry tohto juhoamerického štátu.

El Imbabura, ležiaci na severe Ekvádoru, je oblasť, ktorá ponúka množstvo možností na aktívny oddych aj na objavovanie histórie a kultúry domorodých obyvateľov. Medzi najznámejšie miesta v regióne patrí jazero Mojanda, ktoré sa nachádza vysoko v Andách a ponúka nádherné výhľady na okolité vrcholky. Ak ste nadšenec turistiky, určite si nechajte ujsť túru po vrchole Fuya Fuya, z ktorého sa dá obdivovať krása poľnohospodárskej krajiny i drsných hôr.

Okrem prírodných krás môžete v oblasti El Imbabura navštíviť aj množstvo historických a kultúrnych miest. Medzi najzaujímavejšie patrí mestečko Otavalo, ktoré je centrom domorodého trhu s ručne vyrábanými textíliami a umením. Na trhu nájdete všetko od farbených kobercov a klobúkov po keramiku a šperky.

Cesta do Ekvádoru, špeciálne do oblasti El Imbabura, vás však môže stáť nezanedbateľné množstvo peňazí, predovšetkým ak plánujete cestovať v sezóne. Avšak, ak chcete ušetriť peniaze na letenkách a zároveň sa do Ekvádoru dostať relatívne rýchlo, je potrebné vyhľadať najlepšie ponuky a zvážiť možnosti low-cost leteckých spoločností.

Ak teda plánujete cestovať do Ekvádoru, neváhajte a urobte si rezerváciu letenky do oblasti El Imbabura. Táto fascinujúca oblasť vám ponúka nezabudnuteľné zážitky a jedinečné zážitky, ktoré určite nezabudnete. Prírodné krásy And a kultúrne bohatstvo domorodých obyvateľov sa stane pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krajina bohatá na prírodné divy a neopakovateľné krajiny, ktoré prilákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších regiónov Ekvádoru je El Imbabura. Tento región leží v severozápadnej časti krajiny a ponúka návštevníkom veľa možností na objavovanie krás prírody. Jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje život v tomto regióne, je počasie.

Počasie v El Imbabura je veľmi rozmanité a môže sa líšiť v závislosti od nadmorskej výšky. Región sa skladá z horských oblastí, kde sa teploty líšia od miesta k miestu. V nižších nadmorských výškach sa teploty pohybujú okolo 28 až 30 stupňov Celzia počas dňa a klesajú na približne 12 až 15 stupňov Celzia v noci. V horských oblastiach, kde sa nachádza aj známe mesto Otavalo, sú teploty o niečo nižšie, pohybujú sa od 12 do 24 stupňov Celzia počas dňa a v noci klesajú na teploty od 5 do 12 stupňov Celzia.

Región má v priebehu celého roka vlhké a daždivé počasie. Obdobie dažďov trvá zvyčajne od októbra do mája. Počas tohto obdobia je región zelený a plný života. Obdobie sucha je od júna do septembra, kedy môže byť krajina dosť suchá a vyprahnutá.

Obloha nad El Imbabura sa môže meniť veľmi rýchlo, čo je spôsobené prudkými zmenami počasia. Hoci sa môže zdôvodňovať tým, že región leží v blízkosti rovníka, v závislosti od nadmorskej výšky si turisti musia pripraviť na rýchle a nevyzpytateľné zmeny počasia. V krajine sa môžete stretnúť s jasným a modrým nebom, ale aj s hustou oblačnosťou a dažďovou smršťou.

Západné pobrežie Ekvádoru, ktoré leží zhruba hodinu jazdy od El Imbabura, má iné počasie, s nižšími teplotami a menej dažďami. Ak teda plánujete cestu do tohto regiónu, nezabudnite si so sebou priniesť dostatok oblečenia, aby ste boli pripravení na rôzne klimatické podmienky.

Všetko zhrnuté, počasie v El Imbabura je zmenlivé, ale aj bohaté na zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny región, pripravte sa na to, že ho musíte plánovať v súlade s počasím, aby ste sa mohli plne ponořiť do jeho kultúry a prírody.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách