Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Ekvádor Las Lajas Sanctuary

Letenka Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ak hľadáte miesto na relax, poznávanie zaujímavých miest a dych berúci výhľad, Ekvádor určite patrí medzi vaše možnosti. Jednou z najkrajších destinácií v krajine a určite jednou z najkrajších svätýň v Latinskej Amerike je Las Lajas Sanctuary.

Las Lajas Sanctuary sa nachádza v horskom údolí rieky Guáitara v krajine Nariño v juhu Kolumbie, ale nachádza sa veľmi blízko hraníc s Ekvádorom. Je to nádherná moderná bazilika s gotickým a neoklasicistickým štýlom, ktorá sa nachádza na mieste, kde sa v 18. storočí objavilo zhrozenie.

Legenda hovorí, že v roku 1754 dievča menom María Mueses de Quiñones a jej hluchonemý syn sa dostali do búrky a hľadali útočisko. Keďže bola temnota a dážď bol veľmi silný, María sa rozhodla zostanúť v kríkoch a modliť sa za záchranu. Po niekoľkých hodinách, keď sa víťazne prebúdzali služby, našli na tomto mieste zázrak kresťanského svätyne.

Bazilika Las Lajas je vynikajúcim príkladom nádherného spojenia medzi modernosťou a históriou. Najmä jej vnútorná výzdoba je zaujímavá a nádherná. Klenby v bazilike sú zladené s výnimočnými maľovanými obrázkami, ktoré sa dotýkajú križovania a legendy.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do Ekvádoru a navštíviť Las Lajas Sanctuary. Letisko v Quitu, hlavnom meste Ekvádoru, je asi 10 hodín cesty autom od baziliky, ale existujú aj priame lety z mesta Cali v Kolumbii. Najlepšou voľbou je však autobusová doprava, ktorá vám umožní vidieť krásy a prírodné scenérie na ceste.

Ak ste už navštívili Ekvádor a nevideli ste Las Lajas Sanctuary, nemali by ste váhať urobiť si výlet na tento krásny kostol a sviatok. Bazilika je nepochybne jedným z najomlátených miest na svete.


Počasie Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ekvádor je krásna juhoamerická krajina, kde sa nachádza jeden z najväčších pútnických miest na svete - Las Lajas Sanctuary. Toto posvätné miesto sa nachádza v blízkosti mesta Ipiales, na juhu Kolumbie a pripomína návštevníkom kopu ozdobných sampónov, ktoré sa vznášajú nad skalami.

Počasie v okolí Las Lajas Sanctuary býva často zmenlivé, hlavne v zimných mesiacoch. Väčšina dňov je však teplých a slnečných, s priemerom okolo 25 stupňov Celzia. Najideálnejšie mesiace na návštevu sú január a február, keď sú dni jasné a s nízkou vlhkosťou, no aj v ostatných mesiacoch sa dá do pútnického miesta vybrať s miernymi teplotami.

Niektoré turistické spoločnosti odporúčajú návštevu počas letných mesiacov, no táto sezóna je známa aj zvýšenými zrážkami a býva dosť vlhko. V zime môže byť večer chladno a môže sa stať, že sa počasie zmení a začne pršať. Preto je dobré pred návštevou Las Lajas Sanctuary skontrolovať predpoveď počasia a pripraviť sa na rôzne počasie.

Okrem počasia by si navštívenie Las Lajas Sanctuary určite mal zabezpečiť aj dostatok času, aby si si mohol vychutnať krásne okolie a posvätné priestory, ktoré ti toto miesto môže poskytnúť. Milujúci pútnici z celého sveta sem prichádzajú každoročne v pútnických pochodoch, no ak sa rozhodneš pre návštevu, určite si na výletu užiješ mnoho zážitkov a zároveň posilníš svoju duchovnosť.

Ak sa ti bude dariť mať dobré počasie, môžeš sa tešiť nielen na krásne prechádzky v okolí Las Lajas Sanctuary, ale aj na nezabudnuteľný výhľad na okolitú krajinu. Toto miesto ti otvorí brány nielen k náboženskému pozemku, ale aj k prírodnému divu, ktorým je Ekvádor.


Dovolenka Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ekvádor je jednou z najkrajších krajín Južnej Ameriky a každý rok pritahuje množstvo turistov zo celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Las Lajas Sanctuary.

Las Lajas Sanctuary je kostol v Ekvádore nachádzajúci sa na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom. Nachádza sa na úpätí Andách, v údolí Guitara, medzi mestečkami Ipiales a Pasto.

Tento nádherný kostol bol postavený na mieste, kde sa údajne zjavila Panna Mária. Kostol je vysoko nad údolím a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Vnútri kostola nájdete nádherné vitráže a krásne sochy, ktoré sú vystavené po celom kostole. Kostol bol postavený v gotickom štýle a je obklopený nádhernou zelenou krajinou. Je to skutočne miesto pokoja a oddychu.

Návštevníci môžu navštíviť kostol počas celého roka. Najlepší čas na návštevu je však v letných mesiacoch, keď je počasie najpríjemnejšie a výhľady na okolitú krajinu najimpozantnejšie.

Okrem návštevy kostola môžete v okolí Las Lajas Sanctuary navštíviť aj množstvo iných miest. Medzi najznámejšie patrí Nariňo, kde si môžete pozrieť historické dedinky a zaujímavé miesta.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a naozaj si užiť krásy prírody, určite navštívte Las Lajas Sanctuary. Voľačo som zakódoval? :)


Ubytovanie Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Las Lajas Sanctuary je jedno z najobľúbenejších miest na návštevu v Ekvádore. Toto miesto vyniká svojou nádhernou architektúrou a zaujímavou históriou. Nachádza sa v krajine Nariño v Kolumbii a je známe ako miesto zázrakov.

Sanctuary Las Lajas je postavená na útese nad riekou Guáitara a je známa svojou veľkoleposťou a architektúrou. Je to krásna katedrála, ktorá je postavená zo sedimentárnych hornín a nachádza sa medzi obcou Ipiales a hranicou s Ekvádorom. Táto katedrála bola postavená na mieste, kde sa podľa legendy zázračne zjavila Panna Mária a zázrakom zachránila život malému dieťaťu.

Cesta k Las Lajas Sanctuary je jednoduchá a pomerne rýchla. Cesta z Quita trvá asi 2 a pol hodiny a z Colombie menej ako hodinu.

Ubytovanie v Las Lajas Sanctuary je možné v hoteloch v bezprostrednej blízkosti tohto krásneho miesta. V Las Lajas Lodge ponúkajú rôzne druhy ubytovania a jedlo, čo robí z tohto miesta dokonalý kombináciu dovolenky a duchovného zážitku.

Ubytovanie v Las Lajas Lodge je veľmi komfortné a k dispozícii sú tam aj izby s výhľadom na Guáitaru a na katedrálu Las Lajas. Hostia môžu využívať služby kúpeľov, fitness stredísk a športových centier.

Ubytovanie v Las Lajas Lodge je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú upokojiť a prehĺbiť svoje duchovné zážitky. Človek tam môže cítiť absolútny pokoj a má možnosť uvoľniť napätie a znovu sa nabiť energiou.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete dotknúť Božej nádhery a získať duchovné zážitky, určite sa vyberte do Las Lajas Sanctuary. Toto miesto vám priniesne neuveriteľné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Q: Čo je Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Ekvádor Las Lajas Sanctuary je kostol nachádzajúci sa v údolí rieky Guáitara v Ekvádore.

Q: Aké sú otváracie hodiny Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Ekvádor Las Lajas Sanctuary je otvorené každý deň od 6:00 do 19:00 hodín.

Q: Musí sa platiť vstupné do Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Nie, vstup do Ekvádor Las Lajas Sanctuary je bezplatný.

Q: Je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne oblečenie v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Áno, návštevníci by sa mali obliecť slušne a zakryť ramená a kolená.

Q: Je povolené fotografovať v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Áno, fotografie sú povolené v Ekvádor Las Lajas Sanctuary, avšak blesk a profesionálne fotoaparáty sú zakázané.

Q: Existuje nejaká ubytovacia možnosť v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Nie, v blízkosti Ekvádor Las Lajas Sanctuary nie sú žiadne hotely alebo ubytovacie možnosti.

Q: Je Ekvádor Las Lajas Sanctuary otvorené počas Vianoc alebo veľkonočného obdobia?
A: Áno, Ekvádor Las Lajas Sanctuary je otvorený aj počas sviatkov. Avšak, otváracie hodiny sa môžu meniť.

Q: Je v okolí Ekvádor Las Lajas Sanctuary niečo zaujímavého, čo by som si mal pozrieť?
A: Áno, v okolí Ekvádor Las Lajas Sanctuary sa nachádza mnoho prírodných krás a turistických atrakcií, ako napríklad jaskyne, termálne pramene a vodopády.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách