Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Ekvádor Quito (hlavné mesto)

Ubytovanie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádorská metropola Quito je miestom, kde sa zrazu stretne európsko-indiánska kultúra. Toto má na celé mesto svoj vplyv, čo je vidieť aj v miestnom ubytovaní. Na prvý pohľad je v meste Quito vidieť starobylé koloniálne domy, ktoré sú obklopené modernými stavbami. Ceny ubytovania sa síce môžu zdáť ako väčšie, ale v porovnaní s ostatnými veľkomestami v Južnej Amerike sú veľmi prijateľné.

V centre mesta nájdete množstvo hotely a hostely. Ak hľadáte ekonomický variant, môžete sa ubytovať v hosteli La Loma Homestay, ktorý sa nachádza asi o 10 minút peši od historického centra. Ceny v hosteli sa pohybujú okolo 10- 15 dolárov za noc, za to ale získate ubytovanie v súkromnej izbe s kúpeľňou. Hostel ponúka ďalšie doplnkové služby, ako napríklad raňajky či aj turistické služby.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie v Quito, môžete sa ubytovať v hoteli JW Marriott Quito Hotel, ktorý sa nachádza v štvrťi La Carolina. Hotel ponúka vysokej kvality služby a ponúka výhľad na guánu Pichincha a histórické centrum mesta. Ceny sa môžu pohybovať medzi 100 až 250 dolárov za noc, v závislosti od kategórie izby a počtu hostí.

Ubytovanie v rozpočtových hoteloch v Quito nie je problémom, naopak, majú tu množstvo hotelov s dostupnými cenami a vysokej kvalite ubytovania. Ak hľadáte jednoduchší variant ubytovania vo veľkom meste, odporúčame vyskúšať si hotel Casa Aliso, ktorý sa nachádza v štvrti La Mariscal. Hotel ponúka pekné a vkusné izby s dobrým servisom za cenu okolo 60 dolárov za noc.

Ďalšou možnosťou, ako sa ubytovať v Quito, je cez Airbnb. V posledných rokoch sa táto služba v meste veľmi rozšírila a nájdete tu mnoho pekných a cenovo dostupných bytov, ktoré sú priamo v centre mesta. Tým, že si zarezervujete byt cez Airbnb, získate tiež rozmanitosť v mieste ubytovania, ktoré ponúkajú luxusné villi, starobylé koloniálne domy a dokonca aj apartmány s výhľadom na hory.

V Quito bude každý návštevník uspokojený, pretože mesto má veľa možností ubytovania, ktoré sa prispôsobia každému rozpočtu a požiadavkám hostí. Ubytovanie v Quito by malo byť dobre zvážené a dobre zarezervované, ak chcete vychutnať si v plnej miere tento fascinujúci a krásny ťahok strednej cordillery And.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quito (hlavné mesto)


1. Ako sa dostanem do Quito?
- Do Quito sa dá dostať lietadlom (Quito má medzinárodné letisko), autobusom alebo vlakom.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Quito?
- Najlepšie obdobie na návštevu Quito je od júna do septembra, keď je suchšie a slnečnejšie počasie.

3. Koľko času by som mal stráviť v Quitu?
- Odporúča sa stráviť aspoň tri dni v Quito, aby ste stihli vidieť hlavné atrakcie a užili si atmosféru mesta.

4. Musím si zohnať víza, aby som navštívil Ekvádor?
- Osoby z mnohých krajín, vrátane významných svetových ekonomík, ako sú Spojené štáty, Kanada alebo Európska únia, nemusia získať víza priamo pred príletom, ale pred príchodom do Ekvádoru musíte vyplniť príslušný online formulár.

5. Aké sú niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Quito?
- Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Quito zahŕňajú historické centrum mesta, katedrálu v Quito, trh Otavalo a Cotopaxi National Park.


Letenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Južnej Ameriky a je to jedno z najväčších zemepisných rozmanitostí na svete. Akých má Ekvádor kúzlo! Jazdiť sa na býkoch po zemi, hike po sopkách, lode Amazone alebo mať siesta v tichom prístave na tichom pobreží.

Hlavne mesto, Quito, je povestné svojou nezameniteľnou charmou a krásou. Quito sa nachádza v Andách na úrovni 2850 metrov nad morom, čo robí mesto jedným z najvyšších hlavných miest na svete.

Ak plánujete cestovať do Quito, kúpa letenky je neraz najlepšou časťou vašej cesty. Letenka do Quito býva dosť drahá, ale určite to stojí za to.

Po príchode do Quito si nemôžete nechať ujsť už v samotnom centre mesta množstvo zaujímavých miest, z ktorých si Quito rozkladá svetu. Zumítka a vrhať palmové gaštanové focušky na mnohých hlavných platoch miesta, ako sú napr. Palacio de Carondelet alebo Convento de San Francisco.

Okrem toho, navštívte históriu miesta tvoriacej jeho zlatý vek. V meste sa nachádza mnoho krásnych kostolov a katedrál, ako napr. Katedrála, ktorá sa nachádza v srdci historického centra.

Ak radi trávite čas v prírode a máte radi turistiku, potom sa môžete vybrať na nejeden výlet. Napríklad môžete navštíviť Kráľovu cestu (La Ruta de los Volcanes), ktorá začína v Quito a vedie na juh k Cotopaxi - z čoho sa môžete tešiť na prekrásne pohľady na aj túto sopku.

V Quito nájdete aj rôzne tradičné trhy, na ktorých si môžete kúpiť najrôznejšie suveníry, ako napr. ručne činené šperky, keramiku alebo sušené ovocie.

Ako zaujímavosť spomeňme, že Quito sa tiež môže pochváliť mestskou džungľou. Nayukanchiku, jedno z najväčších zelených plôch v Quito, ponúka bohatstvo flóry a fauny a je miestom, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta.

Výlet do Quito určite stojí za to. City sa zaujímavou historiou a bohatou kultúrou, s krásnou prírodou a tradičnými trhmi, neopakovateľnou atmosférou a úsmevnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vás prijímajú s otvorenými rukami. Ak plánujete let do Ekvádoru, nezabudnite sa zastaviť v Quito a s pokojom v srdci objavovať krásy týchto miest.


Dovolenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor leží na rovníku a je obklopený pralesm a vysokými horami. Jeho hlavním mestom je Quito, ktorý ponúka mnoho turistických atrakcií a aktivít pre návštevníkov.

Quito má dve časti - historické a moderné. Historická časť mesta je od roku 1978 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tam mnoho koloniálnych budov, katedrál a kostolov a ich architektúra odráža históriu mesta. Prechádzka ulicami a návšteva trhu "Mercado Central" sú skvelé spôsoby, ako spoznať miestne zvyky a kultúru.

Moderná časť mesta ponúka mnoho možností nakupovania, stravovania a nočného života. Návšteva obchodného centra "Quicentro Shopping" alebo "La Mariscal" v centru mesta, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, sú dobré spôsoby, ako si užiť modernú stránku Quito.

Ak sa vydáte mimo mesta, rozhodne navštívte Cotopaxi - najvyšší aktívny sopka na svete s výškou 5 897 metrov. Ďalšou atrakciou je údolí Mindo, ktoré je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, vrátane opičiek a kolibrikov.

Pre milovníkov histórie a archeológie, odporúčame návštevu Ingapirca - najväčšieho a najdôležitejšieho inckého miesta v Ekvádore. Najlepšou možnosťou, ako si to všetko pozrieť, je prenajať si miestneho sprievodcu.

Iným skvelým miestom na návštevu je aj Galápagos. Archipelag ponúka jedinečné zážitky s množstvom druhov zvierat a rastlín, niektoré z nich sú dokonca endemické pre tento ostrov. Medzi najzaujímavejšie druhy patrí obrovské korytnačky, tulene, leguáni a mnoho rôznych vtákov.

Dovolenka v Ekvádore v meste Quito je určite zážitkom. Nech už sa rozhodnete pre históriu, prírodu alebo kultúru, Ekvádor má veľa na ponúkanie. Ak máte radi zimné športy, navštívte hoťba Pichincha, ktorý ponúka lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy. Určite by ste nemali vynechať túto skvelú destináciu.


Počasie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krajina, ktorá sa nachádza v Andskom regióne Južnej Ameriky. Jedným z jeho najdôležitejších miest je hlavné mesto Quito. Toto mesto má veľmi jedinečné počasie, ktoré sa odlišuje od väčšiny iných miest v Ekvádore.

Quto leží na južnej pologuli a nachádza sa vo výške 2 850 metrov nad morom. Jeho poloha v Andách má za následok, že tu prevláda mierne podnebie po celý rok. V lete sú teploty miernymi, medzi 19 a 24 stupňami Celzia, a v zime sú chladné, s teplotami medzi 7 a 18 stupňami Celzia.

Miesto má svoje vlastné mikroklima, ktoré je silne ovplyvnené jeho geografickými vlastnosťami, okolitou horúčavou a vlhkosťou z amazonskej pralesa. Môže sa stať, že sa bude merať od 13-15°C priamo v meste, ale keď sa vystúpi nad mesto, môže teplota klesnúť až na 3°C. V niektorých chladných dňoch si turisti musia dať na seba viacero vrstiev oblečenia, aby sa cítili pohodlne.

Keďže mesto leží na rovníku, neexistuje žiadna výrazná sezóna dažďov, ale skôr dážde v Quito sa vyskytujú počas celého roka. Najviac zrážok spadne v mesiacoch február a máj. V zvyšku roka to môže byť na štandardy dažďo neho štátu suchý.

Čo sa týka klimatu, Quito má slnečné dni väčšinou v júli a auguste. Takže ak hľadáte dovolenku na niektorom mieste, kde je celoročne mierne počasie s nádherným scenériou z Andskej krajiny, Quito by mohlo byť vašou voľbou.

Odporúčame však, aby ste sa pripravili na rôzne poveternostné podmienky a boli flexibilní pri plánovaní vašej aktivity. Výlety a návštevy okolitých turistických atrakcií môžu zahrňovať príjemné počasie ako aj veľkú zima, dažde a mraky. Napriek tomu, že návšteva Quito počas daždivého alebo zimného obdobia môže byť zvláštnym zážitkom.

V zime, na druhej strane, by mal byť váš zoznam vecí na urobenie zameraný na miesta, kde si môžete vychutnať "čaj a horčicové listy" (aj bola zemiakový papán) alebo ochutnať iné miestne jedlá, ktoré vám pomôžu zahriať sa v chladnom počasí.

V Quito nájdete všetko od historických miest do moderných zariadení priamo v blízkosti budov UNESCO. Ak chcete vidieť život v tejto nádhere krajine a zároveň si vychutnať jeho klimatické podmienky, návšteva Quito vám môže poskytnúť všetko, čo hľadáte.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách