Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Gruzínsko Mtskheta

Dovolenka Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je pekná krajina, ktorá ponúka veľa zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je aj mesto Mtskheta, ktoré je považované za kultúrne a historické centrum krajiny. Táto oblasť bola v minulosti hlavným mestom Gruzínska a vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu je množstvo jej pamiatok zoznamovaných s miestom na svetovom dedičstve UNESCO.

Mtskheta sa nachádza len pár kilometrov od Tbilisi a je jednou z najstarších miest v Gruzínsku. Mesto je obklopené krásnou krajinou, kde sa nachádza rieka Kura. Veľkou atrakciou pre turistov sú mnoho historických budov, katedrál a chrámov, ktoré sa nachádzajú v tomto meste.

Určite najvýznamnejšou pamiatkou Mtskhety je katedrála Svetitskhoveli, ktorá bola postavená v 11. storočí. Toto je jedna z najväčších katedrál v Gruzínsku a má veľmi bohatú históriu. Katedrála bola postavená na mieste, kde sa podľa legendy nachádza chrámový pokrýva Kristovho plášťa. Preto je toto miesto považované za veľmi dôležité a sväté pre Gruzínsku cirkev. Katedrála je postavená v neogotickom štýle a jej architektúra je neskutočne nádherná. Turisti si obyčajne berú fotoaparáty a fotoaparáty, aby sa zachytili čo najlepšie momenty v katedrále.

V Mtskhete sa nachádza aj chrám Jvari, ktorý bol postavený v 6. storočí. Tento krásny chrám sa nachádza na kopci s výhľadom na miesto, kde sa stretáva rieka Kura a Aragvi. Tento chrám je veľmi dôležitý pre Gruzínsku cirkev, a preto je to veľmi posvätné miesto. Od chrámu je krásny výhľad na okolitú krajinu.

V okolí Mtskhety sa nachádzajú aj pekné a malebné dedinky, ako je napríklad Ananuri. Okolie Mtskhety je plné krásnej prírody a ponúka množstvo možností na turistické výlety. Pre milovníkov turistiky je toto miesto absolútny raj.

Na koniec, Mtskheta je pre každého turistu a milovníka histórie a kultúry úžasné miesto na návštevu. Mesto ponúka krásne a jedinečné zážitky, ktoré si budete veľmi dlho pamätať. Ak hľadáte jedinečnú dovolenku plnú nádherných architektonických pamiatok, krásne prírody a prekrásnej histórie, tak Mtskheta je určite miesto, ktoré by ste mali vidieť.


Ubytovanie Gruzínsko Mtskheta


Mtskheta je jedno z najstarších a najkrajších miest v Gruzínsku. Nachádza sa len 20 km od hlavného mesta Tbilisi a patrí medzi najdôležitejšie kultúrne a historické centrá krajiny. Je to miesto, kde sa stretáva minulosť s prítomnosťou a je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a krásy gruzínskej kultúry.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Mtskhete, máte na výber z rôznych možností. Od sobášov, po kempovanie na okraji rieky. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu, sa v Mtskhete nebudete nudiť. Tu sú niektoré z najlepších ubytovacích možností, ktoré môžete v Mtskhete nájsť.

Guesthouse U Pady

Táto rodinná kúpeľná izba je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v pohodlnom a cenovo dostupnom prostredí. Spĺňa aj nároky návštevníkov, ktorí oceňujú tradičný gruzínsky hosťovský štýl. Nachádza sa v blízkosti historického centra mesta a ponúka k dispozícii spoločenskú miestnosť, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si výhľad na krásnu okolitú prírodu.

Kempingové miesto Love Cave

Pre tých, ktorí hľadajú nezapomenuteľný zážitok, kempingové miesto Love Cave je ideálnym miestom na ubytovanie. Nachádza sa uprostred prírody a ponúka krásnu scenériu s výhľadmi na hory a rieku Aragvi. Tento kemping je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych. Tí vytrvalejší môžu vyskúšať aj adrenalínové športy, ako je rafting a ziplining. Kemping ponúka rôzne možnosti pre ubytovanie vrátane stanov a karavanov, a je otvorený od jari do jesene.

Hotel Armazi

Hotel Armazi je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka komfort a pohodlie za rozumnú cenu. Nachádza sa v krásnom a tichom prostredí a ponúka krásny výhľad na mesto a okolitú prírodu. Hotel má moderne vybavené izby a apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Má tiež reštauráciu, kde si môžete vychutnať gruzínske špeciality a relaxovať s pohárom lokálneho vína.

V Mtskhete je mnoho ďalších možností pre ubytovanie, v závislosti od toho, čo hľadáte a aký je váš rozpočet. Ubytovanie v Mtskhete vám umožní prežiť jedinečný zážitok v srdci Gruzínska a vychutnať si jeho kultúru a krásu. Takže ak hľadáte miesto na pobyt v Mtskhete, máte na výber z rôznych možností a určite sa nájdete ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Mtskheta


1) Kde sa nachádza Mtskheta?
Mtskheta sa nachádza v Gruzínsku, asi 20 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tbilisi.

2) Aké je vstupné do katedrály Svätého Nino v Mtskhete?
Vstupné na návštevu katedrály je voľné, avšak turisti môžu prispieť do dobrovoľného fondu na jej údržbu.

3) Kedy je najlepší čas na návštevu Mtskhety?
Najlepší čas na návštevu Mtskhety je na jar a v lete, keď sú počasie a podnebie priaznivé.

4) Ako sa dostať z Tbilisi do Mtskhety?
Môžete sa tam dostať autobusom, taxíkom alebo organizovanými výletmi.

5) Čo je na Mtskhete najviac zaujímavé?
Mtskheta je známa svojou historickou a kultúrnou hodnotou a je domovom dvoch katedrál, viacerých samostatných kostolov a majestátneho kláštora.

6) Ako dlho trvá návšteva Mtskhety?
Návšteva Mtskhety by mala trvať aspoň pol dňa, aby ste mohli navštíviť všetky kultúrne pamiatky a objaviť krásy tohto historického mesta.

7) Má Mtskheta nejaké reštaurácie alebo kaviarne?
Mtskheta má niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné gruzínske jedlá a nápoje. Medzi najoblúbenejšie patrí reštaurácia Salobie.

8) Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť pri návšteve Mtskhety?
Návšteva katedrál Jvari a Svetého Nino, kláštora Armazi, chrámu Svätého Križa a muzea Mtskheta by mali byť na vašom zozname prioritných miest na návštevu.


Letenka Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza na spojnici Európy a Ázie. Toto exotické miesto má v sebe hlboké korene a mnohé historické zaujímavosti. Ak si plánujete navštíviť Gruzínsko, určite nevynechajte mesto Mtskheta.

Mtskheta je považovaná za jedno z najstarších miest na svete a je zaradená aj na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, ktorú si môžete obzrieť v mnohých chrámoch a kláštoroch, ktoré sa nachádzajú v jeho okolí.

Ako sa tam dostať? Samozrejme, najlepšou možnosťou je využiť leteckú dopravu. Letenky do Gruzínska si môžete kúpiť online na rôznych cestovných portáloch alebo priamo u leteckých spoločností.

V súčasnosti existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré lietajú do Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska. Medzi najpopulárnejších patria napríklad Turkish Airlines, Qatar Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, alebo Czech Airlines. Ceny leteniek sa však môžu meniť v závislosti od ročného obdobia a ponuky.

Po prílete na medzinárodné letisko Tbilisi môžete pokračovať v ceste do Mtskhety rôznymi spôsobmi. Najlepšou možnosťou je najať si miestneho vodiča, ktorý vám zabezpečí prevoz a zabezpečí vám všetky potrebné informácie o miestnych zaujímavostiach.

Mtskheta je našťastie veľmi blízko k Tbilisi a cesta tam netrvá dlho. Rýchlosť sa však môže meniť v závislosti na aktuálnej premávke.

Pri navštívení Mtskhety by ste si nemali nechať ujsť návštevu Svetitskhoveli katedrály. Tento krásny kostol bol postavený v 11. storočí a vyznačuje sa svojím nádherným architektonickým dizajnom. Okrem toho by ste sa tiež mali vydať na návštevu Jvari kláštora, ktorý sa nachádza na malebnom kopci nad mestom.

Okrem týchto zaujímavostí má Mtskheta ešte oveľa viac na ponúknutie. Je to miesto, kde sa môžete stretnúť s bohatou kultúrou Gruzínska a s pokojným životným štýlom miestnych obyvateľov. Ak teda uvažujete o návšteve Gruzínska, nevynechajte návštevu tohto krásneho miesta.


Počasie Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je známe svojou krásou a nezvyčajným kultúrnym dedičstvom. Toto krásne krajinné prostredie je dotknuté rôznymi zmenami počasia, ktoré ovplyvňujú rôzne oblasti Gruzínska. Jednou z najkrajších oblastí je Mtskheta, ktorá leží východne od gruzínskej metropoly Tbilisi. Mtskheta je najstarším mesto Gruzínska a svojou svojou krásou sa stala súčasťou UNESCO svetového dedičstva.

Mesto Mtskheta má subtropické podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné mesiace sú veľmi horúce a vlhké so strednou dennou teplotou 30 stupňov Celzia. Zimy sú mierny a vlhké s dennou teplotou okolo 8 stupňov Celzia. Mestom sú prechádzajú rieky Kura a Aragvi a práve z tohto dôvodu oblasť trpí častými záplavami.

Počas obdobia jesene a zimy, Mtskheta môže byť vystavená extrémnemu počasiu, vrátane búrok a snehových búrok. Toto počasie môže spôsobiť záplavy a problémy s dostupnosťou cesty na niektoré oblasti v Mtskhete.

Na druhú stranu, jar a leto sú pre návštevníkov Mtskhety ideálne obdobie. Slnko svieti s jasným nebesom a teploty sú príjemné. Toto obdobie je pre turistov najvhodnejšie pre obzvlášť pre tých, ktorí plánujú navštíviť turistické atrakcie, ako sú katedrála Svätého Cyrila a Metoda alebo klášter Jvari.

Celkovo, počasie v Mtskhete je veľmi zmenlivé a ovplyvňuje jej pôsobivú scenériu. Leto a jar sú pre návštevníkov najvhodnejšie pre najlepší zážitok a vychutnanie si krásy tohto starobylého mesta. Aj keď vám aktuálny stav počasia môže zmeniť vaše plány, nenechajte sa tým odradiť a užite si to, čo ponúka krásne mesto Mtskheta.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách