Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Guatemala Tikal

Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina v Strednej Amerike, ktorá sa môže pýšiť skutočne nádherným kultúrnym dedičstvom a prírodnými krásami. Jedno z najpopulárnejších miest, ktoré by ste v tejto krajine mali určite navštíviť, je Tikal. Tento archeologický komplex bol jedným z najväčších a najmocnejších miest starých Mayov a dnes patrí medzi najcennejšie archeologické nálezy v celej Latinskej Amerike.

Aby ste si mohli užiť svoju návštevu, potrebujete dobré ubytovanie a preto sme pre vás pripravili zoznam najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Tikalu.

1. Tikal Inn

Tikal Inn je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie v blízkosti archeologického komplexu Tikal. Nachádza sa iba 1 km od vstupu do parku a ponúka pohodlné a praktické izby so súkromným kúpeľňou, televíziou a klimatizáciou. Okrem toho má Tikal Inn aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné guatemalské jedlá.

2. Jaguar Inn Tikal

Jaguar Inn Tikal je akoby precítil atmosféru starověkého Mayanského města. Toto ubytovanie ponúka prvotriedne služby a moderne zariadené izby s kúpeľňou, klimatizáciou a balkónom so záhradným nábytkom. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu a bar, kde si môžete vypočuť tradičnú hudbu a tancovať s domácim osadenstvom.

3. Tikal Luxury Lodge

Tikal Luxury Lodge je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka súkromné bungalovy uprostred prírody s krásnymi výhľadmi na rastlinstvo a faunu úžasnej džungle Guatemaly. Bungalovy sú vybavené súkromným kúpeľňou, klimatizáciou, minibarom a terasou, na ktorej máte možnosť si vychutnať skvelý výhľad na okolitú prírodu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde podávajú medzinárodné jedlá.

4. Las Lagunas Boutique Hotel

Las Lagunas Boutique Hotel je luxusné ubytovanie nachádzajúce sa v krásnom okolí v blízkosti jazera Peten Itza, len necelých 20 minút od Tikalu. Ubytovanie ponúka luxusné súkromné bungalovy s exkluzívnymi výhľadmi na jazero a okolitú prírodu. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, súkromným kúpeľňou, minibarom a súkromnou terasou. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné guatemalské a medzinárodné jedlá.

5. Hotel Jaguar Inn Ak’Tenamit

Hotel Jaguar Inn Ak’Tenamit sa nachádza uprostred subtropického lesa a ponúka klasicky zariadené izby, ktoré majú balkón s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať guatemalskú kuchyňu.

Voľba toho najlepšieho ubytovania v blízkosti Tikalu závisí hlavne na vašich potrebách a predstavách. Niektorí cestovatelia preferujú cenovo dostupné miesta, zatiaľ čo iní radi investujú do luxusného ubytovania. Bez ohľadu na vašu preferenciu však môžete byť istí, že blízkosť Tikalu vám umožní skutočne veľkolepú a nezabudnuteľnú návštevu tohto úžasného archeologického komplexu. Ak plánujete navštíviť Guatemala, Tikal by mal byť jedným z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. S ubytovaním v niektorom z vyššie uvedených hotelov si užijete pohodlný a príjemný pobyt a môžete sa ponoriť do prírodných krás a kultúry, ktoré Tikal ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


Otázky:

1. Čo je Tikal?
2. Ako veľká je oblasť Tikalu?
3. Ako sa tam dostanem?
4. Kedy by som mal navštíviť Tikal?
5. Musím si zohnať sprievodcu?
6. Čo by som si mal zobrať so sebou na návštevu Tikalu?
7. Ako dlho by som mal stráviť v Tikale?
8. Je v okolí Tikalu ubytovanie?
9. Aké sú ceny vstupného?
10. Aké iné atrakcie sa nachádzajú v okolí Tikalu?

Odpovede:

1. Tikal je staroveké mesto v Guatemale, ktoré patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie miesta majského sveta.
2. Oblasť Tikalu má 576 km².
3. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Tikalu, je cestovať do Floresu a odtiaľ si zobrať autobus alebo taxík.
4. Najlepšie obdobie na návštevu Tikalu je zhruba od mája do októbra, keď je vlhkosť nižšia a máte väčšiu šancu vidieť živočíchov.
5. Nie je to úplne nevyhnutné, ale sprievodca vám môže poskytnúť dôležité informácie o histórii a pamiatkach v Tikale.
6. Odporúča sa nosiť pohodlné oblečenie a obuv, klobúk a slnečné okuliare, hydratačné nápoje a repelent na hmyz.
7. Ak plánujete celodennú návštevu, mali by ste si zhruba vyhradiť 6-8 hodín.
8. Áno, v okolí Tikalu sa nachádza množstvo hotelov a hostelov.
9. Vstupné do Tikalu stojí približne 150 quetzales (asi 18 USD), ale existujú rôzne druhy vstupného.
10. V okolí Tikalu sa nachádza množstvo ďalších atrakcií, ako sú jazerá, prírodné rezervácie a iné majestátne ruiny a pamiatky z obdobia majského impéria.


Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina súostrovia v Strednej Amerike, ktorá je bohatá na krásne miesta a históriu. Jedným takým miestom je aj Tikal, ktorý je známy svojimi majestátnymi ruínami a neprekonateľnou prírodou.

Počasie v Guatemale a Tikale sa líši pomerne veľmi podľa ročného obdobia. Najlepšie obdobie, ktoré je najviac odporúčané pre návštevu Tikalu a Guatemaly, je od decembra do marca, kedy je suché obdobie. V týchto mesiacoch nie sú veľké dažde a teploty sú prijateľné – priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia počas dňa a okolo 20 stupňov nocou.

Ak sa chystáte navštíviť Tikal v období sucha, odporúčame si vziať so sebou oblečenie z ľahkého materiálu, slnečné okuliare a opaľovací krém, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením a horúčavou.

Na druhej strane, v daždivom období od mája do novembra sú teploty nižšie a menej príjemné. Okrem toho sú dážďové prehánky bežné a preto sa návštevcovia často rozhodujú pre návštevu Tikalu v suchom období.

Je dôležité poznamenať, že obdobie sucha a daždivé obdobie sa líši v rôznych častiach krajiny. V niektorých oblastiach môže byť daždivé obdobie kratšie a preto môže byť návšteva Tikalu v týchto oblastiach možná aj počas tohto obdobia.

V každom prípade, návšteva Tikalu a Guatemaly je určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť túto úžasnú krajnu. S jej krásnou prírodou a historickými pamiatkami sa určite stanete svedkom krásy, ktorá vás prekvapí a núti sa vracať tam stále znovu a znovu.


Letenka Guatemala Tikal


Ak máš záujem o exotickú dovolenku, kde sa stretneš s nevšednou kultúrou, vysokými pyramidami a tajuplnými chrámami, potom by si si určite nemal nechať ujsť návštevu Tikalu v Guatemale.

Tikal, ktoré bolo kedysi srdcom Maya kráľovstva, je dnes jednou z najzachovalejších národných kultúrnych pamiatok strednej Ameriky. Tikal získalo svoje miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO a ukrýva v sebe množstvo tajomstiev a zaujímavostí, ktoré určite stojí za pozornosť.

Cesta na Tikal

Cesta na Tikal začína v hlavnom meste Guatemaly - Guatemale City. Zo skoro každého medzinárodného letiska sa môžeš dostať do tejto destinácie. Ideálny čas na návštevu Tikalu je od novembra do mája, keď sú suchšie podmienky a menej chýbaš v dychu, keď stúpaš na vysoké pyramídy.

Letenky do Guatemaly sú dostupné z celého sveta a často sú veľmi cenovo prístupné. Avšak, keď budeš v Guatemale, budeš potrebovať pôžičku alebo si môžeš kúpiť cestovné lístky na autobusovú alebo letiskovú kyvadlovú dopravu, aby si sa dostal k Tikalu.

Atrakcie v Tikale

Tikal ponúka množstvo atrakcií a miest na prehliadku. Najväčšou z nich sú obrovské pyramidálne chrámy, ktoré zdobia údolí dávnej Mayanskej civilizácie.

Medzi najznámejšie pyramidy patrí chrám IV, ktorý je tiež známy ako "chrám smiechu". V minulosti bol tento pyramidový chrám miestom zvukov, ktoré podobajú sa smiechu a boli spôsobené echom reči s vdýchnutých priestorov.

Okrem chrámu IV existuje aj mnoho ďalších pyramidálne chrámy, ktoré ponúkajú návštevníkom fascinujúci pohľad a výhľad na celé mesto.

Mimo pyramidálne chrámy má Tikal aj množstvo ďalších pamiatok, ktoré sú rovnako zaujímavé. Medzi tie nájdeš divoké zvieratá, ako sú mačky, opice a papagáje, kamenné oltáre, paláce a pamiatkové stĺpy.

Nechceš si nechať ujsť kúzlo Tajanstvenej krásy Tikalu? Tak naplánuj si cestu do Guatemaly a priprav sa na nezabudnuteľný zážitok naplnený históriou a kultúrou.


Dovolenka Guatemala Tikal


Dovolenka v Guatemale môže ponúknuť veľa zážitkov, ale určite by si jej návštevník nemal nechať ujsť Tikal, veľkolepé archeologické miesto, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Tikal je jedno z najväčších a najdôležitejších mayských archeologických miest, nachádza sa v severnej časti Guatemaly. Mesto sa rozprestiera na ploche viac ako 16 kilometrov štvorcových a bolo využívané od 6. storočia pred naším letopočtom až do 10. storočia nášho letopočtu. Vstup do archeologického miesta stojí približne 30 USD a návštevu si môžete objednať s miestnou turistickou spoločnosťou.

Po predaní vstupenky je potrebné prejsť niekoľko kilometrov do hĺbky džungle, aby ste sa dostali k hlavnému námestiu, kde sa nachádza najväčšia stavba v Tikale - chrám Jaguarov. Táto stavba je aj najvyššou budovou v meste, a na jej vrchole sa dá vidieť celé obrovské mayské mesto a okolitú džunglu. Po vzostupe na vrchol môžete tiež obdivovať krásnu krajinu a počuť zvuky prírody.

V Tikale sa môžete tiež stretnúť s mnohými obyvateľmi džungle, ako sú papagáje, opice a rôzne druhy vtákov. Títo tvorovia sú často prítomní v ktoromkoľvek okamihu, aby poskytli návštevníkom zážitok zo svojho nezabudnuteľného hlasu a zjedli z ruky.

Po návšteve Tikalu by ste si mohli plánovať návštevu aj ďalších archeologických miest v okolí, zo západnej strany je to El Mirador, kde si môžete pozrieť ďalšie veľké pyramidy a na južnej strane Naj Tunich, ktoré sa tiež nachádza v guatemalskej džungli.

Všetky tieto miesta sú univerzálnym svetom Mayov, ktorý napĺňal túžby starých obyvateľov tohto miesta. Návšteva Tikalu a iných archeologických miest preto môže byť pre každého cestovateľa doslova i prenesene nezaplatiteľná. Guatamala naberie úplne iný zmysel, ak si ich na vlastné oči pozriete a zažijete.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách