Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Holandsko The Hoge Veluwe National Park

Počasie Holandsko The Hoge Veluwe National Park


Holandsko je krajina, ktorá svojou krásou a pestrým prostredím láka ľudí z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta Holandska patrí aj The Hoge Veluwe National Park, ktorý ponúka prehliadku nádherných lesných oblastí a tiež bohaté prehliadky rôznych druhov divočiny.

The Hoge Veluwe National Park sa nachádza v centrálnej časti Holandska a je jedným z najväčších prírodných parkov krajiny. Park sa rozprestiera na rozlohe približne 55 kilometrov štvorcových a je domovom rôznych druhov rastlín a zvierat.

Počasie v The Hoge Veluwe National Park môže byť celkom premenné. Park leží v miernom podnebí, kde sú zimy chladné a letá mierne. V zime môže byť park zasnežený a studený, čo robí z neho skvelý útočišť pre chovanie rôznych druhov zvierat, vrátane srnčích, diviakov a jelenej spolu. V lete sa park vyznačuje miernejším počasím, kedy je výborným miestom na turistiku a pozorovanie rôznych druhov vtákov.

V parku sa nachádza množstvo rôznych prírodných oblastí, vrátane piesočnatých dunajských oblastí, stojatých vôd a lesných oblastí. Každá z týchto oblastí poskytuje svoj vlastný typ rastlín a zvierat, čo zabezpečuje úplne jedinečný zážitok pre návštevníkov.

Okrem nádherného prostredia ponúka The Hoge Veluwe National Park aj množstvo rôznych aktivít pre návštevníkov. Turistika a cyklistika sú nevyhnutné v tomto parku, kde návštevníci môžu objavovať nádherné výhľady a divoké zvieratá priamo z rôznych turistických trás.

The Hoge Veluwe National Park je výborným miestom na oddych a ponúka prehliadku nádherného prostredia. Pokiaľ hľadáte príjemný a pestrý dovolenkový zážitok v jednom z najkrajších miest Holandska, mali by ste navštíviť tento park.


Letenka Holandsko The Hoge Veluwe National Park


Nizozemsko môže byť malou krajinou, ale ponúka mnoho nádherných miest na návštevu. Jedným z najkrajších miest, ktoré by určite malo byť na zozname každého cestovateľa, je The Hoge Veluwe National Park. Tento prírodný park sa nachádza v stredozápadnej oblasti krajiny a predstavuje jedinečnú kombináciu prírody a kultúry.

Ak plánujete navštíviť Holandsko a chcete zažiť niečo skutočne špeciálne, potom určite neváhajte a zarezervujte si letenku do krajiny tulipánov! The Hoge Veluwe National Park predstavuje jeden z tých "must see" miest, ktoré sú neodolateľné pre každého, kto má radi prírodu, ale aj pre kultúrne nadšencov.

Park je rozľahlý na ploche 13 800 hektárov, takže návštevníci majú možnosť objaviť mnoho zaujímavých miest počas svojej prechádzky. Úplnou zaujímavosťou parku je fakt, že okrem jazdy na bicykli alebo pešej turistiky, sú návštevníkom k dispozícii aj biele bicykle, na ktoré si môžete požičať zdarma. Toto uľahčuje pohyb po parku a znamená to, že si môžete vychutnať jeho krásy na vlastnej koži.

Park je tiež známy svojou umelou bažantnicou, ktorá bola postavená v 19. storočí. Presnejšie ide o záhradu so špeciálnymi kvetinami a stromami, ktoré boli pestované pre bažantích lovov krajinským šľachtickým rodinám. Táto časť parku je plná vôní, ktoré potešia každého nadšeného záhradkára.

Okrem týchto už zmienených atrakcií, park ponúka návštevníkom aj možnosť navštíviť Kröller-Müllerovu múzeum. Ide o dvorcu, ktorý bol kedysi domovom obchodníka Anton Kröllera a jeho manželky Helene Kröller-Müller. Toto múzeum obsahuje viac ako 11 000 umelohistorických a moderných umeleckých diel. Medzi nimi patrí napríklad dielo Vincenta van Gogha, ktorý sa pôvodne narodil v Holandsku.

Využite svoju letenku do Holandska a objavte krásy The Hoge Veluwe National Park. Táto destinácia ponúka miesto pre oddych, turistiku a pre podmanivé zážitky, ktoré si určite budete pamätať po celý život. Rozdielna príroda, umenia a kultúra, ktoré nájdete tu, vás ohromia a bude sa vám sem chcieť vracať.


Dovolenka Holandsko The Hoge Veluwe National Park


Ak si hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám umožní užívať si krásu prírody a zároveň navštíviť miestne atrakcie, Holandsko je perfektnou voľbou. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť, je The Hoge Veluwe National Park.

Národný park Hoge Veluwe sa nachádza v provincii Gelderland v severovýchodnom Holandsku a je známy svojou krásnou prírodou a bohatými zvieracími druhmi. Park bola založený v roku 1900 manželmi Kröller-Müllerovými, ktorí boli vášnivými ochranármi prírody. Dnes je park otvorený pre návštevníkov a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov.

Národný park Hoge Veluwe pokrýva plochu 5500 hektárov a je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú divé prasatá, jelenie, srnky, lišky a viac ako 200 druhov vtákov. Park má tiež niekoľko rozhľadní, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na celý národný park a okolie.

Pri návšteve národného parku sa určite nevzdajte možnosti prejsť ho na bicykli. Národný park Hoge Veluwe má viac ako 40 kilometrov cyklochodníkov pre cyklistov všetkých úrovní zručností. V parku nájdete tiež veľa turistických chodníkov, ktoré vás prevedú cez krásne lesy a poľa.

Park ponúka aj množstvo aktivít, ktoré si môžete vyskúšať, vrátane jazdy na koňoch, prechádzok v koči, alebo navštíviť múzeum Kröller-Müller, ktoré sa nachádza priamo v parku. Múzeum má nádhernú zbierku moderného umenia vrátane slávnej sochy Vinca van Gogha Amandelbloesem.

The Hoge Veluwe National Park je ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov prírody a kultúry. Park ponúka krásny výhľad na holandskú krajinu a mnoho možností na objavovanie a bádanie. Viete si už predstaviť, ako vám vietor prehráva vlasy na bicykli a okolo vás prelietavajú koroptve?

Na Hoge Veluwe si určite užijete svoju dovolenku a zážitky si zapálete navždy v srdci.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko The Hoge Veluwe National Park


1. Aké je vstupné do Národného parku Hoge Veluwe?
Vstupné do parku je 9,95 EUR pre dospelých a 4,95 EUR pre deti vo veku 6-12 rokov. Deti do 6 rokov majú vstup do parku zdarma.

2. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Hoge Veluwe?
Park je otvorený denne od 9:00 do 18:00 hod. V závislosti od sezóny sa môžu otváracie hodiny líšiť.

3. Potrebujem si vopred zakúpiť lístky do Národného parku Hoge Veluwe?
Nie je nutné si vopred zakúpiť lístky do parku, môžete si ich zakúpiť na mieste pri vstupe.

4. Môžem v parku prenajať bicykel?
Áno, v parku je možné požičať si bicykel. Cena za prenájom sa líši v závislosti od typu bicykla a času prenájmu.

5. Aké aktivity môžem robiť v Národnom parku Hoge Veluwe?
V parku je množstvo aktivít, vrátane jazdy na bicykli, prechádzok po pešej turistike, sledovania zvierat, návštevy múzeí a galérií.

6. Musím si priniesť jedlo do parku?
Nie, v parku sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje. Na niektorých miestach v parku sú aj piknikové stoly.

7. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Hoge Veluwe?
V parku žijú rôzne druhy zvierat, vrátane daňov, diviakov, jeleňov, srn a rysov.

8. Kde sa nachádza Národný park Hoge Veluwe?
Park sa nachádza v centre Holandska, v provincii Gelderland, medzi mestami Arnhem a Apeldoorn.


Ubytovanie Holandsko The Hoge Veluwe National Park


The Hoge Veluwe National Park je veľmi populárnou turistickou destináciou v Holandsku, ktorá ponúka návštevníkom nádhernú prírodu a množstvo zaujímavých aktivít. Ak sa chystáte na dovolenku do Holandska, určite by ste mali zvážiť ubytovanie priamo v parku.

V parku sa nachádza niekoľko rôznych možností ubytovania. Najpopulárnejšie sú samotné hotely, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb a služieb. Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, sú k dispozícii ubytovania v chate a apartmáne.

Ak hľadáte niečo bližšie k prírode, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie alebo prenájom karavanu v parku. Táto možnosť je skvelá pre milovníkov prírody, pretože si môžu užiť krásne okolité prostredie a pobyť v parku na vlastnej päsť.

Jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete v parku užiť, je nocovanie pod holým nebom. The Hoge Veluwe National Park ponúka množstvo miest, kde si môžete postaviť stan až do jednej z určených zón. Nocovanie pod hviezdami vás privíta s tichom a krásou parku, ktorý je druhý najväčší zo všetkých národných parkov na Holandsku.

The Hoge Veluwe National Park ponúka širokú škálu aktivít. Môžete si užiť prechádzky po parku a pôžite si z neho krásne scenérie. Ak máte radi cyklistiku, dostávate sa do parku s bicyklom je pre tento park veľmi zaujímavé využitie času. Ďalšími populárnymi aktivitami sú jazda na koňoch, návšteva múzeí a galérií.

Okrem týchto aktivít sa v parku nachádza aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. The Hoge Veluwe National Park je nádherným miestom pre dovolenku a určite stojí za to navštíviť. Ak sa chystáte do Holandska a plánujete navštíviť tento park, pohodlné ubytovanie v ňom vám ušetrí veľa starostí a vytvorí vám nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách