Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Izrael Masada

Dovolenka Izrael Masada


Izrael Masada - jedna z najkrajších dovoleniek na celom svete. Tento malý kúsok raja sa nachádza medzi štrngajúcimi púštnymi vrchmi a nádhernými krištáľovými morami. Jeho čarovná atmosféra a úchvatné výhľady robia z tohto miesta skutočný zážitok pre turistov.

Masada, čo znamená "pevnosť" v hebrejčine, je národný park v Izraeli, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad Mŕtvym morom. Toto úžasné miesto láka turistov z celého sveta, ktorí sem cestujú, aby sa pokochali nádhernými výhľadmi, ponorili sa do historických faktov, alebo jednoducho hľadali pokoj a nádej.

Pokiaľ chcete navštíviť Masadu, môžete si vybrať z množstva možností, ako sa tam dostať. Auto je jednou z možností, ako sa presunúť z hlavného mesta Tel Avivu, ale existujú aj rôzne výlety, ktoré vás doveziú za cca 60 minút.

Keď už ste tu, neprehliadnite príležitosť zdolať kopce a obdivovať nádherné výhľady, ktoré ponúka. Odtiaľto môžete vidieť azúrový Mŕtvy mor, Okrúhle hory a pustom arabskom krajine v diaľke. Vyjdite a prejdite si historické oblasti, v ktorých sa v priebehu storočí točila vojna medzi Izraelitmi a Rimanmi.

Ak hľadáte pokoj a oddych, Masada je tiež ideálnou destináciou. Relaxujte vo vyhrievaných bazénoch s vodou z Mŕtveho mora alebo sa jednoducho prechádzajte po tichých uličkách pevnosti.

A nakoniec určite navštívte večerné predstavenia, ktoré sa tu konajú. Masada si uchováva svoju krásu aj v noci, keď sa svetlá od ohraničenia hory a hviezdy nad vami zmiešajú, aby vytvorili nádhernú atmosféru.

Zhrnutie: Ak hľadáte fantastickú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, nádherné výhľady a pokoj, Masada v Izraeli je ideálnym miestom pre vás. Toto úžasné miesto vás poteší svojou kultúrou, prírodou, architektúrou a gastrosférou, ktoré spoločne tvoria naozaj jedinečný zážitok, ktorý si zapamätáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Masada


Nemôžem poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Izraela a Masady, pretože téma je široká a bolo by potrebné zvoliť konkrétny okruh otázok a odpovedí. Prosím, presnejšie špecifikujte, o aké témy sa zaujímate.


Letenka Izrael Masada


Letenka do Izraela: Objavte históriu na Masade

Izrael je jedným z najkrajších štátov na svete, čo sa týka histórie. Narodenie kršťanstva, judaizmu a islámu urobili z Izraela centrum pozornosti pre náboženských pútnikov z celého sveta.

Medzi mnohými turistami je Masada jedným z najpopulárnejších turistických miest v Izraeli. Masada je národnou pamiatkou a záznamom židovskej histórie.

Kde sa nachádza Masada?

Masada sa nachádza v južnej časti Izraela na východnom brehu Mŕtveho mora. Nachádza sa v púšti Judská a domov asi 15 000 židovských rebelov, ktorí sa v roku 66 nášho letopočtu ubránili pred rímskou armádou.

Ako sa dostať na Masadu?

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať na Masadu, je letecky. Existujú pravidelné lety do Izraela z mnohých krajín, vrátane Európy a Spojených štátov. Medzinárodné letiská ako Ben Gurion (Tel Aviv) a Oved (Eilat) sú dostupné pri väčšine medzinárodných letísk.

Ak chcete ísť na Masadu po príchode, existuje viac ako jeden spôsob, ako sa tam dostať. Môžete sa rozhodnúť pre automobilovú, autobusovú alebo železničnú dopravu.

Čo urobiť na Masade?

Na Masade je možné vidieť pozostatky starovekého židovského pevnosti a archeologickým náleziskom. Jeho históriu tvorili židovskí rebeli proti rímskej invázii a útočnej vlny na ich územie.

Prehliadka zahŕňa sieň slonov, kovovú baštu, rímsky kemp a podzemnú cisternu. Po prehliadke môžete využiť možnosti fotografovania so skvelými výhľadmi a krásnymi panorámami.

Ak hľadáte dobrodružstvo, vzdušné delo vlaky a off-road jazdy sú k dispozícii pre zvyšok dňa, ktorý môžete tráviť v judskej púšti.

Kto by mal ísť na Masadu?

Masada je obľúbená medzi turistami z celého sveta, najmä pre tých, ktorí majú záujem o históriu. Pre rodiny s deťmi je to tiež skvelý výlet, ktorým spoznávajú nové kultúry a čerpajú poznatky zo sveta.

V krajine vznešených chrámov, malých uličiek a impozantných pamiatok je Masada záznamom židovskej histórie, ktorá bola vo svete životodarnou silou.

Ako vidíte, Masada je jedným z najkrajších turistických miest v Izraeli, a pre tých, ktorí hľadajú históriu, je to pozoruhodný zážitok. Tak prečo si nedovoliť tento skvelý zážitok a nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak máte v pláne navštíviť Izrael, nezabudnite zaradiť Masadu na svoj zoznam miest, ktoré je potrebné vidieť.


Ubytovanie Izrael Masada


Masada je staroveká pevnosť v Izraeli a turistické centrum zároveň. Túto pevnosť si v minulosti zaobstarali Židia ako útočisko pred Rimanmi. Nachádza sa na vrchole hory a ponúka nezabudnuteľný výhľad na okolie. Pre turistov je Masada zaujímavá svojou históriou aj unikátnym ubytovaním.

Ak sa rozhodnete v Masade prespať, môžete si vybrať z rôznych možností ubytovania. Najpopulárnejšia možnosť je tá, v ktorej prespíte v stane. Na území Masady sa nachádza kemping a na ňom sú postavené stany s chrbtom vráteným k nadmorskej výške 150 metrov. Výhľad z výšky je úžasný a spojenie s prírodou neskutočné. Stany sú dokonale vybavené a v kempingu sa nachádza aj sprchový kút a toalety.

Ak chcete masovému turizmu v kempingoch uniknúť, môžete si ubytovanie zabezpečiť v jednom z dvoch hotelov na Masade. Oba hotely ponúkajú ubytovanie vo vyšších cenových reláciách, ale z čoho vyplýva aj skutočnosť, že tu nájdete neprekonateľný komfort. Ak si chcete dopriať niečo naozaj luxusné, vyberte si hotel, ktorý sa nachádza nižšie a ponúka nezabudnuteľný výhľad na Mŕtve more.

Navyše, zažiť môžete jednodennú návštevu skvelých miest ako sú Mŕtve more, Jeruzalem, vojenské múzeum a samozrejme, taktiež sa zúčastníte krásnej turistickej túry k pevnosti Masada. Máte však možnosť využiť aj miestneho turistického sprievodcu, ktorý vám pomôže spoznať každý detail tejto krásnej pevnosti a zároveň obohatí vaše znalosti o histórii regionu. Akýmkoľvek spôsobom sa rozhodnete pre ubytovanie v Masade, určite si vychutnáte nezabudnuteľné zážitky a okúzlenie tohto miesta vám zostane na celý život.


Počasie Izrael Masada


Izrael je známy svojou rozmanitosťou počasia a klimatom, ktoré sa menia v závislosti od ročného obdobia a geografickej polohy. Jedným z najteplejších a najsuchších miest v Izraeli je hora Masada.

Masada, ktorá sa nachádza na juhu Izraela, nedaleko od Mŕtveho mora, je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine. Hora Masada je známa svojou veľkou historickou hodnotou a je zaradená v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie na Masade je veľmi horúce a suché počas celého roka. V lete, v mesiacoch júl a august, teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celsia, čo znamená, že je dôležité sa dobre hydratovať a chrániť sa pred slnkom. V zime, v mesiacoch december a január, teploty sa pohybujú v rozmedzí 10 až 20 stupňov Celsia a farmárska sezóna je v plnom prúde.

Masada sa nachádza v púšti, takže zrážky sú veľmi minimálne. V priemere sa na Masade vyskytujú zrážky len dva-krát do roka a to v zime. Napriek tomu, aj keď zrážky nie sú bežné, keďže Masada sa vypína vysoko nad okolitou krajinou, môže prísť k rýchlym a nečakaným zmenám počasia.

Výhľad z hory Masada je nádherný a panoráma na Mŕtve more a Jordan je prekrásna. Pre ochranu pred slnkom a horúčavou je najlepšou voľbou návšteva Masady skoro ráno alebo po zotmení, ale dôležité je mať na pamäti, že vhodná výbava a dostatočná hydratácia sú vždy kľúčové pre zdravý pobyt.

Všetci tí, ktorí hľadajú dobrodružstvo, históriu a neskutočné výhľady, by mali určite zvážiť návštevu hory Masada. Je to jedinečné miesto, kde sa môže cítiť sila histórie a krása prírody zároveň. Pre tých, ktorí sa o to rozhodli, je dokonalejším časom na návštevu Masady jarné a jesenné obdobie, keď teploty nie sú také extermálne.

Výlet na Masadu je zážitkom, ktorý nikdo neprehliadne. Keďže však ide o púštnu oblasť, je dobré sa nechať o čeleť a mať pevný plán pred odchodom!


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách