Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka nespočetné množstvo prírodných a historických zaujímavostí. Ak chcete zažiť niečo naozaj jedinečné, určite musíte navštíviť Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska, pri hraniciach s Saudskou Arábiou. Táto rezervácia je domovom pre rôzne druhy zvierat, ako sú oryx, kozy a damanovia. Je to skvelé miesto na pozorovanie fauny v ich prirodzenom prostredí.

Ako sa tam dostať?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je cestovať lietadlom. Jordánsko má dobrú leteckú sieť a existuje mnoho medzinárodných letovísk v krajine, ktoré sú dosť blízko k rezervácii. Napríklad letisko v meste Amman je iba niekoľko hodín od rezervácie.

Po prílete do Jordánska môžete prenajať auto alebo využiť služby miestneho prepravcu. Všetky úrovne cestovať sú k dispozícii a väčšina dopravy v Jordánsku nie je veľmi drahá.

Na čo sa pripraviť?

Shaumari Wildlife Reserve je prírodné miesto a je dôležité dodržiavať určité pravidlá a zásady. Hlavne dodržujte pokyny rangerských služieb a vyhnite sa rušeniu zvierat.

Mali by ste si tiež zvážiť, že v Jordánsku je horúco počas väčšej časti roka. Preto je dobré si obliecť pohodlné a ľahké oblečenie a nosiť so sebou dostatok vody a ochranný krém na slnko.

Čo očakávať?

Shaumari Wildlife Reserve je miestom, plným prírodných krás a neurovnaných zvierat. Bude to pre Vás zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Toto miesto oplýva krásnymi krajinnými scenériami a návštevníci budú mať skvelé možnosti vidieť rovnováhu prírodného prostredia.

Miestni rangers vám radi poskytnú informácie o životnom prostredí a zvieratách, ktoré tam žijú. Pozorovanie zvierat je samozrejme v hre a môže poskytnúť veľa zábavy a vzrušenia.

V Shaumari Wildlife Reserve nájdete aj rôzne turistické aktivity, ako sú jazdy na koňoch a kameňoch, cyklistické túry a vychádzky. Rezervácia ponúka tiež ubytovanie a stravu, ak plánujete zostať dlhšie.

Výlet do Shaumari Wildlife Reserve je určite zážitkom, ktorý vám zostane v pamäti na celý život. Nenechajte si ho ujsť a navštívte túto krásnu rezerváciu v Jordánsku!


Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známe svojimi dešertmi, ale má aj svoje zelené oblasti, ktoré sú domovom pre mnoho druhov divokej fauny. Jednou z týchto oblastí je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie v jordánskej poušti. Nachádza sa asi 100 kilometrov južne od hlavného mesta Ammánu a zahŕňa 22 kilometrov štvorcových. Bolo založené v roku 1975 s cieľom zachovať ohrozené druhy zvierat v Jorde.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je celkom extrémne. Letá sú veľmi horúce s teplotami vysokými až 40 stupňov Celzia. Zimy sú studené a občas dochádza k sneženiu. Priemerné ročné zrážky sú iba okolo 100 milimetrov. Tieto extrémne podmienky robia z tejto oblasti ideálne miesto pre divoké zvieratá, ktoré sa musia prispôsobiť, aby prežili.

V Shaumari Wildlife Reserve žije mnoho druhov divokých zvierat, vrátane gaziel, orikov, psíkov rysích, hien škriekavých a kožušníkov. Najväčšou atrakciou však sú arabské orly, ktoré sú kriticky ohrozeným druhom. V Shaumari bola založená rezervácia orlov, aby sa zachovali a zvýšila sa ich populácia. Rezervácia sústreďuje pozornosť na nebezpečenstvá, ktorým tieto orly v prírode čelia, vrátane lovu, straty prírodného prostredia a nezákonných aktivít.

Pre návštevníkov Shaumari Wildlife Reserve ponúka turistické trate, kde môžu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Turistické trasy sa stretávajú aj s tradičnými beduínskymi dedinami a ponúkajú možnosť spoznať miestnu kultúru a zvyky. Existujú aj možnosti kempovania a nocovania pod otvoreným nebom, ak sa chcete priblížiť k prírode ešte viac.

V Shaumari Wildlife Reserve môžete zažiť malý kúsok divočiny v arabskom svete a zároveň zabezpečiť zachovanie a ochranu ohrozených druhov. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň byť súčasťou udržateľného turizmu, Shaumari Wildlife Reserve je ideálne miesto na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je rezervácia vo Jordánsku, ktorá sa nachádza asi 100 kilometrov východne od Ammánu a zahrnuje približne 22 kilometrov štvorcových.

2. Aké druhy zvierat môžem v Shaumari Wildlife Reserve vidieť?
Rezervácia má bohatú faunu, vrátane gazel, arabských onagrov, kočkovitých šeliem, pštrosí, orli, sokolov a mnoho ďalších druhov rýb a vtákov.

3. Je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve. Existujú však rôzne možnosti ubytovania v oblasti, vrátane kempov a hotelov.

4. Je potrebné si rezervovať vopred vstup do Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je potrebné si vopred rezervovať vstup do Shaumari Wildlife Reserve, ale odporúča sa to, aby ste sa uistili, že budete mať miesto, keď prídete.

5. Aké sú otváracie hodiny Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je otvorená pre návštevníkov denne od 8:00 do 16:00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky do Shaumari Wildlife Reserve?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od krajiny, z ktorej ste a zvyčajne sa platia pri vstupe do rezervácie.

7. Je potrebné počítať s vedenými túrami v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nevyžaduje sa vedená túra, ale existujú prehliadky, ktoré sa môžu organizovať na mieste. Zamestnanci rezervy sú tiež ochotní pomôcť vám so získaním informácií o rezervácii.

8. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené fotenie?
Áno, fotografovanie je povolené, ale zákaznícov sa žiada, aby dodržiavali základné normy správania sa a narušovali zvieratá na minimum.

9. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené krmenie zvierat?
Nie, krmenie zvierat v rezervácii je striktne zakázané, aby sa predišlo poškodeniu alebo ochoreniam zvierat.

10. Ako sa dostanem do Shaumari Wildlife Reserve?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je najať si miestneho sprievodcu alebo využiť služby cestovnej kancelárie, ktorá bude mať znalosti o oblasti a pomôže vám plánovať vašu cestu. Rezervačnými službami sú k dispozícii aj miestne taxíky a autobusy.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krajina, ktorá sa stala populárnym turistickým cieľom pre svoje krásne prírodné scenérie, kultúrne pamiatky a púšťové oblasti. Jedným z miest, ktoré by mohli zaujímať milovníkov prírody, je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie nachádzajúce sa na východnom pobreží Jordánskej kráľovskej cesty, zhruba 110 kilometrov od mesta Amman. Toto miesto založila Jordánska kráľovská spoločnosť pre ochranu prírody a životného prostredia v roku 1975. Cieľom bolo ochrániť a obnoviť zanikajúce druhy zvierat v Jordánsku a zároveň umožniť turistom pozorovať život zvierat v prirodzenom prostredí.

Na tomto chránenom území žijú vzácne druhy zvierat, vrátane arabských oryxov, gaziel a antilop. Shaumari Wildlife Reserve je tiež domovom pre druhý najväčší počet surikátov v Jordánsku, ktorí sa stanú hviezdou vašej návštevy. Môžete pozorovať, ako hrajú a komunikujú spolu, ďalej uvidíte hadov, žaby, ještěry, žaby, orly a sokoly.

Je tu niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, napríklad pomocou organizovaných výletov alebo taxi služby z blízkeho mesta, Amman. Vstupné do územia je spojené s neveľkou poplatkou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shaumari Wildlife Reserve, môžete sa pobytu ubytovať v blízkom meste Azraq, ktoré je známe svojimi tradičnými modrými domami. Tu si môžete pozrieť aj ruiny z rímskej doby.

Jordánsko môže byť úchvatné miesto pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné a inaké od iných miest v strednej časti sveta. Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zároveň podporiť ich ochranu. Navštívenie tohto územia bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je prekrásna krajina s mnohými divokými oblastami a národnými parkami. Jedným z najkrajších a najznámejších je Shaumari Wildlife Reserve, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, medzi mestami Ammán a Aqaba.

Shaumari Wildlife Reserve je útočiskom pre mnohé zvieratá, ktoré sú voľne žijúce v Jordánsku. Nachádzajú sa tu endemické druhy zvierat, ako aj domestikované zvieratá, ktoré boli odtiaľto vysídlené z púští a miestnej fauny. Hodnotia sa tu najmä asi 800 arabských oryxov, ktorí sú teraz jedným z najväčších zdrojov konservácie doteraz voľne žijúcej populácie.

Aby ste sa mohli dostať do tohto nádherného miesta, môžete sa ubytovať priamo v tejto rezervácii v niektorom z kempov. Ide o skvelú príležitosť pre tých, ktorí si radi užívajú pobyt v prírode a zároveň sa chcú zoznámiť s miestnymi zvieratami.

Na území Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza niekoľko možností ubytovania v kempe. Jedná sa o kempe, ktoré ponúkajú skromné, ale útulné ubytovanie v prírode. Sú to napríklad: Dana Camp, Rum Wasi Camping a Wadi Rum Campground.

Kempy ponúkajú prostorné stanové chatky s posteľami, množstvom miesta pre zariadenie a súčasne aj menšími kuchynkami, ktoré sa nachádzajú priamo v chatkách. Kempy sú vybavené aj sociálnym zariadením s WC a sprchami. Sú teda naozaj ideálnym miestom na pobyt, kde sa môžete pohodlne ubytovať a zároveň sa naozaj kľudne vyspať.

Jedného dňa môžete vstávať pred východom slnka a pozorovať, ako sa oryx súkaja po púšti hľadajúc jedlo alebo si pozrieť rannú kozu. Potom si môžete vychutnať skvelú raňajku, ktorú vám pripravia a ochutnajte množstvo miestnych pochúťok. Potom si môžete vziať bicykel a prejsť si okolie až do miestnej oázy alebo sa iba prechádzať a pozerať na stáda oryxov. Večer si môžete zopakovať rovnaký program, len premenite raňajky na večeru a užijete si nádherný západ slnka.

Ubytovanie v Jordánsku v kempe na národnom parku Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka nezabudnuteľný pobyt a zároveň vám umožní spojiť prírodu a zvieratá s vašimi dovolenkovými zážitkami. Je to skvelá príležitosť pre vás a vašu rodinu aby ste si oddýchli a užili si niečo nezabudnuteľné v Jordánsku.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách