Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Kamerun Lake Nyos

Ubytovanie Kamerun Lake Nyos


Kamerunské jazero Nyos, ktoré je známe svojou smrteľnou silou, je jedným z najnebezpečnejších miest na svete. To však neznamená, že by ste sa tam nemohli ubytovať. Existuje niekoľko možností, ktoré vám umožnia preskúmať túto menej známu a fascinujúcu oblasť.

Najbližšie miesto, kde môžete nájsť ubytovanie v tejto oblasti, je v dedinke Wum, ktorá sa nachádza v diaľke približne 20 km od Kamerunského jazera Nyos. Veľa navštívených hotelov má svoje pohodlné izby, ktoré sú vybavené základným vybavením ako napríklad klimatizáciou, televízorom, kúpeľňou so sprchovacím kútom a dokonca aj internetovým pripojením.

Ak však chcete zažiť niečo iné ako klasické hotely s komfortom, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z miestnych kempov alebo chatiek. Tieto ponúkajú nezabudnuteľnú skúsenosť a umožňujú vám byť bližšie k prirodzenému prostrediu.

Pravdepodobne najlepšou možnosťou pre tých, ktorí chcú vyťažiť maximum z tohto regiónu, je stanovať priamo na brehu jazera. Niektoré cesty vedú priamo k jazeru Nyos, čím poskytujú prirodzený prístup k jeho pozoruhodnému okoliu.

Je však dôležité podotknúť, že aj keď sa vám môže zdať, že ste ďaleko od civilizácie, môžete si byť istí, že ďalšie potrebné vybavenie, ako napríklad pitná voda, potraviny a energie, môžete získať v určitej vzdialenosti od jazera.

Väčšina ubytovacích miest okolo jazera Nyos ponúka aj možnosť organizovania výletov do okolitých oblastí. Ak ste milovníkom horolezectva, môžete plánovať výstup na blízke vrcholy ako napríklad okolité hory Manengouba a Oku. Ďalšími aktivitami sú tradičné rybolovné výlety, prechádzky a kanoistika.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, by ste sa mali vždy riadiť miestnymi pravidlami a pokynmi. Zabezpečte si potrebný prístup k vode a energii a nezabúdajte na základné bezpečnostné opatrenia, keď ste vonku v prírode. Ale ak si to urobíte správne, môžete si naplno užiť skúsenosti a objaviť krásu tejto veľmi špeciálnej oblasti.


Letenka Kamerun Lake Nyos


Kamerun je exotickou krajinou nachádzajúcou sa v západnej Afrike. Táto africká krajina je známa svojou dymejúcou sopkou a tiež jedným z najväčších jazier v Afrike - Lake Nyos, ktorý je zaujímavý svojou históriou.

V roku 1986 sa stala v Kamerune katastrofa. Začalo to tým, že z jazera Lake Nyos prúdila hmla uhličitej kyseliny, ktorá zabila všetky zvieratá, ktoré sa nachádzali v blízkosti jazera. Táto katastrofa si vyžiadala viac ako 1 700 životov. Ľudia boli zdecimovaní, stromy boli odumreté a celá oblasť bola zmenená navždy.

Ľudia sa samozrejme pozastavili, čo sa vlastne stalo. Ukázalo sa, že príčinou katastrofy bol tzv. limnologický efekt. Voda jazera obsahovala veľké množstvo uhličitej kyseliny a keď došlo k zmiešaniu povrchovej a hĺbkovej vody, došlo ku ktomu, že sa uvoľnilo obrovské množstvo plynu, ktorý zaplnil celú oblasť v okolí jazera.

Pretože Kamerun nie je obľúbeným turistickým cieľom, nie je možné si zakúpiť priame letenky na letisko v Yaoundé, hlavnom meste Kamerunu. Najmä preto, že po predchádzajúceho nešťastného incidentu sa z dnes na zajtra terén okolo jazera nevyrovnal a pre turistov zostáva neprístupný. Turisti, ktorí chcú navštíviť Kamerun, musia sa snažiť zabezpečiť letenky do susedných krajín, ako sú napr. Nigéria alebo Demokratická republika Kongo, a potom cestovať po zemi do Kamerunu.

Keďže je v tejto krajine množstvo prírodných krás a zaujímavostí, stojí určite za to spraviť si odvážny výlet do tohto exotického kúta sveta. Všetci turisti by však mali byť opatrní a poriadne sa informovať o miestnych pomeroch, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť. Kamerun je totiž krajina s vysokou úrovňou kriminality a preto by sa turisti mali chrániť a riadiť pravidlami osvedčenými pre bezpečnostné pomery rôznych krajín sveta.


Počasie Kamerun Lake Nyos


Kamerunova jazero Nyos sa stalo známym v roku 1986, keď došlo k jednej z najtragickejších prírodných katastrof v dejinách Kamerunu. V ten deň, konkrétne 21. augusta, vypukla obrovská tragédia, ktorá si vyžiadala viac než 1700 ľudských životov a stovky zvierat.

Príčinou katastrofy bolo uvoľnenie veľkého množstva oxidu uhličitého, ktorý v obrovskom množstve unikal z dna jazera. Toto uvoľnenie oxidu uhličitého vytvorilo oblak neprirodzeného plynového plynu, ktorý sa pomaly šíril z povodí jazera do okolitých oblastí.

Tento udalosť sa nazýva limnickej (čierny) výbuch, ktorý znamená, že voda obsahuje vysoké množstvo rozpustených plynov, ktoré pri výrazne nižšom tlaku nadmorskej výšky sa uvoľňujú.

Oxid uhličitý sa v jazere nahromadil v dôsledku geologických procesov, pretože na dne jazera Nyos, ktoré má okolo 1 km hĺbky, sa usadilo veľké množstvo plynu.

V pravidelnom časovom intervale sa na dne jazera hromadia obrovské množstvá oxidu uhličitého a iných plynov, ktoré vtrhávajú do vody. Keď sa tento plyn dostane do povedomia, môže to spôsobiť katastrofu. V jazere Nyos jazyček plynu bol takmer tridsať metrov vysoký.

Katastrofa na jazere Nyos sa odohrala po dlhodobej obdutej oblasti. Po sérii erupcií vulkánu v roku 1986 sa okolité oblasti potopili do tmy. Existuje veľa teórií o tom, ako došlo k tejto katastrofe:niektorí hovoria o pozemných zemetraseniach, iní o tom, že sa v jazere vytvoril sopečný kráter. Bez ohľadu na príčinu táto katastrofa stála mnoho ľudských životov.

Po tomto incidente sa jazero Nyos stalo národným parkom a bola postavená veľká trubka, ktorá umožňuje plynu uniknúť na povrch. Od tohto incidentu sa spustil aj projekt na ochranu ľudí a zvierat, ako aj na výskum, ktorý sa snaží prísť na to, či sú podobné katastrofy možné ďalšie oblasti.

Aj napriek tejto katastrofe môže byť Kamerun jedným z najlepších miest na pozorovanie vtákov a iných zvierat. Navyše, Nyos je krásne jazero s fascinujúcimi lokalitami pre turistov. V okolí jazera nájdete aj tradičné dediny a kultúrne pamiatky. Aj napriek tomu je však dôležité, aby sa ľudia uistili, že sú neustále pozorní v okolí týchto nebezpečných miest a dodržiavali bezpečnostné opatrenia. Tragédia na jazere Nyos nám pripomína, že príroda má svoje nezdolateľné sily a učí nás, ako dôležité je chrániť svoju planétu a rešpektovať prírodu.


Dovolenka Kamerun Lake Nyos


Kamerun je jednou z najkrajších krajín v Afrike a ponúka svojim návštevníkom mnoho prírodných krás. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je jazero Nyos.

Jazero Nyos sa nachádza v severozápadnej časti Kamerunu a už niekoľko rokov pritahuje turistov. Je to kráterové jazero, ktoré sa nachádza na vrchole sopky. V 80. rokoch minulého storočia sa v jazere stala tragická udalosť, keď došlo k mimoriadne silnej erupcii podzemnej plynovej zásoby, kde došlo k masovému úhynu poloostrovných obyvateľov v okolí jazera.

Dnes je jazero Nyos bezpečné a turisti sa môžu k jazeru dostať. Jazero láka svojou prírodnou krásou a umožňuje turistom rôzne aktivity, ako napríklad kanoistiku, plachtenie, rybolov alebo len prechádzky po okolí jazera. Turisti môžu tiež navštíviť okolité dediny, kde sa môžu zoznámiť s miestnou kultúrou a tradičnými zvykmi.

Kamerun ponúka mnoho iných atrakcií a miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad národný park Korup, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny a ponúka návštevníkom prekrásne pralesy a zvieratá. Ďalším miestom, ktoré by sa malo navštíviť, je mesto Bamenda, ktoré je známe svojimi monumentálnymi vodopádmi a tradičnými remeslami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kamerun a jeho jazero Nyos, nezabudnite sa správne pripraviť. Krajina je totiž známa svojím tropickým podnebím, takže sa odporúča získať očkovanie proti žltej zimnici a chrípke a nosiť odpovedajúce oblečenie a ochranu proti slnku a hmyzu.

Výlet na jazero Nyos v Kamerune je skutočne nezabudnuteľným zážitkom, ktorý ponúka krásu africkej prírody a zároveň môže byť aj formou zoznámenia sa s miestnou kultúrou a tradíciami. Navštívte Kamerun a jeho krásne miesta, ktoré ho robia jedným z najzaujímavejších miest na Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Kamerun Lake Nyos


Otázka: Čo sa stalo pri jazere Nyos v Kamerune v roku 1986?
Odpoveď: V roku 1986 došlo k erupcii podzemného vulkánu, ktorý vytvoril veľké množstvo oxidu uhličitého v jazere. Keď sa tento plyn uvoľnil, spôsobil to masovú smrť v okolí jazera.

Otázka: Aká bola príčina vzniku oxidu uhličitého na jazere Nyos?
Odpoveď: Príčinou vzniku oxidu uhličitého bolo podzemné sopečné aktivita, ktorá vytvorila zásobník plynu v jazere. Keď sa ten plyn uvoľnil, spôsobil to smrť tisícov ľudí a zvierat.

Otázka: Aké boli následky erupcie na jazere Nyos?
Odpoveď: Následky erupcie na jazere Nyos boli tragické. Väčšina zábijajúceho plynu sa uvoľnila do atmosféry a bolo zodpovedné za smrť tisícov ľudí a zvierat. Okolie jazera bolo takmer úplne zdevastované a následky boli viditeľné aj v ďalších oblastiach Kamerunu.

Otázka: Existuje nebezpečenstvo podobnej erupcie na jazere Nyos v budúcnosti?
Odpoveď: Existuje nebezpečenstvo podobnej erupcie na jazere Nyos v budúcnosti. Vláda Kamerunu prevzala opatrenia na zníženie rizika takýchto udalostí, napr. inštalácia sústavy trubiek na uvoľňovanie plynu z jazera do vzduchu. Aj napriek tomu však existuje nebezpečenstvo a situácia si vyžaduje neustálu pozornosť a pravidelné monitorovanie.

Otázka: Aké sú možnosti ochrany pred podobnými udalosťami na jazerách?
Odpoveď: Existujú rôzne možnosti ochrany pred podobnými udalosťami na jazerách, ako napr. inštalácia sústavy trubiek na uvoľňovanie plynu z jazera, pravidelné monitorovanie zásobníkov plynu, vybudovanie systémov varovania a evakuačných plánov, a pod. Avšak, ochrana proti takýmto udalostiam musí byť špecifická pre každé jazero, pretože každé jazero má svoje vlastné charakteristiky a riziká.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách