Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Kazachstan Nur-Sultan (Astana)

Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan, predtým známe ako Astana.

2. Aké je klima v Nur-Sultane?
- Nur-Sultan má kontinentálne podnebie, s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa môžu v zime dostať aj pod -40 °C.

3. Kde sa nachádza Nur-Sultan?
- Nur-Sultan sa nachádza v severnom Kazachstane, blízko hranice s Ruskom.

4. Potrebujem víza na návštevu Nur-Sultana?
- Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Kazachstanu, vrátane Nur-Sultana. Víza možno získať v miestnych konzulátoch Kazachstanu alebo online.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane patria národné zaujímavosti, ako sú Baiterek torreň, Duman národné vedecké centrum, Maktaaral tradičná kazachstanská dedina, a Expo 2017.

6. Aké sú hlavné jazyky v Nur-Sultane?
- Hlavným jazykom v Nur-Sultane je kazachština, avšak veľa ľudí hovorí aj rusky a anglicky.

7. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Nur-Sultane?
- V Nur-Sultane je k dispozícii verejná doprava v podobe autobusov, trolejbusov a metra. Taxisú tiež populárnym spôsobom dopravy.

8. Aké tradičné jedlá môžete ochutnať v Nur-Sultane?
- Tradičné jedlá v Nur-Sultane zahŕňajú kuracie a hovädzie mäso, ryby a morské plody, tvarohové jedlá a bohaté množstvo palaciniek a koláčov. Nájdete tu aj množstvo miestnych špecialít, vrátane kazy (jehněčího mäsa) a baursaky (malé pečivo).


Letenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Ak plánujete navštíviť Kazachstan, nemôžete nechať ujsť jeho hlavné mesto – Nur-Sultan (dřívější Astana). Toto moderné mesto, ktoré je perlovým výtvorom na rozhraní Ázie a Európy, kombinuje architektúru stredovekých mestských hradieb s modernými mrakodrapmi, stojí pri rieke Ishim a má veľa úžasných atrakcií na ponúkanie návštevníkom. A ak chcete navštíviť Nur-Sultan z iného kúta sveta, nemusíte byť obmedzení výberom letových liniek, ktoré ju ponúkajú ako svoj hlavný cieľový bod.

Nur-Sultan je v súčasnosti jedným z najdynamickejších miest na svete. Mesto sa transformovalo z malej provincie na významné geopolitické centrum, domovom triumfujúcej architektúry a neustále sa rozvíjajúcej kultúry.

Cestovať do Nur-Sultana je v súčasnosti veľmi jednoduché, keďže mesto má dobré prepojenie leteckou dopravou. Mnoho populárnych leteckých spoločností ponúka lety do Kazachstanu cez hlavné letiská vo svete. Ak hľadáte lacné letenky pre svoju cestu do Nur-Sultana, môžete skúsiť lety s Air Astana, Turkish Airlines, Fly Dubai alebo Qatar Airways.

Air Astana, ktorá je vlajkovou leteckou spoločnosťou Kazachstanu, poskytuje letecké spojenia z rôznych kútov sveta a má dobrú povesť v oblasti letectva. Firmu založili v roku 2001 a v súčasnosti je najväčší letecký dopravca v Kazachstane. Slovo astana v preklade znamená “hlavné mesto”, čo spoločnosti dáva väčší zmysel pre soulad s víziou kazachskej krajiny.

Let do Nur-Sultana trvá približne 7 až 9 hodín z rôznych miest po celom svete. Pre obmedzenie časovej zóny by mali cestujúci brať do úvahy časový rozdiel. Nur-Sultan sa nachádza v časovej zóne GMT+6, teda o 6 hodín na východ od Greenwichu v Londýne.

Pri príchode do Nur-Sultana si návštevníci môžu užiť krásu a pôvab tohto nádherného mesta. Rovnako si vychutnajú jeho rôznorodosť, kultúrnu rastúcnosť a historické dedičstvo, ktoré sa prejavuje v jeho architektúre a kultúre ľudu. Akonáhle ste v Nur-Sultane, odporúčame navštíviť monument Baiterek, moslimskú mešitu Hazret Sultan, palác prezidenta a samozrejme niektoré z jeho nákupných centier.

Nur-Sultan, bývalé Astana, má veľa ponúkať pre svojich návštevníkov. Od unikátnej architektúry po kultúrnu rastúcnosť a úchvatné výhľady z vyšších panelových domov, cestovanie do tohto mesta bude pre každého návštevníka pasívnym zážitkom, ktorý si budú pamätať navždy. S mnohými letiskami, ktoré ponúkajú lety do Nur-Sultana, cestovanie do tohto mesta sa stalo ešte jednoduchším a dostupnejším ako kedykoľvek predtým.


Počasie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan, ktorý sa nachádza v strednej Ázii, má vo svojom hlavnom meste, Nur-Sultan, typické kontinentálne podnebie s extrémnymi teplotami v zime a v lete.

V zime, ktorá v Nur-Sultane trvá od novembra do marca, teploty klesajú na -30°C a dokonca aj nižšie. Vietor a sneženie sú bežnými javmi a mnoho miestnych si zvyká na lenivé dni strávené v teple svojich domovov.

Po zime nasleduje krátka jar, ktorá trvá len niekoľko týždňov a znova sa teploty začínajú zvyšovať. V lete, ktoré trvá od júna do augusta, je Nur-Sultan známy svojimi horúcimi a suchými dňami, počas ktorých teploty môžu dosiahnuť aj 40°C. Nočné teploty sú však krajšie a príjemnejšie.

Jeseň, ktorá nasleduje po letnej horúčave, je najkratším ročným obdobím v Nur-Sultane. Trvá len niekoľko týždňov a prináša so sebou menej tepla a zmeny v počasí. Najmä v septembri a októbri sa môžu vyskytnúť silné veterné búrky a prudké výkyvy teploty.

Celkovo je teda počasie v Nur-Sultane veľmi kontrastné a extrémne, s extrémne nízkymi a vysokými teplotami počas rôznych ročných období. Pre návštevníkov z iných miest a krajín je preto dôležité pripraviť sa na rôzne klimatické podmienky a prispôsobiť sa im.


Ubytovanie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan Nur-Sultan, skôr známe ako Astana, je hlavným a druhým najväčším mestom Kazachstanu. Nachádza sa v strednej časti krajiny a je hlavným politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Vzhľadom na svoj dôležitý regionálny význam a silné ekonomické zázemie sa mesto rozvíja rýchlym tempom a v súčasnosti je známe svojimi elegantnými a modernými budovami, ktoré sú dominantnými prvky jeho panorámy.

Ak plánujete do Astany cestovať, budete sa chcieť uistiť, že si zabezpečíte kvalitné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si vašu cestu do plnej miery. Hlavné mesto Kazachstanu ponúka širokú škálu možností na ubytovanie pre návštevníkov, vrátane hotela s vyššou úrovňou služieb aj jednoduchších ubytovacie typov.

Mesto je známe svojimi luxusnými hotelmi a apartmánmi, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a moderné zariadenia. Ak hľadáte hotel s vyššou úrovňou služieb, určite nebudete sklamaní v Astane. Zaujímavým ubytovaním je napríklad hotel Rixos President Astana, ktorý ponúka apartmány štandardu piatich hviezdičiek a súčasne hostí aj konferencie a podujatia.

Zároveň v meste nájdete aj množstvo cenovo prístupných hotelov a hostinčiek, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie zaujímavé tým, že sú umiestnené vo veľmi peknej lokalite. Hostel Arkas je jedným z nich, ktorý je prístupný pre každého a ponúka komfortné spálne a spoločné kúpeľne.

Celkovo platí, že kazachstanská kultúra je pohostinná a ľudia vynikajú svojou ochotou pomôcť a ukázať vám v meste cestou okolo. V každom prípade si však pred cestou zarezervujte svoje ubytovanie, aby ste mali istotu, že vaša cesta bude pohodlná a príjemná. Nie je pochýb o tom, že v Astane si nájdete správne ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky a prinesie vám nezabudnuteľné zážitky z vašej cesty.


Dovolenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan je krajina obklopená rôznorodou prírodou, energickými mestami a bohatou kultúrou. Ak chcete mať kombináciu všetkého toho, čo táto krajina ponúka, vyskúšajte si dovolenku v jej hlavnom meste - Nur-Sultan, ktoré kedysi bolo známe ako Astana. Tu sa nachádzajú najvýznamnejšie pamiatky, najpopulárnejšie reštaurácie a najhektickejšie mestské oblasti, ktoré Vám umožnia spoznať kultúru a históriu tejto krajiny.

Jedným z najznámejších a najočakávanejších architektonických skvostov v Nur-Sultane je Ishim rieka, ktorá má mnoho mostov a príjemných nátier. Tu sa nachádza aj Bajterek Tower, ktorý sa stal synonymom pre mesto. V jeho vrchole je vyhliadková plošina, z ktorej sa môžete pozerať na celé mesto. Hlavnou dominantou mesta je však palác Ak Orda, sídlo prezidenta a miesto, kde sa často usporadúvajú významné štátne podujatia.

Ak máte radi divadlá, určite by ste si nemali nechať ujsť Akimat Theatre, ktorý ponúka širokú škálu dramatických predstavení, operných predstavení a baletu. Okrem toho môžete navštíviť aj mnohé galérie a múzeá, ako napríklad národný múzeum Kazachstanu, kde nájdete množstvo exponátov, ktoré Vám umožnia lepšie spoznať históriu tohto národa.

V Nur-Sultane sa nachádza množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať kopec chutných jedál a nápojov. Medzi tie najslávnejšie patrí reštaurácia Satti, ktorá je známa svojou tradičnou kazachskou kuchyňou. Pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma, je ideálnym miestom kaviareň Kimep Cafe, kde sa nachádza útulné prostredie a skvelý výber kvalitného kávy.

Okolo mesta nájdete množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Ak máte radi prírodu, môžete navštíviť lezecký park, ktorý je obľúbeným miestom pre milovníkov adrenalínu. Okolo mesta sa nachádza aj množstvo turistických smerov, ktoré Vám umožnia objaviť nádherné prírodné scenérie a vnímať jedy ako nikdy predtým.

Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodných scenérií, nemali by ste nechať ujsť Nur-Sultan v Kazachstane. Mesto je ohromujúce svojou architektúrou a ponúka širokú škálu pamiatok, reštaurácií a turistických atrakcií. Rozvinutá infraštruktúra umožňuje pohodlné a príjemné cestovanie, čo robí Nur-Sultan skvelým cieľom pre dovolenku pre každého.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách