Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Laos Kong Lor Cave

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Kong Lor Cave


Najčastejšie otázky a odpovede o Laos Kong Lor Cave sú:

1. Aké sú otváracie hodiny Kong Lor Cave?

Otváracie hodiny sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Aká je vstupné cena do Kong Lor Cave?

Vstupné na 2019 bola 20 000 kipov (približne 80 centov USD) na osobu.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenku vopred alebo sa dá kúpiť priamo na mieste?

Vstupenky sa dajú kúpiť priamo na mieste.

4. Aké typy plavidiel sa používajú na preplavbu jaskyne?

V jaskyni sa používajú malé drevené člny, ktoré sú poháňané ručne.

5. Aké teplo je vo vnútri jaskyne?

Teplota vo vnútri jaskyne sa pohybuje okolo 20 -25 stupňov Celzia.

6. Môže jaskyňu vidieť aj rodina s malými deťmi?

Áno, preplavba jaskyne je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi.

7. Je potrebné si priniesť vlastný svietnik do jaskyne?

Nie je potrebné si prinášať vlastný svietnik, každý návštevník dostane lampaš na potrebné osvetlenie.

8. Aké je odporúčané oblečenie pre návštevníkov jaskyne?

Odporúčané je pohodlné oblečenie, obuv so špeciálnou podrážkou a oblečenie, ktoré sa môže trochu zmáčať.

9. Aké ďalšie miesta môžu turisti navštíviť v blízkosti Kong Lor Cave?

V blízkosti jaskyne sú k dispozícii rôzne turistické atrakcie, ako sú návšteva dediny Ban Natan, trekking v Phou Hin Boun National Park alebo pozorovanie kmeňa Khmu v obci Ban Thabok.

10. Je možné sa do jaskyne dostať vlastným vozidlom?

Áno, turisti si môžu prenajať vlastné vozivo a jazdiť po ceste k jaskyni, ale nie je to odporúčané pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na cestovanie v oblastiach s veľkým množstvom hliny.


Počasie Laos Kong Lor Cave


V Laosu sa nachádza niekoľko fascinujúcich prírodných krás, medzi ktorými vyniká obrovská jaskyňa Kong Lor Cave. Je to najväčšia jaskyňa v krajine, ktorá sa nachádza na juhozápade v provincii Khammouane. Kong Lor Cave je populárna medzi turistami z celého sveta a každoročne privíta tisíce návštevníkov. Ako je to však s počasím v tejto oblasti?

Krajina Laos leží v tropickom pásme a ako taká má hojnosť slnka a vysoké teploty. Počasie v Laosu je ovplyvnené dažďovým obdobím od mája do októbra a suchým obdobím od novembra do apríla. Kong Lor Cave môže byť navštívená kedykoľvek počas roka. Avšak vzhľadom k tomu, že cesta k jaskyni je dlhá a nepohodlná, ideálny čas na návštevu tejto atrakcie je v suššie mesiace.

Počas suchého obdobia, od novembra do apríla, sú teploty v Kong Lor Cave pomerne konštantné. Denné teploty pohybujú okolo 26 až 30 stupňov Celzia a nočné teploty sú miernejšie, okolo 14 až 18 stupňov Celzia. Väčšinou býva jasno a slnečno, ale môže sa vyskytnúť aj mierna oblačnosť. Výlety do jaskyne budú zvyčajne pohodlné a bezproblémové vďaka suchému počasiu v tejto sezóne.

Počas dažďového obdobia, od mája do októbra, sa v oblasti Kong Lor Cave vyskytujú časté a silné zrážky, ktoré môžu viesť k záplavám a hlbokým vodným jamám v jaskyni. Cesta k jaskyni tiež môže byť neschodná a nebezpečná. Je preto potrebné mať na pamäti, že turistické aktivity v oblasti sú v tomto období obmedzené.

V každom prípade je dôležité, aby ste sa pred návštevou Kong Lor Cave informovali o počasí. Výhodou návštevy v období sucha je nielen pohodlie počas cesty, ale aj ideálne podmienky na prehliadku jaskyne. Aj v iných ročných obdobiach je Kong Lor Cave určite stále zážitkom, ale je potrebné zvážiť riziko, ktoré prináša nepriaznivé počasie. Respektujte vždy aktuálne predpovede počasia a buďte pripravení na to, čo vás čaká.


Ubytovanie Laos Kong Lor Cave


V srdci provincie Khammouane v Laoských horách sa nachádza jedno z najkrajších miest, ktoré môžete v tejto krajine navštíviť - jaskyňa Kong Lor. Tento ohromujúco obrovský krasový labyrint v délke viac ako 7 km je jedným z najväčších turistických lákadiel v Laosu. Ak plánujete navštíviť túto čarovnú krajinu, budete si musieť zabezpečiť ubytovanie.

Jaskyňa Kong Lor ponúka niekoľko možností ubytovania, ktoré sa líšia vo svojich službách, pohodlí a cene. Či už ste na dovolenke v Laosu a hľadáte si trochu luxusu alebo ste cestovateľom, ktorý sa radšej ubytuje v lokálnych podmienkach, najdete tu vhodné ubytovanie.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, máte na výber medzi domácimi hostiteľskými rodinami, kde si môžete užiť autentické a útulné ubytovanie v rámci miestneho komunitného života. Aby ste sa uistili, že máte všetko, čo potrebujete, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednej z turistických chatiek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti jaskyne. Môžete si tiež vybrať zo širokej palety hotelov a ubytovacích zariadení, vrátane hotelov a bungalowov. Uprednostniť môžete tiež ekologické zariadenia a ubytovanie, kde bude plne využitá obnoviteľná energia a vlastná voda.

Stojí za zmienku, že mnohé hotely a ubytovania v okolí jaskyne ponúkajú aj organizáciu výletov a iných aktivít. Od návštevy miestnych kmeňov a lety na padákovom klube po kajakovanie a turistiku po okolí, nájdete tu určite zaujímavé a zábavné aktivity pre každého. Ak si chcete užiť komfort a pohodlie, vychutnajte si miestnu farmársku kuchyňu v reštauráciách a kaviarňach v blízkosti vašho ubytovania.

V jaskyni Kong Lor nie je dovolené prespať, preto je dôležité si vopred zabezpečiť ubytovanie v blízkosti, aby ste mali prístup k tomuto skvelému miestu. S mnohými možnosťami ubytovania, ktoré sú prispôsobené cestovateľom s rôznymi rozpočtami a potrebami, si môžete byť istí, že si vyberiete to najvhodnejšie. S ubytovaním v Kong Lor Cave sa môžete tešiť na nezabudnuteľné zážitky a zároveň sa ponorte do kultúry a života miestnych obyvateľov Laosu.


Dovolenka Laos Kong Lor Cave


Laos je krajina bohatá na exotické krásy a fascinujúce miesta, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z týchto miest je Kong Lor Cave, ktorá sa nachádza v provincii Khammouane.

Kong Lor Cave je v skutočnosti jaskyňový systém, ktorý sa tiahne na viac ako 7 kilometrov a je to druhá najväčšia jaskyňa v Laose. Prechádza cez ňu rieka Hinboun a preto je možné sa ňou preplaviť na dlhšiu vzdialenosť a úplne sa pohltiť atmosférou tejto nádhery.

Cesta do Kong Lor Cave začína asi dva a pol hodiny jazdy od mesta Thakhek, veľmi populárneho centra pre turistov, ktorí sa chcú dostať do jurajského parku Phou Hin Boun. Priamo pred jaskyňou sa nachádza mestečko Ban Kong Lor, ktoré je plné útulných hospôdok a hotelov.

Preplavba riekou do jaskyne trvá cca 1 hodinu, počas ktorej sa turisti môžu obdivovať nádhernú panorámu okolitej prírody. Toto miesto vždy očarí ľudí svojou čistotou a krásou.

V samotnej jaskyni sú na stenách vidieť množstvo rôznych farebných povlakov a stĺpov. Pre turistov, ktorí sa neboja trochu dobrodružstva, sa dá ísť aj pešo okolo jaskyne, avšak je potrebné mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Kong Lor Cave je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a prírodu, aby si oddýchli od stresu a rýchleho tempa mestského života. Je to unikátne miesto, ktoré určite nestojí za nechať si ho ujsť.

Ak si myslíte, že ste už videli všetko, čo Laos ponúka, opakujeme - nevynechajte túto nádhernú jaskyňu a vychutnajte si krásy, ktoré vám ponúka.


Letenka Laos Kong Lor Cave


Viete, že v Laosu sa nachádza jedna z najväčších a najkrajších jaskýň na svete? Áno, hovoríme o Kong Lor Cave. Tento nádherný geologický útvar sa nachádza v provincii Khammouane v centre krajiny a je poznávaný pre svoje nádherné podzemné rieky a zázračné formácie.

Ak sa chcete dostať k tejto krásnej destinácii, je nevyhnutné zakúpiť si letenku na letisko v provincii Khammouane, ktoré sa nachádza v meste Thakhek. Letisko Thakhek sa nachádza iba niekoľko kilometrov od Kong Lor Cave, takže návštevníci by nemali mať problémy s dopravou.

Po príchode na letisko v Thakheku by ste mali zaujať cestu na západ Kong Lor Cave. Cesta z mesta Thakhek na Kong Lor Cave trvá zhruba tri hodiny a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Po príchode na Kong Lor Cave môžete obdivovať jeho úchvatné vstupy a interiér naplnený rôznymi zaujímavými formáciami.

Jednou z hlavných atrakcií Kong Lor Cave je podzemná rieka, ktorá sprevádza návštevníkov na ich ceste. Podzemná rieka ponúka úžasnú scénu stmavených tunelov s prstencami plesní a lemovanou kalcitovou kaskádou. V hĺbkach jaskyne a morských plavieb sú návštevníci svedkami úžasných klenutých miestností a predivných formácií stvorených vodou, ktorá pomaly ale isto pracuje na kameni.

Návšteva Kong Lor Cave je skutočne nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto miluje prírodu a prírodné útvary. Ak sa chcete dostať do strediska Kong Lor Cave, neváhajte zakúpiť si letenku na letisko v Thakheku a pripravte sa na túru, ktorá vás zavedie do úchvatných podzemných riek a zázračných formácií.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách