Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke

Dovolenka Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke


Dovolenka Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke je jedinečným zážitkom, ktorý si určite nenecháte ujsť. Alte Rheinbrücke, teda Starý Rýnsky most, je historický most, ktorý spojuje Rakúsko a Lichtenštajnsko. Most leží na hranici medzi mestami Feldkirch a Vaduz, ktoré sú oddelené riekou Rýn.

Most bol postavený v roku 1901 a slúžil ako hnacia sila pre rozvoj obchodu a priemyslu medzi dvoma krajinami. Dnes, po viac ako storočí jeho existencie, predstavuje turistickú atrakciu a miesto pre romantickú prechádzku, z ktorej môžete mať úžasný výhľad na okolité hory a rieku Rýn.

Prechádzka po moste vám umožní obdivovať architektúru mosta a zároveň vychutnať si krásu prírodného prostredia. Most je dlhý asi 135 metrov a tak prevyšuje šírku rieky, čo z neho robí jedinečný v stredoeurópskom meradle.

Most nie je len miestom pre romantikov, ale aj pre cyklistov a turistov. V blízkosti mosta sa nachádza niekoľko cyklotrás a turistických chodníkov, ktoré vedú k okolitým hradom a zámkom.

Okrem prechádzky po moste a turistike môžete v blízkosti mosta navštíviť aj múzeum, ktoré sa zameriava na históriu Lichtenštajnska a jeho kultúru. V múzeu nájdete zaujímavé exponáty a informácie o histórii Lichtenštajnska a jeho zaujímavých osobnostiach.

Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke sa nachádza v nadmorskej výške viac ako 450 metrov nad morom a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok a výhľad, ktorý určite stojí za to.

Takže neváhajte a plánujte svoju dovolenku v Lichtenštajnsku, aby ste si mohli užiť prechádzku po Alte Rheinbrücke a zažili nádherný pohľad na okolitú prírodu a historické pamiatky.


Počasie Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke


Lichtenštajnsko je krajina, ktorá sa nachádza medzi Rakúskom a Švajčiarskom. Jeho husté lesy, krištáľovo čisté rieky a majestátne hory činia z tejto krajiny jeden z najkrajších kútov Európy. Medzi najkrajšie klenoty tejto krajiny patrí aj most Alte Rheinbrücke, ktorý poskytuje pohľad na nádhernú scenériu rieky Rýn.

Počasie v Lichtenštajnsku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím zo západu a stredomorským podnebím zo severu. V lete sú dni teplé a slnečné s priemernými teplotami okolo 21 °C a v zime sa teploty pohybujú od -2 °C do 8 °C. Najvyššie teploty dosahujú až 27 °C a najnižšie -14 °C. Prínosom pre návštevníkov Lichtenštajnska v zimných mesiacoch je, že sneh padá v hojnosti, takže turisti môžu skutočne užívať všetky druhy slnečných a snežných atrakcií.

Most Alte Rheinbrücke, ktorý leží priamo na hranici Rakúska a Lichtenštajnska, je miestom, kde sa stretáva množstvo návštevníkov tejto krajiny. Most poskytuje fantastický výhľad na rieku Rýn a panorámu okolitých hôr. Turisti a fotografi využívajú tento most na vytvorenie nezabudnuteľných záberov.

Je dôležité poznamenať, že pre tých, ktorí plánujú navštíviť Lichtenštajnsko, je potrebné si mať dobré zdravie, pretože krajina ponúka rôzne aktivity ako turistika, horská cyklistika a vodné športy. Lichtenštajnsko je tiež ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po dlhom dni v prírode, a to v mnohých hoteloch a reštauráciách, ktoré ponúkajú širokú škálu miestnych a európskych kulinárskych zážitkov.

Celkovo, Lichtenštajnsko je krajina s mnohými prírodnými krásami a túto krásu posilňuje aj nezabudnuteľný pohľad z mostu Alte Rheinbrücke. Ak sa chystáte navštíviť Lichtenštajnsko, je dôležité poznať počasie a plánovať svoju cestu v súlade s týmto počasím, aby ste si mohli naozaj užiť to, čo táto krajina ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke


1. Čo je Alte Rheinbrücke?
Alte Rheinbrücke je starý most, ktorý prelína rieku Rýn medzi obcami Vaduz v Lichtenštajnsku a Sevelen v Švajčiarsku.

2. Ako dlho má Alte Rheinbrücke?
Most má takmer 135 metrov a bol postavený v roku 1901.

3. Je možné prejsť cez Alte Rheinbrücke?
Áno, prechádzka cez most je možná a dá sa urobiť rýchlo a jednoducho.

4. Je možné prejsť Alte Rheinbrücke autami?
Nie, Alte Rheinbrücke už nie je pre autá prístupný. Od roku 2012 bola preprava automobilov na tomto moste zakázaná.

5. Aká je história Alte Rheinbrücke?
V 19. storočí sa v oblasti stýkali dva rieky - Rhine a Alpenrhein a stavalo sa ich dosť veľa vysokých dopravných priechodov, ktoré slúžili pre prepravu tovaru. V roku 1860 sa začalo uvažovať o stavbe dopravného priechodu, ktorý by prepojil Lichtenštajnsko a Švajčiarsko. V roku 1901 bol takýto priechod postavený, nazval sa Alte Rheinbrücke.

6. Je Alte Rheinbrücke turistickou atrakciou Lichtenštajnska?
Áno, Alte Rheinbrücke patrí k najpopulárnejším turistickému atrakciám v Lichtenštajnsku.

7. Kde sa dajú nájsť najlepšie výhľady na Alte Rheinbrücke?
Najlepšími miestami na pozorovanie mositku sú krajiny na oboch stranách rieky, kde je možné si užiť nádherný výhľad na okolitú prírodu Lichtenštajnska v kombinácii s výhľadom na most a rieku Rýn.


Ubytovanie Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke


Lichtenštajnsko sa môže pochváliť niekoľkými krásnymi miestami, ktoré stoja za návštevu a pobyt. Jedným z týchto miest je aj Alte Rheinbrücke, ktorá je perfektným miestom na ubytovanie.

Alte Rheinbrücke sa nachádza v obci Bendern, v blízkosti hranice s Rakúskom a Švajčiarskom. Je to kúzelné miesto, ktoré sa nachádza priamo na brehu rieky Rýn a poskytuje nádherný výhľad na okolitú prírodu. Okrem toho tu nájdete množstvo cyklotrás a turistických trás, kde sa môžete potrápiť či už na bicykli alebo pešo.

Ubytovanie v Alte Rheinbrücke je veľmi pohodlné a komfortné. Na výber máte medzi rôznymi typmi izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Sú tam k dispozícii aj kaviarne a miesta na relaxáciu, kde sa môžete oddýchnuť a cítiť sa ako doma.

Okrem krásneho prostredia a dokonalého ubytovania ponúka Alte Rheinbrücke aj množstvo aktivít a zážitkov. Môžete sa vyskúšať vo vodejazde na rieke Rýn, alebo len tak prechádzať okolím a objavovať krásne miesta a prírodné scenérie. A keď prídete večer späť do Alte Rheinbrücke, môžete stretnúť miestnych obyvateľov a spolu si vychutnať skvelé jedlá a dobré víno.

V Alte Rheinbrücke sa určite nebudete nudiť. Je to nádherné miesto pre všetkých milovníkov prírody, ktorí hľadajú pokoj a oddych. Takže ak plánujete navštíviť Lichtenštajnsko, nezabudnite sa zastaviť v Alte Rheinbrücke a užite si tam krásny pobyt.


Letenka Lichtenštajnsko Alte Rheinbrücke


Lichtenštajnsko je malá krajina nachádzajúca sa v srdci alpského pohoria. Aj napriek svojej malej veľkosti, ponúka množstvo krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je aj miesto Alte Rheinbrücke.

Alte Rheinbrücke, alebo Starý most cez rieku Rýn, bol postavený v roku 1901 a spojuje mesto Vaduz v Lichtenštajnsku s rakúskym mestečkom Lustenau. Most je oblúkový, s dlžkou 135 metrov a výškou 18 metrov nad vodou. Je to jeden z najkrajších mostov v oblasti a predstavuje dôležitú pamiatku technickej histórie.

Po mnoho desaťročí bol most dôležitým obchodným uzlom pre prepravu tovarov a ľudí medzi týmito dvoma krajinami. Avšak, v súčasnosti je viac využívaný ako turistický atrakcie ako aj pre cyklistické trasy. Okrem toho, most ponúka jedinečný výhľad na okolité hory a krásnu panorámu.

Lichtenštajnsko je malá ale krásna krajina s množstvom turistických atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať. Ak sa rozhodnete navštíviť Lichtenštajnsko, nezabudnite sa zastaviť na jednom z najkrajších miest v krajine – Alte Rheinbrücke. Tento krásny most ponúka jedinečný zážitok pre všetkých návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a krásne miesta na relaxáciu.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách