Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Nepál Annapurna Circuit Trek

Letenka Nepál Annapurna Circuit Trek


Ak patríte medzi tých, ktorí sa radi vydávajú na trekking, určite si nenechajte ujsť nepálsky Annapurna Circuit Trek. Táto trasa je jednou z najťažších a najpopulárnejších v Nepále a pritahuje tisíce turistov z rôznych kútov sveta.

Annapurna Circuit Trek sa nachádza v strednom Nepále a trvá približne 21 dní. Táto trasa patrí medzi najobľúbenejšie horské túry na svete a ponúka nádherné výhľady na okolité hory a dodáva Vám zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život.

Celá trasa začína v meste Besisahar v doline Marsyangdi a pokračuje smerom na sever k Thorong La Pass, ktorý je na výške 5 416 m. Počas putovania si obdivujete krásu okolitej prírody, vrátane rieky Marsyangdi a hrebeňu Annapurna.

Najlepšie obdobie na túru je od októbra do mája, keď je počasie miernejšie a čistý vzduch umožňuje lepšie výhľady. Návštevníci si môžu zvoliť rôzne alternatívy trasy, ktoré si prispôsobia ich kondícii a dovednostiam.

Pri plánovaní výpravy musíte nájsť najlepšie letenky do Nepálu. Výhodou je, že asijské letecké spoločnosti, ako napríklad Qatar Airlines, Emirates a Turkish Airlines, ponúkajú priamo lety z Európy do hlavného mesta Nepálu, Káthmandu.

Nepálsky Annapurna Circuit Trek je nádherným dobrodružstvom, ktoré skutočne stojí za to. Bude to výzva pre každého milovníka prírody a horských túr a ponúka nádherné pohľady a nezabudnuteľné zážitky. Je to exkluzívna skúsenosť, ktorú musíte zažiť osobne, aby ste ocenili jej prírodnú krásu a zážitky, ktoré ponúka.

Ak sa chystáte na toto dobrodružstvo, určite odporúčame najskôr získať potrebné informácie ako aj zabezpečiť všetky povolenia a ubytovanie na ceste. Potom len zbýva kúpiť letenky a začať plánovať túru, ktorá rozhodne zanechá nevymazateľnú stopu v srdci každého cestovateľa.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Annapurna Circuit Trek


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Nepálu Annapurna Circuit Trek sú:

1. Čo je Annapurna Circuit Trek?
Annapurna Circuit Trek je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Nepále, ktorá sa nachádza v oblasti Annapurna Range na severe Nepálu. Je to 14 až 21-dňový trek, ktorý ponúka scenériu zasnežených vrcholov, údolia zelených lesov a miestnych dedín.

2. Je Annapurna Circuit Trek ťažký?
Áno, Annapurna Circuit Trek patrí medzi stredne ťažké trasy. Táto trasa je vhodná pre skúsených turistov, ktorí majú dobrú fyzickú kondíciu a sú zvyknutí na vysokohorské terény.

3. Kedy je najlepší čas na podniknutie Annapurna Circuit Trek?
Najlepším časom na podniknutie Annapurna Circuit Trek je v zime (od decembra do marca) a v období pred monzúnovými dažďami (od septembra do novembra).

4. Aké povolenia je potrebné mať?
Pre Annapurna Circuit Trek je potrebné získať dve povolenia od nepálskej vlády - Annapurna Conservation Area Permit (ACAP) a Trekkers' Information Management System (TIMS).

5. Kde sa nachádza Annapurna Circuit Trek?
Annapurna Circuit Trek sa nachádza v oblasti Annapurna Range na severe Nepálu. Začína sa v meste Besisahar a končí sa v Pokhare.

6. Kde môžem spať počas Annapurna Circuit Trek?
Počas Annapurna Circuit Trek sa dá spať v rôznych horských chatách (tea houses), ktoré sú zvyčajne vybavené posteľami a spoločnými sociálnymi zariadeniami.

7. Aká je priemerná dĺžka každého denného pochodu?
Priemerná dĺžka každého denného pochodu je 5 - 6 hodín. Avšak, existujú aj dni, kedy sa kráča dlhšie a ťažšie cesty.

8. Je potrebné mať sprievodcu?
Nie, nemusíte mať sprievodcu počas Annapurna Circuit Trek, ale odporúča sa to pre bezpečnosť a komfort. Sprievodcovia vedia o miestnej krajine a kultúre oveľa viac ako bežní turisti.

9. Čo by som si mal zobrať s sebou?
Treba si zobrať oblečenie na rôzne počasie, pevnú obuv, lieky na nadýchanie, uteráky, batohy, fotovýbavu a iné základné vybavenie.

10. Aké sú miestne zvyky a obyčaje?
Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a priateľskí voči turistom. Je dôležité rešpektovať miestnu kultúru a ohľaduplnosť voči miestnym ľuďom. Keďže tento región má silné budhistické vplyvy, dôraz sa kladie na rôzne rituály a zvyky, ktoré by sa mali dodržiavať, ako napríklad úctivý postoj v chráme.


Ubytovanie Nepál Annapurna Circuit Trek


Pokojná pieseň vtákov a hukot riečky naplnia vzduch, keď sa vydáte na miesto nazývané Himaláje. Na tomto mieste sa nachádza jeden z najkrajších trekov sveta - Annapurna Circuit Trek v Nepále.

Annapurna Circuit Trek je trasa dlhá 120 kilometrov, ktorá vám umožní prejsť cez vrcholky Himalájí a navštíviť rôzne dediny, chrámy a klátory na ceste. Vo vašej ceste sa nachádza mnoho krásnych miest a jedinečných tradičných dedín, nachádzajú sa tu rôzne etnické skupiny, ktoré žijú v harmónii s prírodou a zachovávajú kultúrne dedičstvo, ktoré sa rozvíjalo celé tisícročia.

Trasa Annapurna Circuit Trek začína na sever od mesta Pokhara. Po vašom príchode do mesta sa môžete vybrať do dedinky Besisahar, kde začína samotná trasa túry. Ak si chcete vychutnať krásu tohto miesta, môžete tam zostať prenocovať a vyraziť na túru ráno.

Prvá časť trasy vedie do dediny Chamje, kde sa nachádza prvý z mnohých mohutných mostov. Na vašej ceste sa môžete vybrať cez niekoľko ďalších malých dediniek, zastaviť sa v chrámoch a navštíviť klátory, kde sa môžete dozvedieť o histórii a kultúre tohto miesta.

Najväčšou nevýhodou túry je, že v úseku od Dharapani do Manang môže prísť k výškovej chorobe. Preto je veľmi dôležité pripraviť sa pred túrou dostatočne a pomaly zdvíhať výšky. Okrem toho, ak sa zhorší zdravotný stav, je potrebné stiahnuť sa z výšky, a preto by ste mali mať so sebou niekoľko dní navyše.

Cesta okolo Annapurna Circuit sa pohybuje v nadmorskej výške od 800 až 5416 metrov a trvá medzi 14 a 24 dňami. Vo väčšine miest sa môžete ubytovať v miestnych hostinoch a raňajkovať, obedať a večerať v malých reštauráciách. Väčšina hostincov ponúka aj bezdrôtové pripojenie na internet.

Keď sa dostanete najvyššie na prechode Thorong-La, očakávajte nádherný výhľad na hory, ktorý vám bude visieť na pamäti navždy. Na konci trasy sa môžete tešiť z príjemného odpočinku v termálnych kúpeľoch.

Celkový Annapurna Circuit Trek je obrovským dobrodružstvom, ktoré vás obohatí o zážitky a skúsenosti, ktoré si budete pamätať celý život. Okrem nádhernej prírody a kultúrnych atrakcií Nepálu si túto túru môžete užiť aj s miestnymi ľuďmi, ktorí sú otvorení a priateľskí ku všetkým turistom, ktorí sa sem rozhodnú prísť. Ak hľadáte nové dobrodružstvo, Annapurna Circuit Trek v Nepále je pre vás tou správnou voľbou.


Dovolenka Nepál Annapurna Circuit Trek


Nepál je jeden z najkrajších a najzaujímavejších kúskov sveta, čo sa týka prírody a krajiny. V Nepále sa nachádza veľké množstvo horských drahokamov, medzi ktoré patrí aj jedna z najobľúbenejších kúskov - Annapurna Circuit Trek.

Annapurna Circuit Trek je jednou z najväčších turistických atrakcií v Nepále. Nachádza sa v oblasti Annapurna Masif na severe krajiny. Táto oblasť je považovaná za jednu z najkrajších a najdivokejších oblastí v Nepále. Pretože nie je veľmi turisticky známa, uvidíte naozaj autentický a nezmenený Nepál.

Trek trvá zvyčajne 16 dní a je plný nádherných výhľadov, miestnych zvykov a tradičnej nepálskej kultúry. Počas vášho trekkingu prejdete cez rôzne úrovne terénu, z ktorých každá z nich poskytuje iný pohľad na okolitú krajinu. Vaše dobrodružstvo začína v Besisahar, kde začnete na cestu po zaujímavých horských chodníkoch. Tento trek ponúka krásne výhľady na jazierka, zemepisné oblasti, horské pastviny a najmä - himalájske vrchy.

Vo vašom výlete navštívite miesta, ktoré sú dôležité pre budhistickú aj hinduistickú náboženskú kultúru. Na trekovaní sa budete stretávať s miestnymi obyvateľmi, ktorí vás privítajú s úsmevom a ochotou vám pomôcť. Mali by ste si tiež otestovať ich tradičné jedlá a pohostiť sa s nimi dobrej kávy alebo čaju.

Annapurna Circuit Trek je vhodný pre každého, kto je vo forme a má chuť na dobrodružstvo. Sú však potrebné niektoré prípravy, ktoré vám pomôžu ľahšie prekonať ten najťažší úsek. Do Nepálu si určite vezmite pohodlné a kvalitné trekkingové topánky a poskytnite svojim nohám maximálny komfort. Svoje zážitky môžete zlepšiť aj tým, že si vezmete so sebou kvalitný fotoaparát alebo kameru, aby ste mali z tohto nezabudnuteľného dobrodružstva aj pekné spomienky.

V Nepále je veľa rôznych turistických trás, ale Annapurna Circuit Trek je určite tou najkrajšou. Vychutnajte si nádherné scenérie a zážitky s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú veľmi priateľskí a ústretoví. Nepálska kultúra vás určite fascinuje. Vyžeňte sa z tohto sveta a vydejte sa na nepálske dobrodružstvo.


Počasie Nepál Annapurna Circuit Trek


Nepál je jednou z najkrajších krajín na svete a turistické trasy, ako Annapurna Circuit Trek, prilákajú ročne tisíce turistov. Nie je to však len krása prírody, ktorá robí túto trasu tak populárnou. Počasie v Nepále má významný vplyv na to, kedy a ako by mali turisti túto trasu absolvovať.

Annapurna Circuit Trek je najlepšie absolvovať v období od októbra do mája. Je to obdobie sucha, keď viečka oblakov znížia svoju frekvenciu a hory sa ukazujú v celej svojej kráse. V týchto mesiacoch sú dni jasné a slnečné a nočné teploty sú relatívne chladné. Väčšina turistov si vyberá február a marec, keď je pošliapateľná cesta a teploty v horách sú stále znesiteľné.

V období monzúnov, čo zvyčajne trvá od júna do septembra, by sa malo túry až tak nevyužívat. V tomto období prší takmer každý deň a vlny tropického vlhkého počasia môžu spôsobiť problémy s dopravou a cestou. Navyše, úžitkové výhody z hornej časti sú zahalené v mrakoch a môžu byť viditeľné len počas krátkych intervalov. Tí odvážnejší, ktorí sa rozhodnú túru absolvovať v monzúnovom období, sa musia pripraviť na silné dažde a kinety.

Ak plánujete túru počas obdobia sucha, musíte sa pripraviť na chladné noci. Teploty klesnú na nulu a žiadny priestor nie je vyhrievaný. Pokoj a ticho na toto miesto dodávajú čarovnú atmosféru a zasnežený panoráma hôr je nádherná.

Celkovo, Annapurna Circuit Trek môže byť úchvatnou a krásnou skúsenosťou, ale správne plánovanie je nevyhnutné. Vedieť o počasí a jeho výkyvoch v rôznych mesiacoch je kľúčom k úspešnému zvládnutiu tohto dobrodružstva. Preto, kedykoľvek uvažujete o túre do Nepálu, nezabudnite vziať do úvahy počasie a čas roka, kedy máte plánovaný výlet.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách