Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Peru Sacsayhuaman

Dovolenka Peru Sacsayhuaman


Peru je jednou z najkrajších krajín Južnej Ameriky, ktorá ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružstvá a objavovanie. Ak ste ochotní preskúmať Peru, určite by ste mali zahŕňať Sacsayhuaman na svojom itinerári.

Sacsayhuaman je archeologické miesto v Cuscu v Peru, ktoré sa nachádza na vrchu približne 3 700 metrov nad morom a má veľkolepý výhľad na mesto. Mesto je postavené z obrovských blokov kameňa a ich umiestnenie a tvar sú neuveriteľné.

Toto miesto je považované za odkaz na Inckú civilizáciu. Bolo to hlavné mesto Inckého impéria a slúžilo hlavne vojenským účelom.

Sacsayhuaman je rozdelený na tri sekcie, každá s rozdielnou architektúrou. Každá sekcia je postavená na inžinierskej úrovni, ktorá zahŕňala výstavbu stien, ktoré sa môžu osvedčiť proti zemetraseniam.

Vstupné do tohto miesta vyžaduje súhlas a miestneho sprievodcu, ktorí vám poskytnú odkazy a vybavenia pre pohodlie a zabezpečenie bezpečnosti turistov. Vybavenie tak ako skúsený průvodce Sacsayhuamanom Vám pomôže pochopiť viac o histórii a kultúre tohto miesta.

Ak máte vo vašom itinerári po Peru návštevu Sacsayhuamanu, nenechávajte si ujsť tento archeologický experiment a príležitosť objaviť skutočnú krásu Peru.


Letenka Peru Sacsayhuaman


Letenka do Peru je jednou z nejžádanějších destinací pro turisty po celém světě. Peru je známé svými historickými památkami, překrásnou přírodou a úžasnou kuchyní. Mezi nejznámější památky patří určitě Sacsayhuaman. Tento archeologický komplex můžete navštívit pouhých 20 minut od města Cusco.

Letenka do Peru stojí v řádech tisíců dolarů, což závisí na období, kdy plánujete cestu. Nejlepší je cestovat v období mimo hlavní turistickou sezónu, kdy ceny jsou podstatně nižší. V případě letu na letiště Alejandro Velasco Astete v Cuscu, musíte počítat s přestupem, např. v Limě. Po příletu na letiště si můžete půjčit auto, nebo si objednat taxík do centra města.

Archeologický komplex Sacsayhuaman se pyšní dokonalými kamenickými pracemi, které se týkají jak spojovacích hran, tak kamenů, které dosahují výšky až 5 metrů. Tyto práce byly vyhotoveny již v období Inků, po příchodu Španělů byly některé kameny použity na stavbu katedrály a dalších budov. Památka je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1983.

Návštěva Sacsayhuamanu vás zcela uchvátí a naplní obdivem k neuvěřitelným technologiím, kterými se inkové dokázali v za zen léta svého vládnutí. Ačkoliv nám jejich kultura není až tak blízká, je to velmi velké a zajímavé dědictví.

Z Peru jsou k dispozici lety do mnoha destinací po celém světě. Pokud si toužíte projít inckou stezkou, podívat se do Amazonie, pamatovat na Machu Picchu, Peru vám nabídne vše, co má turista vyhledává – záhadné historické památky, kouzelnou přírodu, úchvatnou gastronomii a nezapomenutelné zážitky. Stačí si jen zarezervovat letenku a kufry si naplnit dobrodružstvím.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Sacsayhuaman


Čo je Sacsayhuaman?

Sacsayhuaman je archeologická lokalita nachádzajúca sa v blízkosti mesta Cusco v Peru.
Prečo je Sacsayhuaman populárna turistická atrakcia?

Sacsayhuaman je populárna turistická atrakcia pre svoju historickú a architektonickú hodnotu. Bolo to jedno z najvýznamnejších miest Inkov a obdivuje sa pre svoje obrovské kamenné steny a záhadné základy.
Koľko stojí vstup do Sacsayhuaman?

V roku 2021 stojí vstup do Sacsayhuaman 70 peruánskych sólov.
Aké hodiny má Sacsayhuaman?

Sacsayhuaman je otvorená pre verejnosť každý deň od 7:00 hodín do 18:00 hodín.
Čo si so sebou priniesť do Sacsayhuaman?

Odporúča sa priniesť so sebou ochranné slnečné okuliare, opaľovací krém, vodu a niektoré drobné občerstvenie. Nenechajte si návštevu Sacsayhuaman pokaziť slnkom a dehydratáciu.
Kde sa nachádza Sacsayhuaman?

Sacsayhuaman sa nachádza iba 2 km od centra mesta Cusco, v Andách v Peru.
Ako sa dostať do Sacsayhuaman?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Sacsayhuaman, je taxíkom alebo autobusom zo zastávky v centre mesta Cusco. Niekoľko spoločností ponúka aj organizované výlety.
Je Sacsayhuaman otvorená cez víkendy?

Sacsayhuaman je otvorená počas celého týždňa, vrátane soboty a nedele.


Ubytovanie Peru Sacsayhuaman


Peru je krajina s očarujúcim kultúrnym a historickým dedičstvom. Cusco, hlavné mesto Inka, je jedným z najčastejších miest, kde turisti hľadajú ubytovanie. Jedným z najkrajších a historicky najsignifikantnejších miest v blízkosti Cusca je Sacsayhuaman.

Sacsayhuaman sa skladá z obrovskej série kamenných múrov, ktoré boli postavené Inkami v 15. storočí. Tento úžasný komplex kamenných múrov bol postavený z obrovskej kamennej dlažby, ktorá mala váhou až niekoľko ton. Sacsayhuaman sa nachádza na horskom pásme, ktoré obklopuje Cusco, a preto je výhľad z neho na mesto úchvatný.

Pre turistov hľadajúcich ubytovanie v Sacsayhuaman, existuje veľa možností. Táto oblasť je obklopená zelenými lesmi a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do peruánskej kultúry. Väčšina ubytovaní v Sacsayhuaman ponúka hotely, hostely, penzióny a apartmány.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je hotel Tambo del Inka Sacred Valley, ktorý sa nachádza v úchvatnej a kľudnej oblasti Sacsayhuaman. Hotel ponúka luxusné izby a suity s krásnou panoramatickou vyhliadkou na hory a moria. K dispozícii sú tiež rôzne zbierky miestneho umenia, tiež aj s láznami, zeleným slnením, jacuzzi a rezerváciou miestnych performerov.

Okrem hotela Tambo del Inka Sacred Valley môžu turisti zvoliť aj iné hotely v Sacsayhuaman. Hotel Andenes al Cielo, ktorý sa nachádza v tieni hôr, ponúka pôsobivé výhľady na údolí a zároveň je vybavený historickými artefaktmi z Cusco. Hotel Cusco Vilcabamba ponúka štýlové a pohodlné ubytovanie s úžasným výhľadom na mesto a historické pamiatky, ako sú Pre-Columbian archeológia a klenoty z Cusca a Sacsayhuaman.

Keď turisti chcú cestovať do Sacsayhuaman, kľúčovou otázkou pre nich je výber najlepšieho ubytovania podľa ich preferencií a rozpočtu. Pre tých, ktorí plánujú denne objavovať Sacsayhuaman a jeho okolie, je ideálne zvoliť ubytovanie blízko Sacsayhuaman, aby cestovanie nebolo príliš namáhavé. Mnohé hotely a penzióny v Sacsayhuaman ponúkajú aj rôzne programy a balíky, aby turistom umožnili objaviť okolité oblasti s rôznymi prehliadkami, tradičnými aktívnosťami a zážitkami.

V Sacsayhuaman turisti nájdu niečo pre každého. Sacsayhuaman je kultúrne bohaté miesto s miestnymi tradičnými centrami, historickými pamiatkami a očarujúcimi krajinami. So správnym ubytovaním, turisti sa budú cítiť ako doma v peruánskom prostredí a budú môcť objaviť kultúrnu krásu a bohatstvo, ktoré má Peru ponúknuť.


Počasie Peru Sacsayhuaman


Sacsayhuaman, ležiace nad mesto Cusco, Peru, je domovom pre niekoho z najimpresívnejších archeologických pozostatkov v Andách. Tento pôsobivý komplex kamenných múrov, ktoré sú poskladané tak šikovne, že medzi kameňmi nemáte z veľkej vzdialenosti šancu vidieť, čo spočíva na druhej strane, bol postavený Inkami a predstavuje jedno z najväčších technických a architektonických víťazstiev celej americkej histórie.

Sacsayhuaman sa nachádza vo veľkej nadmorskej výške a existujú výrazné rozdiely medzi počasím na rozličných miestach pohoria. Sacsayhuaman a jeho okolie sú veľmi vysoko, takže počasie je zvyčajne studené a vlhké. Lieči sa na svahu hory a veľmi dobre vystavený slnku na celý deň, takže keď slnko svieti, môže byť pomerne teplo, ale rýchlo sa zmení, ak sa začne mraziť.

Všeobecne platí, že najlepší čas na návštevu Sacsayhuaman je v priebehu suchého obdobia, ktoré trvá od mája do septembra. Počasie je obzvlášť pekné v máji a júni, ktoré sú najteplejšími mesiacmi v roku. V júli a auguste býva veľa turistov a počasie sa sťahuje z veľkej časti až do septembra. Na jar (október a november) je počasie chladnejšie a vlhkejšie, ale stále relatívne slnečné. Na zimu (december a január) sa musite pripraviť na základe mrazu, snehu a niekedy dokonca na mrazy. Pomerne rýchlo môže zmeniť aj v priebehu jedného dňa.

Celkovo môžeme povedať, že ak chcete navštíviť Sacsayhuaman, je vždy najlepšie byť pripravený na rôzne podmienky. Chladná zima bez snehu by mohla byť veľmi príjemným zážitkom, rovnako ako slnečné letné dni. Prečítajte si dobre pred návštevou, aby ste mohli byť dobre pripravení a užívajte si toto jedinečné miesto v plnej miere.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách