Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Rakúsko Sölden

Počasie Rakúsko Sölden


Rakúsko Sölden, známe turistické stredisko nachádzajúce sa v Alpách, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok počas celého roka. Pri príchode do Söldenu sa návštevníci okamžite zastavia v úžase nad nádherným horským prostredím a okolitými vrchmi, ktoré sa vynímajú na obzore.

Sölden je nielen pekným letoviskom ale aj ideálnym miestom pre zimné športy. Stredisko má totiž vynikajúcu lyžiarsku infraštruktúru, ktorá ponúka okrem širokej škály zjazdoviek aj moderné lanovky a sedačkové vleky. Pre fanúšikov extrémnych športov sa v Söldene nachádza aj najväčšie lyžiarske stredisko v Rakúsku – Sölden Glacier Road, ktoré ponúka lyžovanie na ľadovci celý rok.

Ale počasie v Söldene nie je len o zime a lyžovaní. Leto v tomto stredisku ponúka skvelé možnosti pre turistiku, horskú cyklistiku a množstvo iných aktivít na čerstvom alpskom vzduchu. Návštevníci môžu vychutnať panoramatický pohľad na úchvatné alpské krajiny a navštíviť národný park Ötztal, ktorý ponúka obrovské množstvo zaujímavostí a atrakcií.

Takže, aké je počasie v Söldene? V zime sú teploty v stredisku pomerne nízke a sahajú od mínus desiatich do mínus dvadsiatich stupňov Celzia. V lete teploty môžu dosahovať až tridsať stupňov Celzia, takže návštevníci si môžu užívať jar a leto v horách, kde sa teploty výrazne líšia od teplôt v nížinách.

Aj keď Sölden ponúka celoročne jedinečné zážitky, návštevníci by mali byť pripravení na neočakávané zmeny počasia a musia sa preto dobre pripraviť na svoje aktivity. Nech už je rok akýkoľvek, Sölden ponúka turistom najkrajšie alpské prostredie a pretože počasie nie je pod našou kontrolou, je lepšie sa na každú situáciu pripraviť a užiť si ten najlepší zážitok na horách.


Dovolenka Rakúsko Sölden


Rakúsko je známe svojimi alpskými kopcom a lyžovačkami, ale tým to nekončí. V Rakúsku môžete nájsť krásne dedinky a miesta, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Jedným z takýchto miest je aj Sölden v rakúskom Tyrolsku.

Sölden je rozprávkové miesto situované v rakúskych Alpách. Toto miesto je známe svojimi turistickými atrakciami a ponúka množstvo zábavy pre návštevníkov. Sölden má dve hlavné časti - oblasť Innerwald a oblasť Zwieselstein. Tieto oblasti sú spojené lyžiarskym strediskom, ktoré patrí medzi najlepších v Rakúsku.

Lyžovačky sú hlavnou atrakciou v Söldene a to najmä vďaka svetoznámemu lezeckému stredisku Rettenbach Glacier. Na vrchole tejto hory nájdete umelé lezecké steny, ktoré sú prístupné po celý rok. Okrem toho Rettenbach Glacier ponúka aj výborné lyžovanie na zjazdovkách. Ďalšou populárnou vrcholovou časťou sú horské kamenné steny v oblasti Ötztal. Tento región poskytuje návštevníkom krásne výhľady a vzrušujúce túry najmä v lete.

Sölden poskytuje návštevníkom množstvo možností na oddych a relaxáciu. Môžete si vychutnať kúpele a wellness služby v niektorom z priestranných hotelov v oblasti, alebo si môžete užiť zábavné večery v niektorom z barov a klubov v blízkosti hotela. Tu si návštevníci môžu užiť autentickú rakúsku kuchyňu a ochutnať širokú škálu rakúskych nápojov.

Sölden je skvelé miesto na dovolenku pre každého, kto hľadá kombináciu výzvy, adrenalínu a oddychu. Toto pôsobivé miesto v rakúskych Alpách ponúka návštevníkom zážitky, ktoré sa budú spomínať ešte dlho po návrate domov. Tak neváhajte a vyberte si dovolenku v Söldene a užite si krásy Rakúska v čistom prevedení.


Letenka Rakúsko Sölden


Ak sa chystáte navštíviť Rakúsko, jazdíte na lyžiach a chcete zažiť jedno z najlepších lyžiarskych stredísk na svete, zajtra si musíte kúpiť letenku do Söldnu.

Sölden sa nachádza v dolnej časti údolia Ötztal v Rakúsku. Mnohí turisti si ju vyberajú pre svoje vzrušujúce lyžovanie, ktoré ponúka lyžiarske stredisko Sölden. Toto stredisko je považované za jedno z najlepších na svete.

Stredisko Sölden má na dlhom zozname lyžiarskych možností a výziev pre náročných, s najvyšším bodom v nadmorskej výške takmer 3300 metrov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú ísť do Söldnu, čakajú ich nekonečné kilometry zjazdoviek, perfektné podmienky na snowboard a množstvo zábavy a relaxu počas apré-ski.

Letenky na Sölden môžu byť k dispozícii po celý rok, a to vďaka dostupnosti medzinárodného letiska v Innsbrucku alebo v meste Salzburg. Po prílete do Rakúska je potrebné ísť autom alebo autobusom do Söldnu a tú cestu si môžete užiť s krásnymi panoramatickými výhľadmi.

Lyžiarske stredisko Sölden ponúka niečo pre každého, od začiatočníkov po pokročilých lyžiarov a snowboardistov. Pripravte sa na zaujímavé svahy, skoky a zákruty. Okrem zjazdoviek budete mať aj mnoho iných možností na nezabudnuteľné zimné zážitky. Môžete si zacvičiť v zábavných parkoch, kde vás čakajú rôzne prekážky a triky.

Sölden má tiež obrovskú malú Kráľovskú cestu, ktorá sa vyníma svojou nádhernou scenériou, prechádza po vyhliadkovom moste s výhľadom na krásnu sústavu vodopádov. Táto cesta vás prevedie cez niektoré z najkrajších horských pohoriev v Rakúsku.

Po náročnom lyžovaní sa môžete zrelaxovať vo wellness centrách a saunách, ktoré Sölden ponúka. Apré-ski je tu tiež veľmi populárne a budete mať možnosť si oddýchnuť v miestnych baroch a reštauráciách a vychutnať si miestne jedlá a nápoje.

V zásade Sölden je dokonalou destináciou pre lyžovanie, ktoré nezabudnete. Toto miesto umožňuje skutočne zážitok na vrchole lyžiarskych prázdnin. Tak to teda ide, objednejte si letenku a vyrážajte do Rakúska na nezabudnuteľné dojmy.


Ubytovanie Rakúsko Sölden


Rakúske letovisko Sölden je známe svojou bohatou turistickou ponukou, vrátane možností ubytovania. Sölden ponúka širokú škálu možností od lyžiarskych bývaním až po luxusné hotely. Ak hľadáte ubytovanie v Söldene, mali by ste sa predtým rozhodnúť, aký typ ubytovania vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak hľadáte lacné bývanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hosteli alebo penzióne. Mnoho hosteli a penziónov ponúka základné vybavenie so zdieľanými apartmánmi alebo izbami. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné bývanie a preferujú spoločné zariadenia a interakciu s ostatnými hostiteľmi.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, Sölden ponúka luxusné kúpeľné hotely a apartmány s výhľadom na horský masív Ötztalských Alp. Tieto hotely sú vybavené všetkým potrebným pre luxusný pobyt, vrátane súkromných víriviek a sauny v izbách. Tieto hotely sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú luxus a pohodlie.

Pre tých, ktorí sa vracajú do Söldenu každý rok, existuje mnoho sezónnych apartmánov. Tieto apartmány sú prenajímané po celú sezónu a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a pohodlie domova počas svojho pobytu v Rakúsku. Tieto apartmány sú vybavené kuchyňou, obývacou izbou a oddelenými spálňami.

Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Söldene sú Hotel Tyrol, Alphof Sölden a Hotel Liebe Sonne. Tieto hotely ponúkajú kvalitné bývanie a sú odporúčané pre tých, ktorí hľadajú kvalitné bývanie v Söldene.

Sölden ponúka široký výber ubytovania pre všetky rozpočty a potreby. Bez ohľadu na to, aký typ bývania si vyberiete, Sölden vám poskytne veľa možností na preskúmanie tohto nádherného Rakúskeho strediska.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Sölden


1) Aké je počasie v Söldene?
-Odpoveď: Počasie v Söldene môže byť veľmi rozmanité a závisí od ročného obdobia. V zime sa dá očakávať mrazivé počasie a sychravé dni, v lete môže byť teplejšie a slnečnejšie.

2) Kedy je najlepší čas na návštevu Söldenu?
-Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Söldenu závisí od vašich preferencií. V zime je tým najlepším časom pre zimnú dovolenku, zatiaľ čo v lete je Sölden obľúbeným miestom pre turistiku a cykloturistiku.

3) Aké sú najlepšie lyžiarske trasy v Söldene?
-Odpoveď: Sölden má množstvo lyžiarskych tratí pre každého - od začiatočníkov až po pokročilých lyžiarov. Niektoré z najlepších tratí sú Giggijoch, Schwarze Schneid, Top Mountain Crosspoint a Rettenbach.

4) Čo ďalšie je možné robiť okrem lyžovania v Söldene?
-Odpoveď: Sölden ponúka množstvo aktivít mimo lyžovania, vrátane turistiky, cykloturistiky, bežkovania, pozorovania divých zvierat a vodného športovania. Okolité dedinky a mesta rovnako ponúkajú veľa zábavy.

5) Ako sa dostanem do Söldenu?
-Odpoveď: Sölden je dostupný z väčších európskych miest ako Viedeň a Mnichov autom, vlakom alebo autobusom. Letiská v Innsbrucku a Salzburgu sú najbližšie letiská.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách