Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Rumunsko Bâlea Lake

Dovolenka Rumunsko Bâlea Lake


Ak hľadáte nový cieľ pre vašu letnú dovolenku, bola by to dobrá voľba zvážiť návštevu Bâlea Lake v Rumunsku. Bâlea Lake predstavuje najväčšie sladkovodné jazero v pohorí Făgăraş a nachádza sa na vrchole pásma vysokohorských ciest, ktoré prechádzajú pohorím. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných atrakcií a zážitkov, ktoré si môžete užiť počas svojej dovolenky v tejto oáze prírody.

Prírodná krása

Okolie Bâlea Lake ponúka prírodnú krásu, ktorú určite nechcete stratiť. Toto pohorie ponúka spektakulárne výhľady na okolité horské štíty a údolia, ktoré sú dokonca ešte krajšie, keď je vidno ľadovačné vody jazera. Je to krajina nádherných západov slnka, ktorá vás prívetivě privíta každý večer.

Turistické atrakcie

Turistické atrakcie, ktoré sprevádzajú Bâlea Lake, zahŕňajú miestne horské chaty, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov počas celej letnej sezóny. Tu služby a hospitality sú slušné a kvalitné, a hostitelia väčšinou hovoria anglicky, takže komunikácia je vždy priaznivá pre turistov. Okolie chatiek ponúka tiež možnosť túry, jazdy na koni, športových aktivít ako aj možnosti turistiky v tejto oblasti. Pre turistov, ktorý hľadá väčšie výzvy, sú tu aj mnohé túry a horské strediská v okolí jazera, ktoré trvajú od niekoľkých hodín do niekoľkých dní.

Kultúrny život

Okrem krás prírody a turistickej aktivity si môžete vychutnať aj kultúrny život Rumunska. Krajina patrí medzi málo európskych krajín s veľmi silnou a prepojenou kultúrou. Medzi kultúrne atrakcie patrí rumunská kuchyňa, kde sú najpopulárnejšie tradičné jedlá, bohatá história tohto národa a príležitosti vidieť a zažiť miestne, tradičné slávnosti a iné kultúrne podujatia. Hospodári trhu sú plní života a povzbudia vás načerpať energiu potrebnú na váš pôvabný pobyt v tejto oáze prírody.

Dovolenka Rumunsko Bâlea Lake by sa určite mohla stať vaším miestom, akýmpsiatm miestom idylického úkrytu a relaxácie, kde to bude priaznivé pre celú rodinu. Ďaleko od množstva ľudí a mesta si tu vychutnáte pôžitok z pokoja a úžasných prírodných scenérií. To bude zaručená dovolenka, ktorú nikdy nezabudnete.


Počasie Rumunsko Bâlea Lake


Rumunsko Bâlea Lake je jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Rumunsku. Nachádza sa v horách Fagaras, v južnej časti Kraju Buzau. Jeho poloha v horách robí z tohto miesta nádherné vidieť a súčasne aj ťažší prístup. Pre tých, ktorí navštívia Bâlea Lake, to bude určite jedinečná skúsenosť. Okrem krásy scenérie, môžete sa tešiť aj na zaujímavé počasie.

Počas leta (júl a august) sa môžete tešiť na slnečné a teplé dni s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú najprijateľnejšie pre turistov kvôli príjemnému počasiu a celkovému klimatu. Okrem toho je Bâlea Lake často pokrytý kvetmi a zeleňou, čo robí z tohto miesta skutočné rajské miesto pre milovníkov prírody.

Začiatok jesene (september a október) znamená pre západ slnka častejšie pokrývať krajiny hôr a vidieť môžete nádherné farby lístia, ako červená, oranžová a žltá. Jesenné dni sú navždy spomínané ako najromantickejšie, a preto sa toto miesto stáva tiež obľúbeným cieľom pre rodinné výlety v období jesene.

Počas zimy (január až marec), Bâlea Lake sa mení na zaujímavý zasnežený raj, ktorý ponúka mnoho zimných športov, ako sú lyžovanie a snowboarding. Počas tejto doby môžu návštevníci zažiť romantické chvíle aj pri ohni a prechádzkach v krajine. Takže, ak milujete zimné športy alebo len radi zažívate zimu v obklopení krásnej prírody, navštíviť Rumunsko Bâlea Lake určite neprehliadnite.

V zime a na jar by ste sa mohli stretnúť aj s horšími podmienkami, ako s veľa snehu a chladom. Preto by ste mali byť pripravení na nepriaznivé podmienky a museli by ste mať správne vybavenie, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu.

Rumunsko Bâlea Lake je cieľom, ktorý ponúka krásy celý rok. Nezáleží na tom, kedy navštívite toto miesto, môžete sa tešiť na krásu jeho scenérie a zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život. Takže neváhajte a zažite neuveriteľné prírodné scenérie, ktoré vám Bâlea Lake ponúka.


Ubytovanie Rumunsko Bâlea Lake


Rumunsko je krajina plná neobjavených klenotov, ktoré stoja za návštevu. Jedným z takýchto klenotov je aj Bâlea Lake, ktoré leží v Transylvánii a ponúka nádherný výhľad na hory. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kúsok prírody, musíte si tiež urobiť starosti s tým, kde sa budete ubytovať.

Bâlea Lake sa nachádza v pohorí Făgăraș v Karpatoch a je obklopené nádhernou prírodou. Je to najvyššie položené jazero v Rumunsku a jedno z najvyšších v Európe. V zime je zasnežené a začína sa tu lyžiarská sezóna, v lete sa tu dá výborne turistika a je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa vždy cítia pohodlne v prírode. Okrem toho, je tu aj ďalšia turistická atrakcia, a to ľadová jaskyňa, ktorá je otvorená pre návštevníkov celý rok.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie pri Bâlea Lake, máte dve možnosti. Jednou z nich je ubytovanie v horskej chatke, ktorá sa nachádza priamo pri jazere. Táto chatka ponúka ubytovanie v skromných izbách, ale ponúka aj možnosť ochutnať typicky rumunské jedlá. Chata je vo výške 2,034 metrov, takže sa môžete tešiť z krásneho výhľadu na okolitú prírodu. Avšak, pre tých, ktorí by sa radi ubytovali v luxusnejších podmienkach, sa odporúča ubytovanie v hoteli Bâlea Lake, ktorý sa nachádza o niekoľko kilometrov nižšie pri ceste, ktorá vedie do obce Sibiu.

Hotel Bâlea Lake ponúka ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch s nádherným výhľadom na jazero. Zariadenia v hoteli sú moderné a kvalitné, vrátane sauny a vírivky, ktoré sú ideálne pre relax po náročnom dni v horách. Okrem toho, hotel ponúka aj kvalitné jedlo s typickými rumunskými špecialitami.

Pri výbere ubytovania v oblasti Bâlea Lake si musíte dať pozor na to, že v zime je prístup k oblasti obmedzený, takže je vhodné si ubytovanie rezervovať vopred, aby ste zabránili nepríjemnostiam.

Vychutnajte si krásy Rumunska v oblasti Bâlea Lake a užite si príjemné ubytovanie s prekrásnym výhľadom na jazero a okolitú prírodu. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok!


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Bâlea Lake


1. Ako sa dostanem na Bâlea Lake v Rumunsku?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Bâlea Lake, je autom alebo taxíkom.

2. Je Bâlea Lake otvorený celoročne?
Odpoveď: Nie, Bâlea Lake je otvorený iba počas letnej sezóny od polovice júna do polovice októbra.

3. Aká je výška Bâlea Lake?
Odpoveď: Bâlea Lake sa nachádza vo výške 2 034 metrov nad morom.

4. Môžem sa v Bâlea Lake kúpať?
Odpoveď: Áno, je tu možnosť kúpania sa v Bâlea Lake, avšak voda je studená.

5. Aké aktivity sú k dispozícii pri Bâlea Lake?
Odpoveď: Pri Bâlea Lake si môžete užívať prechádzky po okolí, túry, horské cyklistiky a v zime lyžovanie.

6. Môžem si v okolí Bâlea Lake prenajať ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v okolí Bâlea Lake sa nachádza niekoľko hotely a penziónov.

7. Je potrebné vstupné do Bâlea Lake?
Odpoveď: Nie, vstup do Bâlea Lake je bezplatný.

8. Aké je počasie v Bâlea Lake?
Odpoveď: Počasie v Bâlea Lake je drsné, so zimou a snehom od novembra do marca.

9. Akú meny sa používa v Rumunsku?
Odpoveď: V Rumunsku sa používa rumunský lei (RON).

10. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bâlea Lake?
Odpoveď: V Bâlea Lake sa nachádza niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné rumunské jedlá, vrátane Hotel Bâlea Lac a Restaurante Bâlea Cascadă.


Letenka Rumunsko Bâlea Lake


Ak hľadáš miesto na svoju ďalšiu dovolenku, kde sa môžeš pohrať s prírodou a okúpať sa v jazere uprostred hôr, Rumunsko a jeho Bâlea Lake sú presne to, čo potrebuješ. Letenka do tohto kúzelného miesta možno nestojí veľa, ale cestu určite stojí za to.

Bâlea Lake sa nachádza v nadmorskej výške 2 034 metrov uprostred Fagaras Mountains, ktoré sú najvyššími hôrmi v Rumunsku. Jazero sa každoročne mení na zmrznuté zázemie pre lyžiarov a alpinistov, ktorí si užívajú zimné športy, no počas leta sa mení na príjemné miesto pre turistov.

Cesta do Bâlea Lake je aj dobrodružstvom samotnou. Prvý krokom je nájsť sa v rumunskej metropole Bukurešti, odkiaľ sa musíte dostať na miesto vysoko v horách autentickou cestou. Výhľady po ceste sú pôsobivé a sú len záberom toho, čo vás čaká, keď sa konečne dostanete do cieľa. Cestu môžete absolvovať buď autom, alebo aj autobusom, ale najlepší spôsob, ako sa dostať do Bâlea Lake, je pocítiť atmosféru okolitej prírody pešo.

Po príchode na miesto si človek môže užiť okolie jazera a jeho nádherného prostredia. Miesto je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a ticho, ktoré ponúka vyššie ležiaca oblasť. Okolie jazera ponúka aj rôzne turistické trasy, ktoré vás prevedú západnou časťou Fagaras Mountains.

Návšteva Bâlea Lake si zaslúži miesto na zozname miest, ktoré musíte vidieť. Bez ohľadu na ročné obdobie, v ktorom sa určite rozhodnete túto oblasť navštíviť, nádherné výhľady a príjemná atmosféra poskytnú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Preto si buď istý, že si zabookuješ letenku do Rumunska a urobíš si prechádzku k jazeru Bâlea Lake.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách