Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Saudská Arábia Džidda

Počasie Saudská Arábia Džidda


Saudská Arábia je krajina, ktorá sa nachádza na Arabskom polostrove a jej pobrežná oblasť leží na pobreží Červeného mora. Džidda, druhé najväčšie mesto krajiny, sa nachádza na týchto pobrežiach a predstavuje jedno z najdôležitejších prístavov tejto oblasti.

V Džidde panuje subtropické suché a horúce podnebie. Teploty sa tu pohybujú okolo 35-40 °C počas leta a okolo 25-30 °C počas zimy. Väčšina ročných zrážok spadne počas obdobia apríl a máj. Zvyčajne sú to krátke a intenzívne búrky, ktoré sa vyskytujú predovšetkým v popoludňajších hodinách.

V zimnom období sa vzduch stáva chladnejším voči hladine Červeného mora, čo vyvoláva silné pobrežné vetry - tzv. "Mubarraz". Tieto vetry môžu dosahovať rýchlosť až 60-70 km/h a sú sprevádzané občasnými búrkami a mestskými záplavami.

Pri návšteve Džiddy je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza v regióne, kde sú bežné extrémne teploty a nadmorská výška je nízka. Preto je dôležité prijať potrebné opatrenia na ochranu pred slnkom, ako sú nosiť klobúky alebo slnečné okuliare a používať opaľovacie krémy.

Vzhľadom na klimatické podmienky môže byť najlepšie navštíviť Džiddu v zimnom období, kedy teploty sú o niečo príjemnejšie ako počas leta a hlavné príležitosti v danej oblasti sú často spojené s náboženstvom, a to najmä s púťou do svätého mesta Mekka, ktoré je nedaleko.

Celkovo je Džidda jedinečná a zaujímavá krajina s unikátnym klimatickým a kultúrnym pozadím. Pre turistov, ktorí cestujú do tejto oblasti, je to určite iné skúsenosť v porovnaní s tradičnými destináciami, ale stojí za to pozrieť si ju a objaviť jej krásy.


Ubytovanie Saudská Arábia Džidda


Saudská Arábia a jej druhé najväčšie mesto Džidda, sa rýchlo stáva turistickou destináciou, ktorú stojí za návštevu. Ak sa chystáte do Džiddy na dovolenku alebo na služobnú cestu, mali by ste vedieť, že vám tu nechýba možností na kvalitné ubytovanie.

Džidda, ležiaca na pobreží Rudého mora, je plná moderných hotelov a rezortov využívajúcich lokálnu architektúru a ponúkajúcich prvotriedne služby v luxusných prostrediach. Väčšina hotelov v Džidde sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií, obchodov, podnikových štvrťou a blízko trajektov, ktoré vás odvezú do hlavného mesta Saudskej Arábie - Rijádu.

Pre náročnejších hostí má Džidda niekoľko päťhviezdičkových hotelov. Napríklad, Waldorf Astoria Jeddah - Qasr Al Sharq, ktorý kombinuje luxus s architektúrou histórie Saudskej Arábie. Hotel je v blízkosti katedrály kráľov, v centre mesta a ponúka nekonečné množstvo služieb ako vnútorný bazén, fitness centrum, spa alebo kaviareň.

Väčšina hotelov v Džidde sa inšpirovali tradičnou architektúrou Saudskej Arábie. Hotel Rosewood Jeddah, ktorý stojí na pobreží, ponúka luxusné izby a apartmány s výhľadom na Rudé more a prvotriednymi službami v chic prostredí. Sú tu dokonca aj súkromné pláže a čln na prehliadku mesta.

Nie je to však iba luxusné ubytovanie, čo ponúka Džidda. Pokiaľ hľadáte niečo cenovo dostupné v centre mesta, môžete si rezervovať izbu v Hotelu Centro Shaheen Jeddah. Zajtračuje na 4 hviezdičky a ponúka izby v modernom a príjemnom štýle. Hotel sa nachádza v obchodnej štvrte mesta, ideálny pre ľudí na služobnej ceste.

Väčšina hotelov sa nachádza v oblasti Corniche, ktorá ponúka úžasný výhľad na Rudé more. Toto je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. Pre fanúšikov západu slnka je tu ideálne miesto pre večerné prechádzky plážou po náročnom dni.

Pokiaľ si plánujete návštevu Džiddy, budete mať na výber z bohatej ponuky ubytovania. Džidda ponúka hotely pre každého, bez ohľadu na rozpočet alebo preferenciu. Berte do úvahy svoje potreby a vyberte si to najvhodnejšie pre vás ubytovanie. Ale verte, že nech už si vyberiete, určite nebudete sklamaní.


Letenka Saudská Arábia Džidda


Letenka do Saudskej Arábie – Objavte Džiddu

Saudská Arábia môže byť jednou z najosobitnejších krajín na svete. Má bohatú históriu, exotickú kultúru a zaujímavú architektúru. Skvelým miestom na začatie vašej púti po krajine je saudskoarabské mesto Džidda, ktoré je druhým najväčším mestom krajiny a zároveň dôležitým hospodárskym centrom. A pretože si chcete užiť čo najviac z vašej dovolenky, mali by ste zabezpečiť si včas letenku do Saudskej Arábie.

Džidda bola niekedy hlavným prístavom na púšti Al-Hejaz, na pobreží Červeného mora v juhozápadnej časti Saudskej Arábie. Vďaka tomu bola mesto centrom obchodu až do 19. storočia. V dnešnej dobe je Džidda významným hospodárskym, priemyselným a finančným centrom. Na základe našich skúseností a odporúčaní od miestnych cestovateľov sme pre vás pripravili zoznam najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali počas svojho pobytu navštíviť.

Historické centrum obchodu

Historické centrum Džiddy, známe aj ako Al-Balad, bola v roku 2014 zapísaná na zoznam svetového dedičstva. Je to miesto s obchodnou a kultúrnou minulosťou. Je charakteristické svojimi zúfalo obľúbenými zlatníckymi dielňami, ktoré predávajú nádherné náramky, náhrdelníky a náušnice. Okrem toho tu nájdete množstvo trhov a bazarov, kde si môžete zakúpiť darčeky pre svojich blízkych.

Národné múzeum Saudskej Arábie

Národné múzeum Saudskej Arábie je jednym z najväčších múzeí na Blízkom východe. Má bohatú zbierku artefaktov o histórii krajiny. Rovnako na expozícii v múzeu nájdete množstvo kultúrnych relikvií, ako aj množstvo informácií o náboženstve, jazyku a geografii oblasti.

Zábavné parky

Džidda ponúka veľa možností ako si užiť zábavu a relax. Hajr Amusement Park je pre niektorých zábavným centrom pre celú rodinu. Nájdete tu rôzne typy horských dráh, ruskú hmlu a iné atrakcie. Oblúbeným miestom pre ľudí, ktorí radi surfuje je vodný park Al Shallal. S tradičnou architektúrou, kaviarňou a vodopádmi je miesto ideálne na rodinný výlet.

Ďalšie zaujímavé miesta

Ak patríte k tým, ktorí radi objavujú kultúrne pamiatky a históriu, nevynechajte túto miestnosť. Pobrežie Corniche a kaštieľ Masmak sú miesta s dlhou históriou, ktoré sa oplatí navštíviť. Zaujímavou atrakciou je aj Al Tayebat International City Museum, ktoré vás prevedie cez rôzne maličké dome plné artefaktov z arabskej a islamskej histórie.

Bez ohľadu na to, prečo sa rozhodnete navštíviť mesto Džidda, určite vám ten trip nič nevynahradí. Saudská Arábia je nezvyčajné miesto, ktoré neustále prekvapuje a rozhodne nestojí za to sa ho báť. Pretože každé dobrodružstvo začína s vlastnou letenkou. Vyzerajú vaše prvé návštevy do Džiddy oveľa zaujímavejšie? Tu je čas zohnať si svoju letenku.


Dovolenka Saudská Arábia Džidda


Saudská Arábia je země s nádhernými přírodními památkami a velkolepými stavebními díly. O jednom z nejvíce fascinujících míst v této zemi, Džiddě, se často hovoří jako o „bráně k Mekce“ a jako o „květině na moři“. Město, ležící na jihozápadě země, je druhým největším městem v Saudské Arábii a nabízí návštěvníkům řadu unikátních zážitků.

Džidda je jedno z nejstarších měst v zemi, jeho historie sahá až do 7. století. Město se také stalo důležitým přístavem pro obchod s kořením až do 19. století. Dnes Džidda představuje kosmopolitní královskou metropoli, s oslnivou architekturou a neobvyklým způsobem života.

Nejvýraznějším symbolem města je jeho stará část, Balad. Tento obvod pochází ze 14. století a zahrnuje starodávné domy z korálových kamenů, úzké uličky, trhy a historické mešity. V současnosti je Balad zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně přitahuje tisíce turistů ze všech koutů světa. V Baladu si návštěvníci mohou prohlédnout tradiční suky, kde se prodávají koření, tyče kadidla, parfémy a další tradiční saudské výrobky.

Dalším zajímavým místem v Džiddě je jeho oslnivá promenáda Corniche. Tato pobřežní oblast nabízí krásné výhledy na Rudé moře a mnoho atrakcí pro návštěvníky. Nejlepší čas na návštěvu Corniche je večer, kdy můžete vidět podmanivé západy slunce a osvětlený městský panoramatický výhled.

Jedním z nejvíce pozoruhodných míst v Džiddě je Masmak citadela. Tento středověký hrad byl postaven v roce 1865 a hraje důležitou roli v historii Saudské Arábie. V roce 1902, z této pevnosti, Abdulaziz bin Saud zahájil kampaň, která vedla k vytvoření nového království Saudské Arábie.

Pokud máte chuť na nákupy, v Džiddě vám určitě nechybí žádné moderní nakupování. V samotném centru města se nachází tři z největších nákupních center Saudské Arábie - Red Sea Mall, Mall of Arabia a Aziz Mall. Každé z nich nabízí návštěvníkům nejnovější značkové zboží, restaurace a zábavu.

Džidda, jako město s dlouhou historií, nabízí také spoustu kulturních aktivit. Kromě návštěv muzeí a galerií, si můžete prohlédnout kulturní a společenské památky a artefakty z různých částí země.

Pro návštěvu Saudské Arábie je třeba být obeznámen se zvláštnostmi a zvyky této země. Některé z nich zahrnují: před návštěvou jakéhokoliv místa, je třeba se ujistit, že povolení nebylo zrušeno, taktéž je vhodné dodržet určitý dress code a respektovat zvyky místních obyvatel.

Džidda a celá Saudská Arábie se nachází na křižovatce historie, tradičního životního stylu a pokroku. Je to fascinující a moderní země plná kontrastů a světových památek. Pokud hledáte zcela jinou dovolenou, Saudská Arábie a mj. město Džidda, vám to mohou nabídnout.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Džidda


Bohužiaľ, ako virtuálny asistent, nemám prístup k informáciám o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa Saudskej Arábie a Džiddy. Odporúčame vám vyhľadať tieto informácie na oficiálnych webových stránkach cestovného ruchu, vlády a podobne. Tieto zdroje by mali poskytovať najaktuálnejšie a najspoľahlivejšie informácie.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách