Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Španielsko El Hierro

Ubytovanie Španielsko El Hierro


El Hierro je jedným z najmenších a najodľahlejších ostrovov Kanárskych ostrovov. Nachádza sa na západnom konci súostrovia a ponúka návštevníkom úžasné a nezabudnuteľné zážitky. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, musíte sa pripraviť na to, že ubytovanie bude o niečo drahšie a ťažšie dostupné ako na iných ostrovoch Kanárov. V tomto článku vám prinášame zopár tipov, kde sa ubytovať v Španielsku na ostrove El Hierro.

Santana Apartamentos Rural

Santana Apartamentos Rural sú súkromné apartmány situované v dedinke Isora, kde sa nachádza aj luxusné údolie El Golfo s čiernou plážou. Apartmány ponúkajú nádherné výhľady na oceán a sú vybavené všetkým, čo potrebujete pre komfortný pobyt. Majitelia sú veľmi milí a ochotní vám pomôcť s akýmkoľvek problémom.

Balcones de la Peña

Balcones de la Peña sú apartmány situované na úpätí hory s nádherným výhľadom na dedinku La Peña a na oceán. Apartmány sú veľmi dobre vybavené a ponúkajú súkromie pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie mimo turistických zón. Hostitelia vám radi podajú informácie o najlepších miestach na návštevu a kde nájsť najlepšie reštaurácie.

Casa Rural Aborigen Bimbache

Casa Rural Aborigen Bimbache je originálne obnovený dom z 18. storočia v strede národného parku Garajonay. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú úplný pokoj a ticho. V blízkosti sa nachádza typická dedinka a turistické trasy, ktoré vás zavedú k nádherným vyhliadkovým bodom.

Casa Rural Tía Lucila

Casa Rural Tía Lucila je starý dom v tradičnom štýle Canarias s typickou terasou a výhľadom na more. Poskytuje klimatizované ubytovanie s kuchyňou a súkromne vybavenou kúpeľňou. Hostitelia sú veľmi milí a radi vám pomôžu s akýmkoľvek problémom.

To sú len niektoré z tipov na ubytovanie na ostrove El Hierro. Na ostrove nájdete aj množstvo hotelov, kempov a iných apartmánov. Vyberte si to najlepšie ubytovanie pre vás a užite si krásy tohto nádherného ostrova Španielska.


Dovolenka Španielsko El Hierro


Španielsko je krajina plná krásy a rôznorodých prírodných klenotov. Jednou z najpôsobivejších oblastí je ostrov El Hierro, ktorý leží v Atlantickom oceáne. Tento ostrov je prírodným rajom a zároveň ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

El Hierro je najmenším z Kanárskych ostrovov a každý rok priláka tisíce turistov svojou krásou a prírodnými zázrakmi, ktoré ponúka. Dominantou ostrova je sopka s kráterom, ktorá sa v prípade výbuchu premenila na lagúnu. Ďalšou zaujímavosťou je pláž El Verodal, ktorá disponuje čiernym pieskom a môže sa pochváliť jedným z najkrajších výhľadov na oceán.

Návšteva ostrova El Hierro je ideálna pre milovníkov prírody a turistov, ktorí hľadajú exkluzívne pláže bez davov turistov. Na ostrove sa nachádza množstvo turistických trás a túr, kde si môžete vychutnať krásy ostrova priamo v jeho srdci. Tieto výlety vám umožnia preniknúť do jeho tajomstiev a užiť si nádherné scenérie, ktoré sa ponúkajú.

Okrem krásnych pláží a pôsobivej prírody ponúka ostrov El Hierro aj množstvo turistických atrakcií. Medzi najnavštevovanejšie patrí El Garoé, svätište pôvodných obyvateľov Kanárskych ostrovov, ktorí využívali stromový dáždnik na získanie pitnej vody z atmosféry.

V prípade, že príroda, turistické trasy a staré pamiatky nie sú pre vás dostatočne atraktívne, môžete si zvoliť aj množstvo outdoorových aktivít. Ostrov ponúka možnosť potápania, vodné športy, cyklistiku a mnoho ďalších.

El Hierro je miestom nekonečného pokoja a kľudu, ktoré okamžite pociťuje každý návštevník. Ak plánujete oddych a relax, súčasne však túžite po tom, aby vaša dovolenka bola naplnená prírodou a krásnymi scenériami, určite neváhajte a navštívte tento prekrásny ostrov v Atlantickom oceáne.


Letenka Španielsko El Hierro


Letenka do Španielska ostáva populárnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú slnko, morské pláže a krásne prírodné scenérie. Medzi mnohými destináciami v Španielsku, El Hierro, najmenšia z Kanárskych ostrovov, sa stal populárnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú trochu iné zážitky.

Letenka do El Hierro nie je tak bežná ako do iných častí Španielska, ale existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich lety do tejto malej kanárskej ostrovného raja. El Hierro ponúka nádherné scenérie v každom ročnom období, čo robí letom do tejto destinácie atraktívnejšou.

Ak si plánujete spraviť rozpočet na zábavu a turistiku, letenka do El Hierro ponúka bezkonkurenčnú hodnotu za vaše peniaze. Pre tých, ktorí sú fanúšikmi prírodných epizód, Ostrov El Hierro ponúka nádherné pláže, nádherné výhľady na oceán, jaskyne, zelené vrcholy a útesy na prirodzené vzrušenie.

Jedným z najatraktívnejších miest ostrova je San Andres. Nachádza sa v blízkosti hlavného mesta ostrova, Valverde, a je to malé rybárske mestečko s typickou kanárskou architektúrou. V San Andres môžete zažiť niektoré z najlepších plávajúcich pláží v Európe alebo vychutnať si čerstvé ryby a morské plody z miestnych rybárskych trhov.

Ak sa rozhodnete cestovať na ostrov, musíte mať na pamäti, že El Hierro má iba jedno letisko. Preto sa odporúča rezervovať svoju letenku s dostatočným predstihom, aby ste sa uistili, že budete mať k dispozícii miesto na letisku.

Všimnite si, že lety do El Hierro sú často konané s menšími lietadlami, ktoré ponúkajú neuveriteľný výhľad na more a ostrov. Ak sa vám zdá toto lákavé, určite neváhajte a zarezervujte si letenku do tohto malebného ostrova.

Na záver, ak chcete zažiť krásy El Hierro, rozhodne sa vybrať na toto miesto. Letenka do tejto destinácie vám ponúka nezabudnuteľné zážitky, ktoré nebudete nikdy zabudnúť. Takže si buďte istí, že navštívite ten najmenší, ale najkrajší ostrov zvyšných Kanárskych ostrovov - El Hierro a užite si miesto, kde sa môžete stať súčasťou nezabudnuteľných prírodných scenérií a krásnych pláží.


Počasie Španielsko El Hierro


El Hierro, jeden zo sedemnástich ostrovov Kanárskych ostrovov, sa môže pochváliť svojou unikátnou krajinou a rôznorodým počasím. Nachádza sa západo-juhozápadne od pevninského Španielska a je najmenším ostrovom v tejto skupine s rozlohou len 278,5 km². Jeho miestni obyvatelia nazývajú ostrov „Fierro“ - čo v preklade znamená „železo“, čo naráža na tvrdosť a odolnosť jeho skalnatého terénu.

El Hierro má subtropické až miestami oceánske podnebie, ktoré praje mierne teplým poveternostným podmienkam celoročne. Rok sa delí na dve základné sezóny - suchú a mokrú. Suché obdobie sa pohybuje od mája do októbra, kedy sa môže teplota pohybovať medzi 22 – 25 °C. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť hromade ľudí a užívať si kúpanie v čistej vode. Mokré obdobie od novembra do apríla prináša chladnejšie teploty, najmenej 15-16 °C a zlepšenie stavu vody pre surfistov a kajakárov, ktorí vyhľadávajú viac vlny v mori.

Vďaka vysokému chápaniu zodpovednej ochrany klimatickej zmeny aj El Hierro prispieva k znižovaniu emisií CO2 a zvýšeniu podielu energie z obnoviteľných zdrojov. Ostrov sa však môže pochváliť nielen čistým ovzduším, ale aj limity súperia s vodou zo zvyšku sveta, čo sa prejavuje v nepriaznivom množstve zrážok v priebehu roka, najmä v severnej časti ostrova.

Ak hľadáte miesto pre dovolenku kde máte zaručené čisté ovzdušie, čistú vodu a pravdepodobnosť teplého počasia, El Hierro môže byť tou správnou voľbou!


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko El Hierro


1. Akého typu je letisko na El Hierro?
- Letisko na El Hierro má jednu ranwey a je to malé letisko, z ktorého lietajú najmä regionálne lety.

2. Koľko trvá let zo Španielska na El Hierro?
- Let zo Španielska na El Hierro trvá zhruba 2 hodiny a 30 minút.

3. Aké sú najlepšie časti ostrova na prehliadku?
- Najlepšie časti ostrova na prehliadku sú El Golfo, Garajonay Národný park a Frontera.

4. Aký je najlepší čas na návštevu El Hierro?
- Najlepší čas na návštevu El Hierro je od mája do septembra, keď je počasie najlepšie.

5. Ako sa môžem dostať na El Hierro?
- Môžete sa dostať na El Hierro lietadlom alebo trajektom z iných ostrovov Kanárskeho súostrovia.

6. Aké sú populárne aktivity na El Hierro?
- Populárne aktivity na El Hierro zahŕňajú turistiku, potápanie a pozorovanie morských cicavcov.

7. Kde by som mal zarezervovať ubytovanie na El Hierro?
- Môžete si zarezervovať ubytovanie priamo v hoteloch alebo na stránkach ako Booking.com.

8. Potrebujem si brať niečo špeciálne do El Hierro?
- Odporúčame si brať so sebou pevnú obuv a oblečenie, ktoré je vhodné na túrovaniu.

9. Aká je miestna mienka o turistoch?
- Miestni obyvateľia sú voči turistom veľmi milí a priateľskí.

10. Aké sú miestne špeciality na El Hierro?
- Miestne špeciality na El Hierro zahŕňajú ryžové jedlá, klobásy a vína z miestnych viníc.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách