Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis

Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis


Otázky:

1. Čo je Al Ain Oasis?
2. Kde sa Al Ain Oasis nachádza?
3. Aké sú otváracie hodiny Al Ain Oasis?
4. Sú vstupy na Al Ain Oasis zadarmo?
5. Aké atrakcie ponúka Al Ain Oasis?
6. Je možné v Al Ain Oasis vidieť palmy?
7. Aké aktivity sa dajú robiť v Al Ain Oasis?

Odpovede:

1. Al Ain Oasis je rozsiahly záhradnícky komplex v Spojených arabských emirátoch.
2. Al Ain Oasis sa nachádza v meste Al Ain, ktoré sa nachádza v emiráte Abu Dhabi.
3. Otváracie hodiny Al Ain Oasis sa líšia podľa ročných období. V zime je otvorené od 9:00 do 20:00 hod., v lete je otvorené od 9:00 do 13:00 hod. a potom od 16:00 do 20:00 hod.
4. Áno, vstupy na Al Ain Oasis sú zadarmo.
5. Atrakcie Al Ain Oasis zahŕňajú prechádzky, cykloturistiku, slnkočenie, ako aj návštevu múzeí a archeologických oblastí.
6. Áno, Al Ain Oasis je známa svojimi palmy a pravdepodobne je najväčšou palmovou záhradou na svete.
7. Aktivity, ktoré sa dajú robiť v Al Ain Oasis, zahŕňajú prechádzky po záhrade, pozorovanie ptákov, čítanie o histórii oázy a návštevu miestnych trhov.


Letenka Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis


Spojené arabské emiráty sú jedinečným miestom, ktoré zaručuje turistom obrovské množstvo zážitkov. Al Ain Oasis je jedna z najkrajších a najdôležitejších destinácií v tejto krajine. Nachádza sa vo veľmi pozoruhodnom prostredí na severe krajiny a patrí medzi UNESCO svetové kultúrne dedičstvo. Cestujúci sú vítaní, aby si užili inaké dobrodružstvo a objavili tajomstvá tejto oázy.

Letenky do Spojených arabských emirátov sú k dispozícii bežne na mnohých aerolinkách a ceny sa líšia podľa sezóny a cestovnej triedy. K dispozícii sú rôzne možnosti letov, či už si hostia vyberú priame lety alebo reliéfne lety. Pre let do oázy Al Ain, je najlepšie prísť do blízkosti, napríklad na letiská Al Ain alebo Abu Dhabi. Odtiaľ je len krátká cesta do Al Ain Oasis.

Al Ain Oasis, ktorá sa prostredníctvom svojich úrodných záhrad, obrovských palmových hájov a oáz, dokáže ponúknuť svojim návštevníkom povestný pocit pokoja a kľudu. Je to ideálny únik pre tých, ktorí sa radi oddávajú prírodným zážitkom. Oáza je domovom približne 147 000 palmových stromov, ktoré produkujú sladké a šťavnaté datle. Hostia majú príležitosť vidieť, ako sú datle zbierané a príprava jedom z nich a samozrejme, môžu ich ochutnať tiež.

Tí, ktorí by radi uprednostnili kultúrny zážitok, môžu objaviť tradičné praktiky starých obyvateľov, ktoré sú získané z prostredia a okolia oázy. Môžu vidieť historické budovy, ktoré boli použité na zber datlí či na skladovanie obilia a iných plodín, ktoré sú charakteristické pre tento región. Oáza Al Ain ponúka všetko od zábavy po kultúrne a tiež histórické zážitky pre svojich hostí.

Oáza je tiež známa svojou prírodou. Hostia sa môžu prechádzať jej záhradami a pozorovať tam žijúce zvieratá a vtáky, ale aj rôzne druhy rastlín a kvetov, ktoré sú tu úplne unikátne.

Nakoniec, hostia sa môžu okúpať v pramenitej vode a oddýchať v jemnom vetre pod chladnými kokosmi a palmy. Al Ain Oasis je jedným z najkrajších a unikátnych miest na celom svete a preto stojí za to vyskúšať ju na vlastné oči. Cestujúci, ktorí sa rozhodli navštíviť túto krásnu oázu, by si mali zabezpečiť letenku a vydať sa na dobrodružstvo, ktoré im zostane v pamäti na celý život.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis


Spojené arabské emiráty sa stali populárnym turistickým cieľom pre turistov po celom svete. V rámci Emirátov sa nachádza mnoho miest, ktoré ponúkajú unikátnu kultúru a krásu. Jedným z týchto miest je Al Ain, oáza nachádzajúca sa v kraji Abu Dhabi.

Al Ain ponúka návštevníkom mnoho turistických atrakcií, ktoré ich zaujmú a zábavia. Jednou z týchto atrakcií je Al Ain Oasis, najväčšia oáza v meste. Oáza sa rozprestiera na ploche viac ako 1200 hektárov a tvorí ju široká paleta rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú v priesmykoch rozprestierajúcich sa zo stredovekého mesta Al Ain.

Al Ain Oasis obsahuje okolo 147 000 palmovej záhrady. V oáze nájdete okolo 100 000 palmových stromov, z ktorých sú niektoré veľmi staré a sažia až 20 metrov. Rovnako sa tu nachádza množstvo iných rastlín a stromov, ako je napríklad granátové jablko a citrusové ovocie. Všetky tieto rastliny sú vysadené podľa starých tradičných spôsobov a boli vybrané kvôli svojej schopnosti rásť v extremných podmienkach.

Okrem rastlín tu nájdete aj viac ako 150 druhov zvierat, ktoré sa živia v oáze. Patria sem napríklad ibisy, čaplí a vtáky husie. Oáza je taktiež obývaná rôznymi druhmi fauny, ako sú chameleóny a jašterice.

Pre tých, ktorí milujú aktivity na čerstvom vzduchu, Al Ain Oasis ponúka mnoho chodníkov, ktoré návštevníkom umožňujú preskúmať celé územie. Okrem toho sú návštevníci vítaní, aby sa zúčastnili na starobylom tradičnom spôsobe zavlažovania rastlín v tomto regióne. Návštevníci tu môžu vidieť aj viac ako tri kilometre starú zavlažovaciu sieť, ktorá pomáha zabezpečiť zdravie rastlín v oáze.

Al Ain Oasis ponúka množstvo okrem toho, vrátane múzeí a trhov, kde si môžete zakúpiť tradičné suveníry a remeslá. Oáza je ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po jednoduchej prírode, kde sa môžu relaxovať a užívať si krásu okolia.

Ak sa teda chystáte na dovolenku do Spojených arabských emirátov, nezabudnite navštíviť jednu z najkrajších oáz na svete - Al Ain Oasis. Táto klenotnica v prírode vás určite nezklame svojou krásou a starodávnou kultúrou.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis


Spojené arabské emiráty sú jednou z najbohatších a najlukratívnejších krajín na svete. Sú známe svojimi obrovskými stavbami a modernými mestami, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie pre turistov po celý rok. Avšak, ak hľadáte niečo iné a oázu kľudu a pokoja, tak by ste si mali zvoliť útočisko v Al Ain oáze.

Al Ain oáza je jednou z najvýznamnejších a najväčších oáz v celom svete. Rozprestiera sa na ploche viac ako 1200 hektárov a čo je zaujímavejšie, táto oáza je stále v produkcii a poskytuje obyvateľom miestnych obchodov potraviny z vlastnej produkcie. Al Ain oáza je tiež veľmi dôležitým miestom pre kultúrnych a historických turistov. Oáza bola zariadená UNESCO-na "Svetový kultúrny a prírodný dôležitý prameň" a považuje sa za miesto, kde sa začal vývoj a rozvoj emirátskej kultúry.

Čo sa týka ubytovania v Al Ain oáze, nájdete tu množstvo luxusných hotelov a letovísk. Niektoré z najlepších ubytovaní na mieste sú k dispozícii, ako napríklad: Ayla Grand Hotel, Danat Al Ain Resort, Hili Rayhaan by Rotana, Al Bada Resort, Hilton Al Ain atď. Všetky tieto hotely poskytujú prvotriedne služby, ktoré spĺňajú očakávanie cestovateľov. Môžete si vychutnať luxusné izby, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou a ponúkajú úchvatné výhľady na oázu.

V Al Ain oáze nájdete tiež tradičné dediny v blízkosti hotela. Táto dedina poskytuje jedinečný pohľad do minulosti a životného štýlu Beduína. Môžete sa naučiť viac o tradíciách a kultúre miestnych Beduínskych obyvateľov, ako aj nakupovať v miestnych obchodoch a návštevu trhov. Budete sa cítiť ako v čase a problémy moderného sveta sa vám zdajú ďaleko vzadu. V dedine nájdete aj niekoľko orientálnych reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú skvelé jedlá a nápoje, vychádzajúce z miestnych ingrediencií.

Pre turistov, ktorí hľadajú aktivitu, existuje veľa miest na výlety a turistiku v blízkosti Al Ain oázy. Môžete navštíviť archeologické miesta, ako sú napríklad Hili archeologické miesto, kde sa zachovali stopy najstaršieho obyvateľstva nájdeneho v Spojených arabských emirátoch. Môžete aj vyskúšať pretek automobilov na ceste Al Ain, ktorá sa nachádza v blízkosti hotela.

V Al Ain oáze sa určite nájdete v mieste, ktoré splní všetky vaše požiadavky a očakávania. Toto krásne a pokojné miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú útočisko od mestského života a chcú prežiť dovolenku v jednom z najmalebnejších miest na svete. Navštívte Al Ain oázu a nechajte sa znovu vstúpiť do súčasnosti.


Počasie Spojené arabské emiráty Al Ain Oasis


Spojené arabské emiráty sa nachádzajú v blízkosti Arabického zálivu a preto majú pomerne teplé a suché podnebie. Mesto Al Ain Oasis, ktoré sa nachádza v oblasti Abu Dhabi, je známe svojimi oázami a zeleňou. Počasie v tomto regióne je charakteristické vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok.

Letné mesiace (júl - september) sú najteplejšie a teploty dosahujú až 45 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú tiež veľmi suché, s minimálnymi množstvami zrážok. Väčšina ľudí sa počas tohto obdobia zdržiava vonku iba v skorých ranných hodinách alebo neskoro večer. V dome alebo klimatizovaných priestoroch je to ideálne obdobie na oddych a relax.

Jesenné (október - december) a zimné (január - marec) mesiace sú menej horúce, s teplotami klesajúcimi na približne 25 - 30 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú považované za najpríjemnejšie obdobie na návštevu Al Ain Oasis a celého regiónu. Vzhľadom na neskoro rastúcu vegetáciu a množstvo zelených ploch, ktoré poskytujú štít pred slnkom, sú tieto mesiace ideálne na prechádzky a iné vonkajšie aktivity.

Jar (apríl - jún) je obdobím drsného vetra a výrazne vyšších teplôt. V tomto období sa teploty môžu pohybovať až okolo 40 stupňov Celzia a môže byť extrémne suché počasie. Aj napriek tomu, že vegetácia už začína rásť, vonkajšie aktivity sú obmedzené.

Ak plánujete návštevu Al Ain Oasis, najpríjemnejšie obdobie na návštevu je od októbra do marca, keď sú teploty dosť mierné a množstvo zelených plôch poskytuje osvieženie. Okrem toho, vzhľadom na vysokú vlhkosť počas letných mesiacov, môže byť cestovanie v tomto období veľmi nepríjemné.

Napriek tomu, že počasie v Spojených arabských emirátoch, a najmä v Al Ain Oasis, môže byť veľmi horúce a suché, existuje množstvo spôsobov, ako sa s týmito podmienkami vyrovnať a vychutnať si krásy miesta. Ak plánujete návštevu, nezabudnite si na seba zobrať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnkom.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách