Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Spojené arabské emiráty Palm Islands

Letenka Spojené arabské emiráty Palm Islands


Spojené arabské emiráty jsou známé především svými luxusními a neuvěřitelnými projekty, mezi které patří i Palm Islands. Jedná se o umělé ostrovy v tvaru palem situované u pobřeží Dubaje.

Když byl tento projekt poprvé oznámen, mnozí lidé si nemohli ani představit, že by něco takového vůbec bylo možné. Ostrovy jsou navíc postavené z miliard tun písku a kamení, a to vše za použití nejmodernější technologie.

Palm Islands jsou rozděleny na tři hlavní části: Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali a Palm Deira. Palm Jumeirah je nejstarší z těchto ostrovů a nabízí neuvěřitelné pláže, luxusní hotely a byty a obchodní centra. Ostrov je tvaru palem s krátkým východním ramenem, kde se nachází pravděpodobně nejznámější hotel v Dubaji - Atlantis, The Palm.

Palm Jebel Ali byl plánován jako ještě větší než Palm Jumeirah, ale kvůli finančním potížím byl projekt zastaven a dosud nebyl dokončen. Palm Deira by měl být největším z Palm Islands, ale i tento projekt byl zastaven kvůli finančním aspektům.

V oblasti Palm Islands se nachází nespočet turistických atrakcí, jako jsou například akvárium Shark Reef, Adventure Waterpark nebo Dolphin Bay. Ti, kteří se rozhodnou celé Palm Islands obejít, budou mít možnost vidět nádherné vily a pozorovat lidi, jak si užívají svou dovolenou v této úžasné části světa.

Pokud plánujete návštěvu Dubaje a chcete vidět něco zcela jedinečného a neuvěřitelného, návštěva Palm Islands je pro vás tím nejlepším cílem. Letenky do Spojených arabských emirátů najdete u řady leteckých společností a můžete si vybrat z více než 53 destinací. Různé turistické agentury nabízejí také zájezdy do Dubaje včetně návštěvy Palm Islands. Ať už se rozhodnete jakkoliv, tuto úžasnou destinaci určitě nezapomeňte navštívit při cestě do Spojených arabských emirátů.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Palm Islands


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi úchvatnými stavbami. Jednou z najspektakulárnejších je určite Palm Islands - séria ostrovov v tvare paliem, ktoré sú umiestnené v tvaru oblúka v blízkosti pobrežia Dubaja. Tieto ostrovy boli vytvorené na umelom ostrove, ktorý bol vybudovaný pomocou drobného kamenného materiálu.

Palm Islands je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Spojených arabských emirátoch, kde môžete navštíviť mnoho rôznych hotelov a ubytovaní. Tieto luxusné hotely sú vybudované v exkluzívnych lokalitách, kde každý hostia má k dispozícii vlastnú pláž, nekonečný bazén a prvotriedne služby.

Každý z týchto hotelov a rezortov ponúka jedinečný a luxusný zážitok. Medzi najpopulárnejšie patrí Atlantis, The Palm - jeden z najväčších a najluxusnejších hotelov na svete. Tento hotel ponúka mnoho možností zábavy, vrátane akvária s viac ako 65 000 morskými živočíchmi, vodné parky a niekoľko bazénov.

Ďalším populárnym miestom na Palm Islands je Kempinski Hotel & Residences, ktorý ponúka nádherný výhľad na záliv Perského zálivu. Tento hotel má prvotriedne zariadenia, medzi ktorými patrí napríklad detský klub, krytý bazén a viacery restaurácie s rôznymi kuchyňami.

Ak hľadáte niečo ešte exkluzívnejšie, potom bude vaším cieľom The Royal Atlantis Resort & Residences, ktorý je považovaný za najluxusnejší hotel na Palm Islands a ponúka vynikajúci výber služieb a aktivít. Tento hotel je rozdelený na tri časti - The Royal, The East a The West, kde každá z nich ponúka niečo jedinečné.

V niektorých hoteloch sa nachádzajú aj privátne pláže a bazény, kde si hostia môžu užívať súkromie a pohodlie. Okrem toho je tu aj obchodné centrum, kde si môžete kúpiť exkluzívne produkty ako šperky, oblečenie a rôzne suveníry.

Celkom jednoznačne možno povedať, že ubytovanie na Palm Islands patrí medzi najluxusnejšie na svete. Každý z týchto hotelov má svoje vlastné atrakcie, vynikajúce ubytovania a prvotriedne služby. Ak teda hľadáte exkluzívne miesto na dovolenku, Palm Islands sú tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Palm Islands


1. Čo sú Palm Islands?
Odpoveď: Palm Islands sú umelé ostrovy v Spojených arabských emirátoch v tvare obrátených palmeí, ktoré boli postavené z pobrežia Dubaja.

2. Aké sú veľkosti ostrovov Palm Islands?
Odpoveď: Existuje celkovo 3 Palm ostrovy - Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali a Palm Deira. Palm Jumeirah je najväčší z troch, má dĺžku 5 km a šírku 5 km.

3. Kto vlastní Palm Islands?
Odpoveď: Palm Islands boli postavené a vlastnené spoločnosťou Nakheel Properties, ktorá patrí pod vládu Dubaja.

4. Koľko stálo postavenie Palm Islands?
Odpoveď: Špekuluje sa, že náklady pre postavenie Palm Islands boli takmer 12 miliárd dolárov.

5. Ako sú Palm Islands napojené na súš?
Odpoveď: Palm Jumeirah je napojený na súš pomocou 2 cestných mostov, zatiaľ čo Palm Jebel Ali a Palm Deira neboli dokončené.

6. Sú na ostrovoch Palm Islands nejaké hotely?
Odpoveď: Áno, na Palm Jumeirah sa nachádza niekoľko luxusných hotelov vrátane hotelov Atlantis, The Palm a Jumeirah Zabeel Saray.

7. Aké sú hlavné atrakcie na Palm Islands?
Odpoveď: Palm Islands sú známe svojim luxusom a exkluzivitou. Na Palm Jumeirah sú najpopulárnejšie atrakcie Akvárium Atlantis, The Palm a obchodné centrá Nakheel Mall a The Pointe.

8. Dá sa na Palm Islands cestovať aj verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, na Palm Jumeirah premávajú autobusy MRTA a taxíky. Niektoré hotely ponúkajú aj bezplatné shuttle busy k trom najpopulárnejším atrakciám.

9. Aké sú plány na budúcnosť Palm Islands?
Odpoveď: Plány na Palm Deira neboli doteraz dokončené, zatiaľ čo Palm Jebel Ali bol odpovedne pozastavený. Nakheel Properties plánuje vystickuť nové projekty, ktoré budú pozostávať z väčších umelých ostrovov.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Palm Islands


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi luxusnými oázami v púšti a jednou z týchto oáz je aj Palm Islands - umelý ostrov, ktorý je vybudovaný v tvare palmy. Tento ostrov sa skladá z troch častí: Palm Jebel Ali, Palm Jumeirah a Deira Island.

Palm Jebel Ali a Deira Island sú ešte nedokončené, ale Palm Jumeirah je jedným z najžiadanejších miest pre dovolenky. Tento ostrov sa nachádza na brehu Perzského zálivu a je ohraničený jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom.

Na Palm Jumeirah môžete nájsť niekoľko luxusných hotelov, ako napríklad Atlantis The Palm a Jumeirah Zabeel Saray, kde si môžete vychutnať zábavu na tobogánoch a vodných športoch alebo si oddýchnuť v kúpeľoch s výhľadom na more.

Okrem hotelov tu nájdete aj niekoľko obchodov, reštaurácií, barov a nočných klubov, kde môžete ochutnať miestne delikatesy a užiť si nočný život. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete si zobrať vrtuľníkový let nad ostrovom alebo si vyskúšať potápanie.

Palm Jumeirah je tiež obľúbeným miestom pre kúpanie sa, slnenie a prechádzky po pobreží. Ak máte radi históriu, môžete navštíviť múzeum Jumeirah Palm, ktoré vám priblíži históriu výstavby tohto umelého ostrova.

Spojené arabské emiráty a Palm Islands patria k najluxusnejším miestam na svete, preto vás tam čakajú aj vysoké ceny. No napriek tomu sa tu určite nudit nebudete a váš pobyt tu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Spojené arabské emiráty Palm Islands


Spojené arabské emiráty sú svetoznáme svojimi neprekonateľnými stavbami a architektonickými divami. Medzi nimi patrí aj fascinujúci projekt Palm Islands, ktorý v posledných rokoch zaujal pozornosť návštevníkov z celého sveta.

Palm Islands sú jedinečný komplex umelých ostrovov, ktoré boli vybudované v tvare palmy. Projekty boli vyvinuté v 90. rokoch, pričom stavba sa začala v roku 2001. Palm Islands tvoria tri ostrovy: Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali a Palm Deira. Každý ostrov je rozdelený do niekoľkých sektorov, ktoré sú určené pre obytný a komerčný sektor.

Zaujímavosťou projektu je, že všetky ostrovy boli vytvorené umelým spôsobom, pomocou obrovskej hydraulického kopania a odkladania sedimentov z morského dna. Takéto obrovské práce si vyžiadali množstvo investícií, ktoré sa však vrátili krajine v podobe vzrastajúceho turistického priemyslu a nových obytných projektoch.

Klimatické podmienky v Spojených arabských emirátoch sú veľmi exotické a unikátne. Krajina má subtropické púštny klima s vysokými teplotami, menej ako 10 dní zrážok ročne a vysokou vlhkosťou. V Palm Islands sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a môže tu byť veľmi vlhko. Turisti radi navštevujú Palm Islands v zime, kedy sú teploty miernie a menej vlhko a môžu vychutnať výhľad na Atlantický oceán.

Palm Islands sú ideálnym cieľom pre ľudí hľadajúcich rozprávkové luxury a exkluzivitu. V Palm Jumeirah, môžete nájsť luxusné hotely, kde sa môžete vychutnať oddych na pláži, v hotelových bazénoch alebo nákupoch v obchodoch. V Palm Jebel Ali a Palm Deira sa pripravuje výstavba hotely a obytných budov.

Všetko v Palm Islands je ukážkou technologického pokroku a snahy človeka zlepšiť si životné podmienky. Vytvorenie týchto umelých ostrovov bolo veľkým projektom a dnes predstavuje turistickú dominantu Spojených arabských emirátov. Ak hľadáte niečo unikátne počas svojej dovolenky v Spojených arabských emirátoch, Palm Islands sú miestom, ktoré určite nemôžete prehliadnuť.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách