Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Srí Lanka Haputale

Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Haputale


Čo robiť v Haputale?

V Haputale môžete navštíviť rôzne turistické atrakcie, ako napríklad Liptonova Seat, Adishamovu baziliku, veľký vodopád Diyaluma alebo poľnohospodárske farmy. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po okolitých dedinách, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a pozrieť si ich každodenný život.

Aké je klima v Haputale?

Haputale má subtropické klima s miernymi teplotami celý rok. Teploty sa pohybujú od 18 °C do 27 °C. Najlepší čas na návštevu Haputale je v období od decembra do marca, keď je najmenej zrážok.

Ako sa dostať do Haputale?

Haputale sa nachádza vzdialene 170 km od Colombo. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Haputale, je vziať vlak z Kandy, Nuwara Eliya alebo Ella. Cesta je nádherná a ponúka skvelé výhľady na okolitú krajinu. Ak preferujete cestu autom, môžete prenajať auto alebo si objednať taxislužbu.

Kde sa ubytovať v Haputale?

V Haputale sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a hostílov. Najlepšie je vybrať si ubytovanie, ktoré sa nachádza blízko turistických atrakcií a hlavného námestia mesta.

Ako sa stravovať v Haputale?

V Haputale môžete nájsť rôzne reštaurácie, kaviarne a stánky s uličným jedlom. Miestne jedlá sú založené na ryži a koreniach s pridaním mäsa alebo ryby. Turisti môžu tiež skúsiť miestnu čajovú kultúru a ochutnať čaj priamo z plantáží v okolí Haputale.


Letenka Srí Lanka Haputale


Srí Lanka, krajina plná pamiatok, monumentov, exotických pláží a zelených plání. Haputale je rozľahlá oblasť v centre krajiny s pôsobivými kopcom a okolitou prírodou, ktorá je nielen pre turistov, ale aj pre obyvateľov jednou z najpopulárnejších destinácií v Srí Lanke. Prečo tam teda necestovať?

Ak chcete objaviť tento krásny okruh, najjednoduchší a rýchly spôsob ako sa tam dostať je letenka z Colombo. Tá vám umožní cestovať na juh za cenu menej ako 50 dolárov. Ak by ste chceli cestovať autobusom, trvalo by to približne 6 hodín. Výhoda letenky je teda zrejmá.

Druhá výhoda je, že počas cesty si môžete vychutnať pohľad na kopce, čajové záhrady a zeleň okolo cesty. Jednou z najkrajších vecí na Srí Lanke je práve táto prekrásna príroda.

Keď už ste v Haputale, máte niekoľko možností, ako si toto miesto vychutnať. Jednou z najlepších možností je navštíviť řadu krásnych vodopádov v oblasti. Tiež si môžete vychutnať prechádzky na prekrásne miesta, ktoré ponúka táto oblasť. Tipy na miesta, ktoré by ste určite nemali premeškať, sú určite Hortonovo národné park. Tento národný park je plný zelene, krásnych kvetov a fauny a každý, kto sa tam rozhodne ísť, určite toho nebude ľutovať.

Na záver by som ešte chcela zdôrazniť, že aj keď Srí Lanka nie je priveľkou krajinou, má mnoho krásnych oblastí, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa teda rozhodnete cestovať do Haputale, pripravte sa na prekrásny zážitok a nekonečné množstvo príležitostí na vaše záujmy a záhony.


Ubytovanie Srí Lanka Haputale


Srí Lanka je krajina, ktorá ponúka turistom množstvo fascinujúcich miest na návštevu. Haputale je malebné mestečko ležiace v pohorí centrálnych vrchov s výhľadom na okolité hory a údolia. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokojné a kľudné miesto na oddych a relaxáciu.

Ubytovanie v Haputale je k dispozícii v rôznych formách a s rôznou hladinou luxusu. Môžete si vybrať z hotelov, hostincov, penziónov, či rodinných zariadení. Najväčším benefitom pobytu v Haputale je výhľad na pohorí centrálnej hory a nádherný výhľad na okolité údolia. Väčšina ubytovaní má k dispozícii balkóny a terasy s nádherným výhľadom a vonkajšími sedeniami, čo znamená, že si môžete vychutnať krásny pohľad na okolitú prírodu pri raňajkách, alebo pri večernom oddychu.

Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Haputale sú Monte Cristo Homestay, Melheim Resort, OYO 588 Jayasiri Tourist Guest, či Jasmine Inn. Tieto miesta dokážu zabezpečiť všetko, čo si turisti môžu želať. Majú vlastné reštaurácie, bary, wellnes a bazény a sú veľmi blízko k najpopulárnejším atrakciám Haputale.

Monte Cristo Homestay je rodinné ubytovanie, ktoré ponúka výnimočný výhľad na okolité hory a údolia. Toto ubytovanie sa nachádza iba pár minút cesty od vtáčieho parku Haputale, čo znamená, že môžete vidieť čerstvé vibrácie každé ráno. Sú tu rôzne druhy izieb, ktoré možno zariadiť podľa vašich požiadaviek. Či už je to izba s balkónom, alebo izba s vlastnou kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu, Monte Cristo Homestay bude pracovať pre vás.

Melheim Resort je iným typom luxusného ubytovania, ktoré ponúka štýlové a moderné zariadenie. Sú tu k dispozícii izby s balkónmi a terasami a čistým podaním. Kuchyňa ponúka široký výber jedál, alebo si môžete dať piknik na voľnom priestranstve.

OYO 588 Jayasiri Tourist Guesthouse je vhodné ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú kvalitné a cenovo dostupné zázemie. Ponúkajú sa tam izby s balkónmi a cez den sa s vami môže stretnúť majiteľ ubytovacieho zariadenia, ktorý vám rád pomôže s infromáciami o okolí.

Jasmine Inn je skvelé miesto pre tých, ktorí hľadajú útulné zázemie a kvalitu za rozumné peniaze. Sú tu k dispozícii izby s balkónmi a terasami. Kuchyňa ponúka široký výber jedál a môžete si u nich objednať aj kávu, alebo čaj.

Hoci Haputale nie je najväčšie mesto v Srí Lanke, určite sa jedná o miesto, ktoré si získava svojou živou prírodou a hlavnými atrakciami ako sú prechádzky po pohorí, kde môžete vidieť nádherné vodopády, alebo vidieť život domorodcov. Bez ohľadu na to, kde si vyberiete ubytovanie, určite si budete užívať krásu a pokoj, ktorý vám Haputale ponúka.


Dovolenka Srí Lanka Haputale


Svěží horský vzduch, krásná příroda plná rozmanitosti a kulturní bohatství, to vše můžete zažít při dovolené v Haputale na Srí Lance.

Haputale se nachází na jihovýchodě Srí Lanky a je obklopen nádhernou krajinou. Na horizontu se zvedají vrcholy hory Adam's Peak a Horton Plains, které lákají turisty z celého světa. Díky tomu se Haputale stalo oblíbenou destinací pro milovníky přírody.

Jedním z největších lákadel je adrenalinová aktivita spojená s horolezectvím na vrcholky hor. Tuto zážitkovou činnost si můžete vychutnat v okolí vrcholu Adam's Peak, jehož výstup nabízí nezapomenutelný výhled na nádhernou krajinu.

Pokud jste spíše milovníky historie a kultury, neměli byste vynechat návštěvu chrámu Adisham Bungalow. Tento bungalov, který kdysi patřil britskému aristokratovi, nyní slouží jako klášter a kostel. Zdejší architektura vás přenese do minulosti a poskytne vám možnost okusit atmosféru z dob koloniální nadvlády.

Pro ty, kteří hledají relaxaci, je zde mnoho možností pro odpočinek a regeneraci v klidu. Můžete si užít příjemné procházky v zelených zahradách nebo se vydat na prohlídku rýžových polí, na kterých můžete pozorovat místní zemědělskou kulturu.

Při pobytu v Haputale si nemůžete nechat ujít ochutnávky místní kuchyně. Srí Lanka je známá svými kořeněnými pokrmy a zajímavými chutěmi. Na vašem jídelníčku by neměly chybět tradiční rýže s kari a kuřecím masem nebo exotické ovoce, které roste přímo v okolí.

Nakonec bychom vám chtěli doporučit, abyste si před plánováním cesty do Haputale zkontrolovali aktuální informace o cestování na Srí Lanku a bezpečnostní opatření, protože situace se může rychle měnit.

Přestože Srí Lanka je stále ještě známa svými vnitřními konflikty, turisté zde nacházejí nádherná místa, zážitky a inspiraci. Haputale nabízí návštěvníkům nádherné a ojedinělé zážitky, takže pokud hledáte něco nového, je to určitě místo, které si chcete přidat na svůj seznam.


Počasie Srí Lanka Haputale


Haputale je nádherné mesto v horskom pásme centrálnej provincie Srí Lanky. Haputale leží na východnej strane hory Horton Plains, a z tejto lokalizácie obyvatelia počúvajú zvuky flóry a fauny oblasti národného parku Horton Plains.

Počasie v Haputale je zväčša chladnejšie ako v iných oblastiach Srí Lanky. Priemerne najvyššie teploty sú v januári až februári, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 22°C. Naopak, najnižšie teploty sú v júli a auguste, kedy sa nočné teploty môžu prepadnúť až na 14°C. Aj keď sú teploty v Haputale nižšie v porovnaní s inými oblasťami Srí Lanky, stále sa môže počítať s teplými letnými dnami a vlhkými zimnými nocami.

Ak plánujete navštíviť Haputale, odporúčame si zobrať so sebou vrstvené oblečenie. Pri návšteve oblasti národného parku Horton Plains si tiež vezmite so sebou cez rameno prehodený batoh, v ktorom môžete mať ochranné oblečenie a deku. Toto ochranné oblečenie bude zaručením, že Vaša návšteva bude pohodlná aj napriek rôznorodým klimatickým vplyvom.

Aj keď sa sezónne zmeny počasia v Haputale netýkajú toľko ako v iných oblastiach Srí Lanky, obyvatelia v Haputale charakterizujú svoje počasie ako zväčša vlhké a chladnejšie. Aj keď sú tieto vplyvy na počasie v Haputale, výhody a úžasné výhľady na ozajstné kúsky prírody toto mesto zaručene vyrovnávajú.

Ak ste teda zvedaví na zaujímavé a krajové podujatia počas svojej dózy na Srí Lanke v lokalite Haputale, určite neváhajte a vychutnajte si prekrásne panorámy a jedinečné prvky miestnej prírody a kultúry.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách