Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Thajsko Chiang Rai White Temple

Dovolenka Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je nádherná krajina plná krásnych miest, ktoré stoja za to vidieť. Ak ste plánovali dovolenku v Thajsku a radi by ste sa presunuli k niečomu zaujímavému, mali by ste navštíviť známy White Temple, ktorý sa nachádza v Chiang Rai.

White Temple (Biely chrám) je úžasná katedrála, ktorú postavil umeliec Ajarn Chalermchai Kositpipat v roku 1997. Chrám je veľmi projektovaný a je plný rozkošných malieb a soch, ktoré predstavujú boj medzi dobrom a zlom. Celý chrám a jeho okolité budovy sú pokryté bielym omietaním, ktoré sa blýska na slnku. Navyše, mnohé zo soch na chráme, ako napríklad socha Budhu sú pripomienkou aj tradičných thajských a ázijských vplyvov.

Návšteva White Templeu je určite výlet, ktorý si nenecháte ujsť, pretože okrem jeho krásy je to miesto, ktoré opisuje vyrovnaný príbeh o buddhizme, kde bohatá kultúra a náboženská tradícia zostávajú stále zachované.

Thajsko tradične predstavuje hippying mužský obdobia, ktorá ponúka kultúru, prácu a prírodné krásy v jednom mieste. Väčšina návštevníkov White Templeu sú turisti, ktorí sa chcú dostať do striedavých lesov a horských drah, alebo navyše chcú zistiť niečo nové o miestnej kultúre a náboženstve.

So zapojením sa do buddhistickej tradície, miestni umelci a stavebníci dokázali uchovať svoj vysnívaný projekt, ktorý je dnes trvalým konzervovaním pre miestnu kultúru. Dane doteraz vyrobili prostredníctvom turizmu okolo 1,5 miliona eur, ktoré umožnili financovať a realizovať hodnotné projekty pre miestnych.

Je však dôležité poznamenať, že návšteva White Templeu si vyžaduje striktnú základnú etiku, pretože ide o sväté miesto. Doplňte si svojej oblečenie a choďte si oddýchnuť a inšpirovať svoju mysle, kým sa pozriete na jedinečné malby a sochy s duchovného hľadiska.

Ak plánujete dovolenku v Thajsku, nezabudnite pridať do svojho itinerára White Temple v Chiang Rai. Bude to určite jedna z najlepších skúseností vo vašom živote.


Počasie Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je známe svojou exotickou krásou, pestrou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších miest, ktoré návštevníci v tejto krajine môžu navštíviť, je Chiang Rai White Temple, známy tiež ako Wat Rong Khun.

Toto pôsobivé miesto sa nachádza v severnej časti Thajska, v provincii Chiang Rai. Chrám bol postavený v roku 1997 a jeho architektúru tvorí kombinácia tradičnej thajskej a modernistickej architektúry. Hlavnou atrakciou White Temple je jeho nádherné fasády, ktoré sú úplne biele. Chrám sa týmto spôsobom vyníma z okolia a tvorí fascinujúci kontrast s modrou oblohou.

Počasie v Chiang Rai White Temple je ovplyvnené monzúnovým obdobím, ktoré v Thajsku trvá od júna do októbra. V tomto období môže byť počasie zmätočné s občasnými búrkami, silným vetrom a dažďom. Aj keď toto obdobie môže byť pre cestovateľov náročné, mnoho z nich stále prichádza navštíviť Chiang Rai White Temple.

Najlepšie obdobie na návštevu chrámu je v zimnom období, ktoré trvá od decembra do februára. Toto obdobie ponúka stabilné a príjemné počasie s miernejšími teplotami a nižšíou vlhkosťou. Táto doba však býva často veľmi rušná, pretože je to obdobie najväčšieho prílevu turistov.

Pri návšteve White Temple vám odporúčame sa obliecť s ohľadom na tradičnú thajskú kultúru, čo znamená zakryť ramená a kolená. Vstupné do chrámu je zdarma a otvorený je denne od 8:00 do 17:00 hodín.

Ak hľadáte úchvatné a nezvyčajné miesto na návštevu v Thajsku, určite sa vyberte do Chiang Rai White Temple. Tento krásny chrám ponúka príjemnú atmosféru, fascinujúcu architektúru a nádherné výhľady, ktoré si budete pamätať navždy. Stačí si však dať pozor na počasie a zvoliť správne obdobie na návštevu.


Letenka Thajsko Chiang Rai White Temple


Ak hľadáte exotickú dovolenku, navštíviť Thajsko a jeho krásy je ideálna voľba. Práve mesto Chiang Rai ponúka jedinečný zážitok v podobe nádherného White Temple.

Aby ste sa dostali do mesta Chiang Rai, musíte si zabezpečiť letenku. Na trhu je množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do tohto krásneho mesta. Cena letenky sa líši podľa toho, aké obdobie si zvolíte na cestovanie a podľa toho, aký vzdialený let letíte.

Po prílete na letisko v Chiang Rai na vás už bude čakať nádherný White Temple. Táto stavba z bieleho mramoru a zlata vás ohromí svojou nádhernou architektúrou a náboženskými námetmi. Budete sa cítiť ako v rozprávke, keď budete obzerať jeho krásu.

Stavba White Temple bola dokončená v roku 1997 a miestni ho považujú za jeden z najkrajších chrámov v Thajsku. Vnútri chrámu nájdete nádhernú sochu Budhu. Pri návšteve chrámu vás uchváti pocit pokoja a harmónie, ktorý ho obklopuje.

Okrem návštevy White Temple môžete v Chiang Rai vidieť aj ďalšie miesta, ako sú napríklad Wat Rong Sua Ten, Kráľovský záhradný park a ďalšie. Okrem toho si môžete užiť aj tradičnú thajskú kuchyňu a poznať miestnych ľudí, ktorí sú veľmi pohostinní a priateľskí.

Chiang Rai a jeho White Temple sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a chcú poznať iné kultúry. Vrcholné obdobie na návštevu mesta Chiang Rai je v období od novembra do februára, keď je menej daždivo a teploty sú nižšie.

V súčasnej dobe sú malé obmedzenia pri cestovaní do Thajska kvôli pandémii COVID-19, ale ak sa rozhodnete, môžete sa tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom thajskom meste a navštíviť jeho nádherný White Temple.


Ubytovanie Thajsko Chiang Rai White Temple


Chiang Rai White Temple: Božský úkaz na Thajsku

Thajsko je jedným z najobľúbenejších cestovateľských destinácií na svete. Táto krajina sa pyšní krásnymi plážami, bohatou kuchyňou a nádhernými pamiatkami. Jednou z nich je aj Chiang Rai White Temple, nádherné architektonické dielo, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť.

Chiang Rai White Temple, známy aj ako Wat Rong Khun, sa nachádza v provincii Chiang Rai, na severe Thajska. Nádherný chrám sa zdvíha v mestečku Mae Kon na ceste do mesta Chiang Mai. Navrhol ho a zrekonštruoval miestny umeliec Chalermchai Kositpipat s cieľom vytvoriť miesto modlitby a vzdelania.

Ako už názov napovedá, chrám je celý biely a zdá sa byť zhotovený z ľadu. Tento účinok je dosiahnutý pomocou bielej omietky a zrkadlových skiel, ktoré sa lesknú na slnku a dávajú chrámu božský lesk. Celý chrám vyniká svojou modernou architektúrou, ktorá návštevníkov okúzli svojou jedinečnosťou.

Po vstupe na pozemok chrámu sa návštevníci musia prejsť cez most, symbolicky predstavujúci prechod z pozemského sveta do nebeského. Potom sa dostanú k bráne, ktorá je zdobená obrázkami Thailandskej kultúry a historických postáv.

Najväčšou atrakciou Chiang Rai White Temple je však jeho interiér. Vnútri si návštevníci môžu prezrieť jedinečnú zbierku umeleckých diel zobrazujúcich Thajských bohov a mytológiu. Steny sú obložené zrcadlami, ktoré odrážajú farby a vytvárajú vynikajúce osvetlenie vnútra chrámu.

Chiang Rai White Temple ponúka aj možnosť stravovania. Navštívte tam nejaký z malých stánkov so zmrzlinou, sladkými koláčmi a ľahkými obľúbenými jedlami, ktoré sú príjemné pre návštevníkov. Zaistite si oko do detailov, vyberajúc si z rôznych darčekových predmetov, ako sú kadidlové tyčinky, suveníry a drahokamy.

Výlet na Chiang Rai White Temple je jeden z najlepších spôsobov, ako si užiť nádherné panorámy Thajska. Chrám je miestom nádhery a pokojového ducha, ktoré poskytuje útočisko pre všetkých, ktorí hľadajú harmóniu a rovnováhu.

Ak plánujete svoju ďalšiu cestu na Thajsko, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj návštevu Chiang Rai White Temple. Toto miesto Vás určite okúzli jeho krásou a jedinečnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Chiang Rai White Temple


1. Čo je White Temple?
White Temple, alebo Wat Rong Khun, je budhistický chrám v Chiang Rai v Thajsku.

2. Ako sa White Temple dostane?
White Temple sa nachádza asi 13 kilometrov južne od centra mesta Chiang Rai. Môžete tam ísť taxíkom alebo motorovým skútrom, ale pre mnohých turistov najlepšou voľbou sú organizované výlety.

3. Koľko stojí vstup na White Temple?
Vstup pre turistov je 50 bahtov (asi 1,50 amerických dolárov).

4. Kedy je najlepší čas navštíviť White Temple?
Najlepším časom na návštevu White Temple je skoro ráno alebo pred zotmením, pretože v tejto dobe je najmenej ľudí.

5. Ako dlho trvá prehliadka chrámu?
Prehliadka chrámu trvá približne 30 až 45 minút.

6. Môžete v chráme fotografovať?
Áno, je povolené fotografovať vo vnútri chrámu, ale musíte si vyzuť topánky a dodržiavať pravidlá týkajúce sa obliekania a správania.

7. Musíte byť budhista, aby ste navštívili White Temple?
Nie, White Temple je otvorený pre návštevu pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie.

8. Aké sú niektoré z najznámejších zaujímavostí White Temple?
Medzi najznámejšie zaujímavosti White Temple patria pozoruhodná architektúra, detailné sochy a mnoho umeleckých diel s rôznymi témami ako napríklad filmy alebo komiksy.

9. Ako dlho trvá cesta z Bangkoku do Chiang Rai?
Cesta z Bangkoku do Chiang Rai trvá zhruba 12 hodín autobusom alebo 1 hodinu a 15 minút letiskovým spojom.

10. Čo iného sa dá vidieť v blízkosti White Temple?
V blízkosti White Temple sa nachádza aj Black House, ktorý je muzeom so zbierkou umeleckých diel v temnejších farbách a sú kontrastom k White Temple.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách