Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Tunisko El Haouaria

Dovolenka Tunisko El Haouaria


El Haouaria je malé pobrežné mestečko, ktoré leží na severovýchode Tuniska. Je to dych berúce miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a užívať si krásnu prírodu a kultúru. El Haouaria je známa svojimi plážami a skalnatými útesmi, kde si môžete užiť čas surfovania, šnorchlovania alebo potápania.

Jedna z najpopulárnejších pláží v El Haouaria je pláž Oued El Bibane. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa tu vydať na vodné lyžovanie alebo surfing. Ďalšou zaujímavosťou v okolí je Matmata, kde môžete navštíviť tradičné domy jamy a ukážky umeleckého remesla, ktoré si tam môžete zakúpiť ako suveníry.

Ak sa chystáte do Tuniska na dovolenku, nezabudnite sa pozrieť na množstvo historických pamiatok, ktoré v okolí El Haouaria stoja za návštevu. Medzi tie najznámejšie patrí Kartágo, staroveká ríša, ktorá mala významné postavenie v antike. Tu môžete vidieť rímske stavby, medzi ktorými sú najznámejšie rímske cesty alebo rímské kúpele.

Keď si nájdete do času, určite sa vydajte na výlet do púšte Sahara, ktorá je zhruba dvojhodinovou jazdou autom od El Haouaria. Tu si môžete užiť večernú pozorovanie hviezd alebo prechádzku na károve po piesočnom dunách.

El Haouaria má nielen krásne pláže a fantastické prírodné scenérie, ale môže vás tiež zaujať jedinečnou kultúrou, ktorú si môžete vychutnať pri obdivovaní tradičného umenia a remesla. Navyše, tuniská kuchyňa je plná chuťových zážitkov, ktoré sa určite stanú vašimi obľúbenými.

Ak plánujete dovolenku do Tuniska, rozhodne sa zastavte v El Haouaria a užite si krásne okolie a atmosféru tohto miesta. Určite nebudete ľutovať a možno si budete chcieť zopakovať tento zážitok aj v budúcnosti.


Letenka Tunisko El Haouaria


Letenka Tunisko El Haouaria - Kde sa nachádza a čo sa dá vidieť?

El Haouaria je pôvabné mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Tuniska. Preslávená je predovšetkým svojimi úchvatnými plážami, ktoré lákajú každoročne tisíce turistov. Pre turistov, ktorí sa chcú dostať do tejto oblasti, letenka Tunisko El Haouaria je tou najlepšou voľbou.

El Haouaria sa vyznačuje množstvom pamiatok a kultúrnymi zážitkami. V meste sa nachádza tunajšie múzeum, ktoré predstavuje fascinujúcu históriu miesta a jeho ľudí. Múzeum je situované v tradičnom tunajskom dome, ktorý sa nachádza v tachterife, kde sa nachádza i nádherná mešita a medersa, čo je miesto pre islamské vzdelávanie.

Dôležitou kultúrnou pamiatkou je kanónová vezá alebo skôr pobrežný bastión, ktorý sa datuje až do obdobia osmanského impéria. Tento kamenný bastión je ukážkou tunajských obranných stavieb, ktoré slúžili na ochranu mesta pred útokmi nepriateľov.

Okrem týchto kultúrnych pamiatok, El Haouaria má tiež nádherné pláže a zátoky, kde sa môžete túlať, kúpať sa a len relaxovať. Okolie ponúka turistom možnosti rôznych vodných športov, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

V El Haouaria sa nachádza aj prírodná rezervácia, kde návštevníci môžu vidieť množstvo vzácnych druhov vtákov. Táto oblasť má tiež množstvo druhov rastlín a stromov, ktoré sú typické pre tunajské pobrežie.

Ak hľadáte dovolenku s bohatým kultúrnym a prírodným zážitkom, Tunisko El Haouaria je miesto, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. S letenkou do Tuniska si môžete dopriať nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá naplní vaše srdce krásou miestnej prírody a kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko El Haouaria


Otázky:

1. Ako sa dostanem do El Haouarie v Tunisku?
2. Aké sú najlepšie pláže v El Haouarii?
3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v El Haouarii?
4. Aké sú najlepšie restaurácie a kaviarne v El Haouarii?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu El Haouarie?

Odpovede:

1. Najlepšou možnosťou je letieť do letiska v Tunise a z neho si prenajať auto alebo si objednať transfery do El Haouarie.
2. Niektoré z najlepších pláží v okolí El Haouarie sú Pláž Ghar el-Melh, Pláž Hammam Ghezèze a Pláž El Kantaoui.
3. Hlavné turistické atrakcie v El Haouarii zahŕňajú návštevu Ruín Antibrariu, Zvonica Al Qalaa, a prechádzku po starých arabských súkoch.
4. Niekoľko populárnych reštaurácií a kávováreň v El Haouarii zahŕňa Restaurácia El Rinconcito, Restaurácia Cleopatra a Kávováreň Café Des Roses.
5. Najlepším časom na návštevu El Haouarie je jarné obdobie (marcové obdobie), aby ste sa vyhli horúcemu letnému počasiu a zimnému daždivému počasiu.


Počasie Tunisko El Haouaria


El Haouaria je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a dovolenku pri mori. Toto pobrežné mesto sa nachádza v severnej časti Tuniska a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže, priaznivé podmienky na surfovanie a tiež rozhľadové trasy na prechádzky a turistiku.

V dôsledku svojej geografickej polohy sa v El Haouaria počas celého roka teší na veľmi príjemné a slnečné počasie. Priemerné teploty sa tu pohybujú v závislosti od ročného obdobia, no kempskurzovanie v septembri a októbri je istotou aj vtedy, keď už sa pohltilo leto, ktoré u báz niekedy vytopí aj skutočne horúce dni. V lete teploty vystupujú až vyše 30°C a v zime poklesnú na okolo 15-20°C.

Maj a jún sú v El Haouaria naozaj ideálne mesiace pre turistov, pretože teploty sú príjemné a morská voda sa už dostala na príjemnú teplotu. Čím sa však leto blíži ku koncu, tým menej návštevníkov sa nachádza na plážach. Ak teda hľadáte niečo pokojné a nechcete sa ponáhľať, môže byť pre vás na jeseň najlepší čas na návštevu El Haouaria.

Celé pobrežie Tuniska sa teší miernemu teplu a nízkym zrážkam počas väčšiny roka a rovnako aj El Haouaria sa radí medzi miesta so suchým subtropickým podnebím. V lete sú však výnimky, pretože niekedy prichádzajú krátke búrky a niekoľkodňové dažde, ktoré však spravidla rýchlo odtieknu a vzduch sa zas rýchlo znova prekryje modrou oblohou.

Krátko po obdive ponad more sa za obzorom ukáže Monsieur Soleil a ostane tam celý deň, kým sa nezachveje za horizont. Amárom slnko k tomuto miestu neodmysliteľne patrí, a preto sa tu každý rok schádza množstvo turistov, ktorí si chcú užiť trošku som a teplo. Výhodou tuniského pobrežia navyše je, že nezasahujú hurikány ani cyklóny, takže sa tam môžete cítiť naozaj bezpečne a pohodlne.

Dokonalú dovolenku v Tebe práve v El Haouaria, ktoré poteší svojich návštevníkov precízne vychutnaným počasím a krásnym prostredím. Stačí sa k tomu len rozhodnúť a zobrať si svoju lopatku, opaľovací krém, dobre si plánovať a užívať si tú nádheru krásy tejto krajiny.


Ubytovanie Tunisko El Haouaria


Tunisko je krajina plná tajomstiev a krásnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak plánujete cestu do Tuniska a hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň objavovať kultúru a prírodné krásy krajiny, potom môže byť El Haouaria skvelou voľbou.

El Haouaria je kúpeľné mesto nachádzajúce sa na severovýchode Tuniska. Mesto je obklopené horami a má krásne pláže s čistou vodou, ktoré sú obľúbené medzi turistami. Na východe mesta nájdete prírodné rezervácie, ktoré ponúkajú prechádzky po skalách a kúpanie v prírodnom bazéne so slanou vodou. V blízkosti mesta sa nachádza aj národný park Ichkeul, ktorý je zoznamovaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ubytovanie v El Haouaria je bohaté na možnosti, ktoré sú vhodné pre každého typu cestovateľa. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú plné stravovanie. Ak hľadáte niečo lacnejšie, potom si môžete nájsť ubytovanie v apartmáne alebo penzióne. V prípade, že hľadáte niečo autentické a skutočne typické pre miestnu kultúru, potom si môžete vybrať ubytovanie v tradičných domoch Djerbi vo vnútrozemí mesta.

Ak plánujete navštíviť El Haouaria ako súčasť svojho výletu do Tuniska, určite by ste mali vyskúšať tradičnú tuniskú kuchyňu. Miestne jedlá sú založené na morských plodoch a zelenine a sú známe pre ich spôsob prípravy a očarujúci mix chutí.

Ak máte radi dobrodružstvo a trávenie času na pláži ale aj objavovanie prírodných krás, potom je El Haouaria skvelou voľbou. Mesto ponúka veľa zážitkov a možností pre zábavu a oddych, ktoré ocenia všetci cestovatelia.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách