Snažíte sa nájsť najekonomickejší let?

Turkmenistan Atamurat Carpet Museum

Letenka Turkmenistan Atamurat Carpet Museum


V Turkmenistane nájdete množstvo kultúrnych pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa podarilo zachovať dodnes. Jednou z nich je Atamurat Carpet Museum, ktoré je zamerané na ukazovanie a uchovávanie tradičného turkménskeho remesla prepletania kobercov.

Múzeum sa nachádza v meste Atamurat, ktoré sa nachádza východne od Ašchabadu, hlavného mesta Turkmenistanu. Toto miesto je známe ako rodisko prepletania kobercov a na vstupe do múzea uvidíte starých miestnych remeselníkov, ktorí predvádzajú svoje umenie.

Vstupné do múzea je zadarmo a návštevníci tu nájdu jedinečné a krásne koberce. V expozícii je veľa rôznych druhov kobercov v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach. Väčšina z nich má zaujímavé vzory a dekorácie. Najstaršie koberce v múzeu siahajú až do 16. storočia.

Atamurat Carpet Museum je ideálnym miestom pre turistov, ktorí chcú objaviť miestnu kultúru a tradičné remeslo kobercového priemyslu. Okrem toho sú návštevníci schopní vidieť, ako sa koberce vyrábajú a ako remeselníci používajú rôzne farby, ktoré zaručujú kvalitu koberec.

Múzeum je otvorené každý deň od 9:00 do 18:00 hodín. Okrem vstupu na výstavu si môžete zakúpiť aj originálny kus turkménskeho koberca, ktorý vám bude pripomínať vašu navštívenku a nezabudnuteľný zážitok.

Výstava v Atamurat Carpet Museum má veľký historický význam. Obnova tradičného priemyslu v mestečku Atamurat pomohla zachovať kultúrnu identitu a dedičstvo. V posledných rokoch bol tento priemysel znovu oživený najmä pre turistov, ktorí sa sem radi vracajú a objavujú krásu miestnej kultúry.

Vzemte si čas a navštívte Atamurat Carpet Museum, kde si môžete vychutnať jedinečnú turkménsku kultúru a remeslo, ktoré bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Turkmenistan Atamurat Carpet Museum


Turkmenistan je krajina bohatá na kultúrnu a historickú hodnotu a nedávno sa dočkala nového zaujímavého miesta na svojom zozname atrakcií - Atamurat Carpet Museum. Táto klenotnica sa nachádza v meste Atamurat, ktoré sa nachádza v samotnom srdci krajiny, blízko prekrásneho pohoria Kopet Dag.

Vzhľadom na polohu krajiny, počasie v Atamurate je datované k púštnemu podnebiu, a tak temperatura tu môže dosahovať až 45 stupňov Celzia v lete. To však nie je prekážkou pre turistov, ktorí prichádzajú do mesta navštíviť jedno z najlepších miest pre umelecké diela na svete.

Carpet Museum v Atamura je jedným z najvýznamnejších múzeí svojho druhu a obsahuje vzácne koberce, ktoré sú známe po celom svete. Tieto koberce sú ručne tkané a zdobia rôzne miestnosti a priestory v múzeu.

Cestovatelia sa môžu zapojiť do workshopu v plátenní, ktorý im umožní vidieť tento umelecký proces zo začiatku až do konca. Okrem toho môžu návštevníci vidieť aj výrobu keramiky a kachlí. Ak si návštevníci užijú prehliadku múzea, môžu navštíviť aj miestnu zvernicu, kde si môžu pozrieť a navštíviť medzi pomätkami kamenných Kufate.

Mesto Atamurat a jeho okolitá oblasť sú nezvyčajne bohaté na historické a kultúrne pamiatky, takže návštevníci sa môžu tešiť na množstvo iných aktivít a zážitkov. Našťastie, počasie v sedliackej oblasti Uzurum, kde sa Atamurat nachádza, ponúka ideálne podmienky na turistické chodenie, výletníctvo a prekážkové preteky.

Na záver, Atamurat Carpet Museum je ideálny cieľ pre kultúrne nadšencov a turistov, ktorí si chcú vychutnať tú najlepšiu ukážku kultúry v Turkmenistane. A keďže počasie v meste a jeho okolí je priateľské po väčšinu roka, turisti môžu Krásne miesto navštíviť kedykoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Turkmenistan Atamurat Carpet Museum


1. Čo je Atamurat Carpet Museum?
Atamurat Carpet Museum je múzeum kobercov v Turkmenistane, ktoré vystavuje bohatú a rozmanitú zbierku kobercov.

2. Aké sú otváracie hodiny múzea?
Múzeum otvára každý deň okrem nedele od 10:00 do 17:00 hod.

3. Koľko stojí vstupné do múzea?
Vstupné do múzea je zdarma.

4. Aké koberce návštevníci vo múzeu nájdu?
Múzeum obsahuje rôzne druhy koberčov, od tradičných nomádskych kobercov až po moderné syntetické koberce. Návštevníci si môžu prezrieť aj koberce, ktoré boli vyrobené špeciálne pre vládu Turkmenistanu.

5. Sú v múzeu nové výstavy?
Áno, múzeum pravidelne organizuje nové výstavy, ktoré predstavujú rôzne aspekty tradícií a kultúry Turkmenistanu.

6. Je možné si v múzeu kúpiť koberce?
Áno, múzeum má aj predajňu, kde je možné si kúpiť koberce a suveníry.

7. Kde sa múzeum nachádza?
Múzeum sa nachádza v meste Atamurat v provincii Lebap v Turkmenistane.

8. Aký je vek múzea?
Múzeum Atamurat Carpet bolo založené v roku 1994.

9. Je v múzeu možné fotografovať?
Áno, vstupné do múzea zahŕňa právo fotografovať a natáčať vo vnútri múzea. Je však dôležité rešpektovať pravidlá múzea a neoslabovať koberce.

10. Ako sa dostať do múzea?
Múzeum je možné ľahko dosiahnuť autobusom alebo taxíkom z mesta Mary alebo z iných miest v Turkmenistane.


Dovolenka Turkmenistan Atamurat Carpet Museum


Turkmenistan je krajina, ktorá leží v strednej Ázii. Táto krajina má bohatú kultúru a históriu, a jedným z miest, kde môžete vidieť odkazy na ich históriu a kultúru, je Atamurat Carpet Museum.

Atamurat Carpet Museum sa nachádza v meste Atamurat, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny. Toto múzeum je známe svojou zbierkou kobercov, ktoré sú jednými z najkrajších v celom svete.

Múzeum bol otvorené v roku 2004 a má viac ako 1000 kobercov, ktoré pochádzajú z rôznych častí krajiny a sú vyrobené z rôznych materiálov, ako sú hodváb, vlna a bavlna. Každý koberec má svoju vlastnú jedinečnú históriu a označenie.

Vstup do múzea je bezplatný a návštevníci môžu vidieť zbierky z rôznych častí krajiny. V expozícii sú koberce rôznych typov a veľkostí, ktoré demonštrujú rôzne techniky tkania a motívy. Návštevníci môžu vidieť koberce s klasickými motívmi ako sú geometrické tvary, kvetinové vzory, ako aj s motívmi zvierat, rastlín alebo historických udalostí.

Atamurat Carpet Museum je miestom, kde sa môžete dozvedieť o histórii a kultúre Turkmenistanu. Toto múzeum je veľkou návštevnou atrakciou v krajine a je vhodné pre návštevu celou rodinou. Takže ak chcete vidieť niečo jedinečné a zároveň podporiť kultúru tejto krajiny, navštívte toto múzeum a užite si nádherné koberce a ich unikátnu históriu.


Ubytovanie Turkmenistan Atamurat Carpet Museum


Atamurat Carpet Museum je skvelým miestom pre všetkých, ktorí majú radi umelecké diela a tradície jednej z najbohatších oblastí Turecka, ktorou je Turkmenistan. Nachádza sa v hlavnom meste Ashgabate a je jedným z najzaujímavejších a najnavštevovanejších múzeí v krajine. Hlavnou atrakciou sú tradičné turkménske koberce, ktoré otvárajú cestu do zamotaného a pestrého dejinného sveta Turkménov.

Súčasťou múzea je aj oddelenie venujúce sa zlatému a striebornému umeniu turkménskych kmeňov, kamenný materiál a iné tradičné turkménske remeslá. Okrem toho tu nájdete aj „magický koberec“, ktorý veľmi dobre predstavuje tradičnú turkménsku kultúru a tradície.

Múzeum má naozaj čarovnú atmosféru a vnútri sa cítite ako by ste sa ocitli v exotickom domčeku so vzácne krásnymi kobercami, nábytkom a inými predmetmi. Neustále sa tu konajú výstavy turkménskych umelcov a prezentácie turkménskych rúšok, ktoré sú na tento región tak typické.

Ak sa rozhodnete navštíviť Atamurat Carpet Museum, budete mať príležitosť vidieť jedného z najvýznamnejších umeleckých pokladov, ktoré sa tu uchovávajú, a zažiť autentickú atmosféru turkménskej kultúry. Toto miesto určite odporúčam každému, kto má záujem o históriu a kultúru krajiny, alebo dokonca cestovanie do exotických miest.


99 percent uspokojených klientov

Najväčší online výber leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Získajte najlacnejšie letenky do úžasných miest plných krásy alebo zaujímavostí.

Pátrať po letenkách